A Leverkusené az ezüst, megmenekült a Wolfsburg

2011.05.14. 18:05
Gomez (középen) góllal járult hozzá csapata győzelméhez (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó, 34. fordulójában a Bayer Leverkusen idegenben egy öngóllal megverte a Freiburgot, így bebiztosította második helyét, míg a Bayern München a VfB Stuttgart – Hajnal Tamás 82 perc játéklehetőséget kapott – legyőzése ellenére maradt a harmadik. A Wolfsburg sokáig kiesésre állt, azonban fordítani tudott a Hoffenheim ellen, így megmenekült a kieséstől.

HARC AZ EZÜSTÉRT

A dobogó második fokáért még az utolsó fordulóban is harcban állt a Bayern München és a Bayer Leverkusen: előbbi a Hajnal Tamást soraiban tudó VfB Stuttgarttal csapott össze, míg utóbbi a Freiburghoz látogatott.

A Bayern mérkőzésén a 24. percben megszerezték a vezetést a vendégek: Khalid Boulahrouz indította a jobb oldalon Martin Harnikot, aki remekül tekert középre, Sindzsi Okazaki pedig viszonylag szabadon helyezett a hálóba a hosszú oldalon (1–0).

Nem sokáig örülhetett azonban az előnynek a Stuttgart, a 37. percben ugyanis Arjen Robben zseniális átadásából Mario Gomez egyenlített, majd a 71. percben Toni Kroos átadásából Bastian Schweinsteiger talált a hálóba. Hajnal Tamás kezdőként 82 perc játéklehetőséghez jutott.

A Leverkusen a 45. percben szerezte meg a vezetést a Freiburg otthonában: Renato Augusto beadása után középen Cédric Makiadi szerencsétlen mozdulattal öngólt szerzett. A „gyógyszergyáriak" győzelme az ezüstérmet jelentette számukra, míg a Bayern München maradt a harmadik, így a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat.

A KIESÉS ELLENI KÜZDELEM

A legnagyobb meglepetést kis híján az Eintracht Frankfurt okozta, amely a már bajnok Borussia Dortmund otthonában lépett pályára: Lucas Barrios a 12. percben még büntetőt hibázott, a második félidő elején azonban Sebastian Rode vezetést szerzett a vendégeknek.

A 68. percben Barrios jóvátette hibáját, és a hálóba talált, majd négy perccel később Marco Russ öngóljával már a Dortmundnál volt az előny. Ezután Dede büntetőt hibázott, Barrios a 90. percben azonban bebiztosította a Dortmund győzelmét, amely a Frankfurt – története során negyedik – kieséséhez vezetett.

A kiesés ellen harcoló csapatok közül a Borussia Mönchengladbach kezdte a legjobban mérkőzését (idegenben), ugyanis már a 41. percben megszerezte a vezetést: Arango mintegy 20 méterről a bal felső sarokba bombázott. A 71. percben azonban Anis Ben-Hatira révén egyenlített a Hamburg. 1–1 lett a vége, a Mönchengladbachnak osztályozót kell játszania a második vonal harmadik helyén végző gárdával (ez a Bochum vagy a Greuther Fürth lehet).

A már biztos kiesőnek számító St. Pauli a 42. percben megszerezte a vezetést a Mainz otthonában, Marius Ebbers három Mainz-játékos kicselezése után tálalt Matthias Lehmann elé, aki mintegy 15 méterről a kapuba emelt. A második félidőben magára talált a Mainz, előbb André Schürrle büntetőből, majd Sami Allagui akcióból volt eredményes, így megfordította a mérkőzést a hazai csapat.

A Wolfsburg a 60. percig hátrányban volt a Hoffenheim otthonában, akkor azonban szűk negyedóra alatt Mandzukic duplájával fordítani tudtak a „farkasok", majd a 78. percben Grafite biztosította be a győzelmet és ezzel a bennmaradást is.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Kaiserslautern már a 30. percben háromgólos előnyben volt a Werder Bremen ellen hazai pályán, a vendégek a 43. percben Frings révén szépítettek, majd Arnautovic állította be a 3–2-es végeredményt.

Az 1. FC Köln hazai pályán gyűrte le a Schalkét, míg a Hannover a Nürnberget küldte haza 3–1-gyel.