Ebben az idényben először gálázott a Bayern München

2010.10.29. 22:36
Pranjic (balra) három gólpasszt adott, a másodikat Gomeznek (Fotó: Action Images)
A Bundesliga 10. fordulójának nyitó mérkőzésén megszerezte szezonbeli negyedik győzelmét a bajnoki címvédő Bayern München, amely először jutott négy gólig egy találkozón ebben a kiírásban. A freiburg elleni 4–2-es siker után a hetedik helyre ugrott előre a bajor csapat, a forduló többi mérkőzését szombaton és vasárnap játsszák.

A fordulót a 11. helyen váró Bayern München Butt – Lahm, Timoscsuk, Demichelis, Pranjic – Ottl, Schweinsteiger – Hamit Altintop, Kroos, Müller – Gomez összeállításban kezdte a találkozót, s az első félidő nagy részében nem találta meg a rést a freiburgi védelmen.

Az áttörést egy szöglet hozta meg a 39. percben, Danijel Pranjic beívelése után az öt és feles rövid sarkánál felugró Martin Demichelis csúsztatott Oliver Baumann hálójába. A Holger Badstuber sérülése miatt a csapatba kerülő argentin találata után felszabadultabban játszott a bajnoki címvédő, kis híján még az első félidőben növelte előnyét. Rosszkor jött a szünet a Bayernnek, a második félidőben is nehezen pörgött fel a hazai gárda.

Aztán a 61. percben jött még egy Pranjic-szöglet, és még egy fejes gól: Mario Gomeznek fel sem kellett ugrania középen, az öt és feles vonaláról, a legközelebbi védőtől négy méterre fejelhetett a kapu közepébe.

Robin Dutt, a Freiburg edzője azonnal cserélt, Maximilan Nicu helyett Stefan Reisinger lépett pályára – majd két perccel később első labdaérintéséből gólt fejelt. Újabb két percre rá ismét helyzetbe került, de 12 méteres lövését blokkolták – talán fejelnie kellett volna…

A 71. percben büntetett a Bayern, Timoscsuk lőtt laposan a tehetetlen Baumann kapujába a harmadik gólpasszát jegyző Pranjic átadása után. A 80. percben Toni Kroos 22 méteres bombája a jobb felső sarokban kötött ki, és a hajrában Edson Braafheid is betalált – csakhogy a hollandról a saját kapujába pattant be a labda négy méterről.

A Bayern ezzel a győzelmével pontszámban utolérte a Freiburgot, de még mindig csak a Bundesliga hetedik helyén áll. Louis van Gaal együttese legközelebb szerdán lép pályára, Kolozsváron Bajnokok Ligája-meccset játszik.

BAYERN MÜNCHEN–FREIBURG 4–2

BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Bayern München–Freiburg 4–2 (Demichelis 39., Gomez 61., Timoscsuk 71., Kroos 80., ill. Reisinger 63., Braafheid 86. – öngól