Bundesliga: Hajnallal a soraiban fordított 0-2-ről a Stuttgart

2011.02.05. 20:28
Jól sikerült Hajnal Tamás bemutatkozása a VfB Stuttgart labdarúgócsapatában: a Dortmundtól kölcsönkapott magyar irányító a szünetben állt be a nagy bajban levő sváb csapatba, amely ekkor 2–0-ra „égett” a Mönchengladbach otthonában, és részese volt csapata fordításának – a Stuttgart 3–2-re megnyerte a hatpontos kiesési helyosztót.

Az első félidőben semmi sem sikerült Mönchengladbachban a Stuttgartnak: a 29. percben Dante egy fejessel vezetést szerzett a Gladbachnak, két perccel később pedig De Camargo kettőre növelte az előnyt.

A szünetben Bruno Labbadia Molinaro helyére Hajnalt, Funk helyére pedig Kuzmanovicot küldte be, a svábok pedig – alighanem a félidőben kapott lelki fröccs hatására is – rendkívüli módon feljavultak.

Az 51. percben Pavel Pogrebnjak szépített, Hajnal egy veszélyes lövését blokkolták, majd Harnik az 56.-ban egyenlített – villámgyorsan feljavult a Stuttgart! A hajrá teljesen nyílt volt, a Stuttgart pedig a 87. percben döntött – Dante sárga lapot (második sárga volt, így pirosat is) érően buktatta Pogrebnjakot a tizenhatoson belül. Gebhart bevarrta a büntetőt, a VfB fordítani tudott, csakúgy, mint délután az 1. FC Köln a Bayern München ellen.

BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Mönchengladbach–VfB Stuttgart 2–3 (Dante 29., De Camargo 32., ill. Pogrebnjak 51., Harnik 56., Gebhart 87. – 11-esből)
KORÁBBAN
Hannover–Wolfsburg 1–0 (Pinto 4.)
Hoffenheim–Kaiserslautern 3–2 (Sigurdsson 28., Rudy 40., Ibisevic 63., ill. Hoffer 58., Rodnei 60.)
1. FC Köln–Bayern München 3–2 (Clemens 55., Novakovic 62., 73., ill. Gomez 22., Hamit Altintop 43.)
Nürnberg–Bayer Leverkusen 1–0 (Eigler 60.)
Mainz–Werder Bremen 1–1 (Schürrle 19., ill. C. Pizarro 90.)

1. Borussia Dortmund 21 16 3 2 46–12 +34  51
2. Bayer Leverkusen 21 11 6 4 41–30 +11  39
3. Mainz 21 12 1 8 32–22 +10  37
4. Hannover 21 12 1 8 29–30 –1  37
5. Bayern München 21 10 6 5 42–26 +16  36
6. Freiburg 20 10 3 7 29–28 +1  33