Bundesliga: nyolcgólos Bayern-sikerrel lett ezredes Ancelotti

2017.02.25. 17:21
Lewandowski triplázott, a Bayern nyolcig menetelt a Hamburg ellen (Fotó: AFP)
A Bayern München 8–0-ra legyőzte a Hamburgot Carlo Ancelotti vezetőedző karrierjének 1000. mérkőzésén a Bundesliga 22. fordulójában. Üldözői közül az RB Leipzig és a Dortmund is sima győzelmet aratott.

A Hamburgnak volt oka rettegni a szombati találkozótól, a Bayern vendégeként a legutóbbi hat bajnokin átlagosan hat gólt kapott. Pedig jó szériában volt a HSV, az előző kilenc fordulóban csak a Bayern szerzett nála több pontot (23, 16).

Mindkét csapatban volt jubiláns, a hazaiak kispadján ülő Carlo Ancelotti vezetőedzőként 1000. alkalommal szerepelt tétmeccsen, míg a vendégeknél René Adler 250-edszer védett a Bundesligában.

Fél órát sem kellett várni, hogy kiderüljön, az olasznak lesz szebb az ünnepe, Arturo Vidal és Robert Lewandowski góljával már a 25. percben 2–0 volt a Bayernnek. Amikor legutóbb így állt a 25. percben a Hamburg, egy nyolcast kapott Münchenben... Most sem úszta meg kevesebbel, Lewandowski klasszikus mesterhármasa után David Alaba egyszer, Kingsley Coman kétszer, Arjen Robben szintén egyszer talált be.

A Bayernben Manuel Neuer 100-adszor védett végig meccset kapott gól nélkül (az első félidőben a tizenhatosáig sem jutott a Hamburg), a csapat pedig megtartotta ötpontos előnyét az RB Leipzig előtt.

A lipcseiek Gulácsi Péterrel a kapujukban simán legyőzték a Kölnt, és megőrizték a nyolcpontos különbséget a harmadik helyen álló, Freiburgban a duplázó Pierre-Emerick Aubameyang vezérletével háromgólos győzelmet arató Dortmunddal szemben. Aubameyang a 103. gólját szerezte a BVB mezében, ezzel utolérte a klub örökrangsorában Lewandowskit.

A Mainz már 11 perc után 2–0-ra vezetett Leverkusenben, és nem is változott az eredmény. A sereghajtó Darmstadt a második félidő elején vezetést szerzett az Augsburg ellen, de végül pont nélkül maradt.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ

Bayern München–Hamburg 8–0 (Ar. Vidal 17., Lewandowski 24., 42., 54. – az első 11-esből, Alaba 56., Coman 65., 69., Robben 87.)
Bayer Leverkusen–Mainz 0–2 (Bell 3., Öztunali 11.)
Darmstadt–Augsburg 1–2 (Heller 47., ill. Verhaegh 55. – 11-esből, Bobadilla 85.)
Freiburg–Borussia Dortmund 0–3 (Papasztathopulosz 13., Aubameyang 55., 70.)
RB Leipzig–Köln 3–1 (Forsberg 5., Maroh 34. – öngól, Werner 65., ill. Oszako 53.)