Bundesliga: Wiese-bravúrokkal és öngóllal jutott egy ponthoz a Bremen

2011.04.08. 22:32
Remek második félidei játékot követően az Eintracht Frankfurt 1–1-re végzett hazai pályán a Werder Bremennel a Bundesliga 29. fordulójának péntek esti nyitó mérkőzésén.

Az első félidő szürke játéka után a második játékrész remek futballt hozott. Az 56. percben Marko Marin két látványos cselt is bemutatott a tizenhatoson belül, majd Claudio Pizarro is trükközött egyet, de a helyzet csak kimaradt. Két perccel később azonban Mikaël Silvestre felívelésébe Halil Altintop rosszul ért bele, így az a Frankfurt hálójában kötött ki. Öngól – 0–1.

Az Eintracht mindent megtett a győzelemért, azonban Teofanisz Gekasz két helyzeténél is óriási bravúrt mutatott be Tim Wiese. A csatár előbb két méterről fejelhetett az üres(!) kapu fölé, ám a kapuvédő a csatár mögül visszanyúlva szögletre mentett, majd nem sokkal később egy az egyben akadt el a labda benne a ziccerben lévő csatár lövése után.

A hajrában a csereként beállt Martin Fenin mégis kiegyenlített: Sebastian Jung adott be szépen a jobb oldalról, a támadó pedig csukafejessel juttatta a labdát a kapu jobb oldalába. Remek második félidő után: Eintracht–Werder 1–1.

BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 1–1 (M. Fenin 83., ill. Halil Altintop – öngól 58.)
1. Borussia Dortmund 28 20 5 3 58–17 +41 65
2. Bayer Leverkusen 28 17 7 4 57–34 +23 58
3. Bayern München 28 15 6 7 60–34 +26 51
4. Hannover 28 16 2 10 40–40 0 50
5. Mainz 28 14 3 11 43–35 +8 45
6. Nürnberg 28 12 6 10 42–37 +5 42
7. Hamburg 28 12 5 11 43–44 –1 41
8. Freiburg 28 11 5 12 35–39 –4 38