Dortmund: csúcsdöntések helyett vereség

2010.12.18. 17:43
Raúl a második mesterhármasát jegyezte a Bundesligában<br />(Fotó: Reuters)
A n&eacute;met labdar&uacute;g&oacute;-bajnoks&aacute;g &eacute;lvonal&aacute;t vezető Dortmund &uacute;gy z&aacute;rta a Bundesliga őszi szezonj&aacute;t, ahogy kezdte: veres&eacute;ggel. A Borussia Frankfurtban kapott ki 1&ndash;0-ra. A Schalke Ra&uacute;l mesterh&aacute;rmas&aacute;val nyert a K&ouml;ln ellen, a Wolfsburg az utols&oacute; pillanatokban mentett meg egy pontot a Hoffenheim elleni m&eacute;rkőz&eacute;sen.

EINTRACHT FRANKFURT–BORUSSIA DORTMUND
Az elképesztő őszt produkáló Dortmund győzelme esetén két rekordot is megdöntött volna, hiszen a bajnokság első felében (17 mérkőzésen) még egy csapat sem szerzett 46 pontot a Bundesligában – a csúcsot a Bayern München által a 2005–2006-os idényben gyűjtött 44 pont jelenti –, valamint kilenc egymás követő idegenbeli sikerre sem volt még példa. Nos, mindkét csúcs tovább él, köszönhetően Theofanisz Gekasznak és Lucas Barriosnak.

Utóbbi mindkét félidő végén kihagyott egy-egy nagy helyzetet, a görög csatár pedig a 87. percben a Martin Fenin által sarokkal továbbított labdát ballal a léc alá küldte, eldöntve ezzel a nem túl látványos összecsapást.

A Dortmundnak ez volt a második mérkőzése, amelyen nem lőtt gólt: még az első fordulóban a Leverkusentől kaptak ki 2–0-ra a fekete-sárgák, akiknek előnye így akár nyolcpontosra is csökkenhet, ha a Bayer vasárnap legyőzi a Freiburgot.

Hajnal Tamás nem kapott helyet a Borussia keretében.

FRANKFURT–DORTMUND 1–0

SCHALKE–1. FC KÖLN
Az idényt rémálomszerűen kezdő Schalke végül a 10. helyen köszöntheti az új évet, köszönhetően Raúlnak, aki háromszor is bevette a Köln kapuját. A Real Madrid legendája – aki korábban a Werdernek is háromszor köszönt be – idegenben egyszer sem volt eredményes a német élvonalban, hazai környezetben viszont így eljutott kilenc gólig, ami egyáltalán nem nevezhető rossz teljesítménynek.

SCHALKE–KÖLN 3–0

NÜRNBERG–HANNOVER
A Hannover – ha csak vasárnapig is – a második helyen tanyázhatott volna, ám Nürnbergben egy pontot sem szerzett.

WERDER BREMEN–KAISERSLAUTERN
Az újonc Lautern kihasználta a Werder siralmas formáját, és a horvát Srdan Lakic duplájával elvitte a három pontot Brémából.

WOLFSBURG–HOFFENHEIM
A Hoffenheim a 75. percig két góllal vezetett Wolfsburgban, ám ekkor Diego szépíteni tudott, Edin Dzeko pedig a hosszabbításban az egyenlítő találatot is megszerezte, így a „farkasok” döntetlenre mentették a meccset.

BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–0 (Gekasz 87.)
Nürnberg–Hannover 3–1 (Cherundolo 28. – öngól, Wolf 31., Schieber 82., ill. Pinto 75. – tizenegyesből)
Schalke–1. FC Köln 3–0 (Raúl 30., 50., 88.)
Werder Bremen–Kaiserslautern 1–2 (Hunt 34. – tizenegyesből, ill. Lakic 1., 52.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–2 (Diego 75., Dzeko 91., ill. Luiz Gustavo 34., Sigurdsson 40.)