Felkészülés: a Mainz 1-0-ra nyert, Stieber Zoltán egy félidőt játszott

2011.07.01. 21:37
A Bundesliga rajtjára készülő mainzi labdarúgócsapat Florian Heller 85. percben szerzett találatával legyőzte a másodosztályú Eintracht Braunschweiget. A mainziaknál a nyáron szerződtetett Stieber Zoltán a második félidőben volt a pályán.

Thomas Tuchel vezetőedző Christian Wetklo kapus kivételével két teljesen különböző csapatot küldött pályára a két játékrészben. Előbb 4–2–3–1-es, majd 4–1–2–1–2-vel próbálkozott. Ez utóbbi felállásban Stieber Zoltán a középpálya bal oldalán kapott helyet. A mérkőzés egyetlen gólját Florian Heller szerezte a 85. percben.

A találkozón nem léptek pályára a Mainz válogatott játékosai, így a tunéziai Szami Allagui, a kameruni Maxim Choupo-Moting, a kolumbiai Elkin Soto és a macedón Nikolcse Noveszki. Ugyancsak hiányoztak a sérültek, azaz Bo Svensson, Heinz Müller, Zdenek Pospech és Szalai Ádám, aki már megkezdte a könnyített edzéseket.

Pályán volt péntek este Király Gábor is, és a Rapid Wien ellen gól nélkül tartotta csapata, az 1860 München kapuját.