Stieber már most emlékezetessé tette aacheni búcsúját

2011.04.29. 20:14
Stieber Zoltán nevét biztosan megjegyezték az aacheni szurkolók (Fotó: archív)
Stieber Zoltán két gólt szerzett a Bundesliga 2. 32. fordulójában az Oberhausen ellen 4–0-ra megnyert meccsen, emellett kiharcolt egy büntetőt is, így a középpályás emlékezetessé tette alighanem utolsó előtti aacheni bajnokiját. A Hertha Dárdai Pál nélkül kikapott otthon Király Gábor csapatától, az 1860 Münchentől, míg Torghelle Sándor a kispadról nézte végig a Düsseldorf Karlsruhe elleni 2–2-es döntetlenjét.

A nyártól Mainzba szerződő Stieber Zoltán hazai közönség előtt, Aachenben ma játszotta az utolsó előtti bajnokiját. A következő körben idegenben (Torghelle Sándorék ellen Düsseldorfban) játszik a magyar futballista együttese, így az aacheni szurkolók előtt már csak egyszer, az utolsó fordulóban, a Bielefeld elleni találkozón bizonyíthat Stieber.

A középpályás azonban nem várt az utolsó meccsig, már ma, az Oberhausen ellen gondoskodott az emlékezetes búcsúról. Az 51. percben Alper Uludag bal oldali beadásával Stieber szabadon léphetett ki és a kapuba továbbította a labdát.

Tizenöt perccel később a magyar futballista ismét betalált egy amolyan "dzsudzsákos" megoldással, majd a hajrában egy tizenegyest is kiharcolt, így elévülhetetlen érdemeket szerzett csapata 4–0-s győzelmében. Stieber ebben a szezonban már tíz gólnál jár a pontvadászatban.

Torghelle Sándor a kispadról nézte végig, ahogy a Düsseldorf 2–0-s hátrányból pontot szerzett a Karlsruhe otthonában. (A vendégek még 2–0-s hazai vezetésnél tizenegyest hibáztak.)

Az már korábban eldőlt, hogy a Hertha egy év szünet után visszatér az élvonalba. A berliniek (Dárdai Pál nélkül) ma a bajnoki címet is bebiztosíthatták volna, ám hazai pályán 2–1-re kikaptak Király Gábor csapatától, az 1860 Münchentől. A magyar kapus végigvédte a találkozót.

A Bundesliga 2.-ből az első két helyezett jut fel az élvonalba, a harmadik osztályozót játszik az első osztály 16. helyezettjével. A Hertha mellett a hétfőn Cottbusba látogató, a forduló előtt a harmadik Bochumot öt ponttal megelőző Augsburg pályázik a legjobb eséllyel a feljutásra. Azonban a Bochumot sem lehet leírni, Friedhelm Funkel fiai ugyanis ma 3–0 ra győztek az Unoin Berlin ellen, így tapadnak az Augsburgra.

AACHEN–OBERHAUSEN 4–0 (Stieber gólja 3:05-től, és 4:35-től)