A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) kapcsán hetente jelentkező erősorrendünkben a 8. forduló előtt továbbra is a Miami Dolphins ellen végül felülkerekedő Pittsburgh Steelers vezet. A mérkőzés nem volt éppen vitamentes, a vendég pittsburghiek 20–19-es hátrányban a Miami 2 yardosáról jöhettek, ekkor azonban Ben Roethlisberger futása után előbb TD-t ítélték a játékvezetők, majd a visszajátszások után végül fumble-ra módosították véleményüket, ám mivel nem találtak egyértelmű bizonyítékot arra, hogy a Dolphins játékosai szerezték meg a labdát – a tömegjelenet végén a hazaiakat erősítő Ikaika Alama-Francis állt fel a tojással –, maradt a labda a támadóknál, és Jeff Reed 18 yardos sikeres mezőnygólja után a pennsylvaniai alakulat már megőrizte minimális előnyét (23–22). A második helyen a pihenőn lévő New York Jets, míg a harmadikon a Buffalo Bills ellen a vártnál sokkal nehezebben nyerő Baltimore Ravens áll. Hiába rendelkezik papíron a legjobb támadó- és védőalakulattal (422.7 és 244.3 yard mérkőzésenként) a San Diego Chargers, gyermeteg hibái miatt hetedik összecsapásából ötödik vereségét jegyezte a New England Patriots ellen – ezzel pedig csak a 20. helyre jó listánkon, míg a kezdő irányítóját (Tony Romót) elveszítő Dallas Cowboys pedig már csak a 25. Íme a teljes lista!
1. (1.) Pittsburgh Steelers (5–1)
Nagyon neccesen, de nyert a Steelers a Miami vendégeként. Roethlisberger jól dobált, a védelemben viszont megsérült Aaron Smith defensive end, valamint Lamarr Woodley szélső linebacker is. Míg előbbi kiesése a Steelers futás elleni védelmében lehet nagyon nagy érvágás, addig utóbbi a passz elleni védekezés egyik meghatározó játékosa. Reménykedhet Tomlin, hogy egyik játékosának se legyen súlyos a sérülése.
2. (2.) New York Jets (5–1)
A Jets pihent a héten, a hétvégén jöhet a Packers elleni rangadó.
3. (3.) Baltimore Ravens (5–2)Majdnem sikerült elbukni a Bills elleni meccset a Ravensnek, a passz elleni védekezésen van még mit javítani. Ed Reed visszatért, nem is akárhogyan, két interceptiont szedett, és kierőszakolt fumble-ja is volt –az első meccsén több hónapos kihagyás után… Nem semmi az öreg, a lényeg pedig a győzelem.
4. (5.) Atlanta Falcons (5–2)Már eddig is tudtuk, hogy félelmetes fickó Roddy White, de a Cincy ellen mindenen túltett. 201 elkapott yardig és 2 TD-ig jutott, vezetésével pedig magabiztos, pontgazdag mérkőzésen nyert a Falcons.
5. (6.) New England Patriots (5–1)Bradynek kis túlzással semmit sem kellett csinálnia, a Pats támadóegysége nem is brillírozott, a védelem viszont szállította a turnovereket, ami elég is volt a Chargers ellen. Ilyen ajándékmeccset sem sűrűn fog azért kapni a New England.
6. (7.) Indianapolis Colts (4–2)Bye weeken volt a Colts is, ennek ellenére kizárólag rossz hírek érkeztek a csapat háza tájáról. Dallas Clarknak, a liga egyik legjobb tight endjének megsérült a keze, az idén már nem léphet pályára, Manning idei kedvenc célpontja, Austin Collie térdműtéten esett át, előreláthatólag néhány hétig harcképtelen lesz, Antonio Johnson defensive tackle-t, az így sem erős futás elleni védelem kulcsemberét szintén műteni kellett a pihenőhéten, valamint a csapat első számú futója, Joseph Addai is az oldalvonalon túl szorult hetekre. Nem volt jó hét ez Manningék szempontjából.
7. (4.) New Orleans Saints (4–3)A forduló meglepetése, a Saints otthon kapott ki a Brownstól. Az előző héten remeklő Chris Ivory most nem játszott nagyot, a passzjáték pedig hiába ment helyenként, Brees kulcspillanatokban adta el a labdát.
8. (8.) Green Bay Packers (4–3)Megvan az ősi rivális elleni presztízsmeccs, még ha nem is könnyedén. A futójáték továbbra sem megy, nagyon hiányzik Ryan Grant a csapatból.
9. (9.) Houston Texans (4–2)Itt is pihenőnap volt, jön a Texans–Colts hétfő esti rangadó, valahogy rendbe kell raknia a Houstonnak a secondaryjét, mert Peyton Manning ellen a csapatrészt jelenlegi állapotában csatába küldeni öngyilkossággal ér fel.
10. (12.) Tennessee Titans (5–2)
Elképesztő ez a Titans, 3 negyeden keresztül alszanak, a futójáték nem megy, és váltani tudnak, nem is akárhogyan. Kenny Britt, a titánok elkapójának igen nagy segítségével (225 elkapott yard, 3 TD) végül fordítani tudtak.
11. (14.) New York Giants (5–2)
Hétről hétre bizonyítja ez a Giants, hogy ott a helye az idei rájátszásban. Eli Manningék ezúttal a Cowboys otthonában arattak könnyed sikert, így már 5–2-vel állnak, és magabiztosan vezetik az NFC Eastet.
12. (15.) Kansas City Chiefs (4–2)
Habár listánkon még mindig csak 12. a Chiefs, nagyon jó ez a csapat. Félelmetes védelem, folyamatosan javuló passzjáték és a liga legjobb futójátéka jellemzi. Papíron sima hét következik a Chiefsnek, a Buffalo látogat hozzájuk, azt hozni kell.
13. (11.) Philadelphia Eagles (4–3)
Az a csapat, amelyik 15 perc alatt 27 pontot kap, nem is érdemel győzelmet. Szinte végig a kezében tartotta a Titans elleni meccset a Philly, Chris Johnsont sem hagyták érvényesülni, Kenny Britt-tel viszont nem számolt az Eagles védelme, Ellis Hobbssal és Nate Allennel az élen. Andy Reid rögtön a meccset követően bejelentette, hogy a pihenőhét után, a Colts ellen ismét Michael Vick lesz az Eagles kezdő irányítója.
14. (17.) Washington Redskins (4–3)
Úgy tűnik, hogy a Skins Ryan Torain személyében értelmes futót talált, a védelem eddig is hozta magát, most sem mondott csődöt: DeAngelo Hall cornerback 4(!) interceptiont szedett, amiből egyet vissza is vitt touchdownra, a Washington pedig ha nem is könnyen, de megszerezte idei 4. győzelmét.
15. (13.) Miami Dolphins (3–3)
Jó ez a Miami, a futójáték nem a tavalyi, tavalyelőtti formáját idézi, de Marshall-lal már a passzjátékkal sincsenek nagy gondok. Egy mondjuk van, az épp Chad Henne, aki egyelőre rendre azt bizonyítja, hogy nem franchise QB.
16. (10.) Chicago Bears (4–3)
Hiába a Bears remek védelme, amíg a támadók ennyire haloványak, pokoli nehéz lesz rájátszásba kerülni. A támadófal továbbra is harmatgyenge, Cutler ennek következtében pontatlanul dobál, s nem biztos, hogy ezt a védelem sokáig fogja bírni.
17. (21.) Seattle Seahawks (4–2)
Úgy látszik, Marshawn Lynchhel jól járt a Hawks, egyelőre jól szaladgál az új szerzemény, úgy, hogy a támadófal nem a legjobb, a védelemnek a Cards gyenge támadójátékának köszönhetően meg sem kellett izzadnia, ráadásul a Hawks első körös safetyje, Earl Thomas az idén már a 4. interceptionjét szedte le. Nem semmi egy újonctól.
18. (16.) Cincinnati Bengals (2–4)
Hiába a 32 pont, a Bengals csak percekig volt meccsben, amikor a Falcons leeresztett kicsit. Nagyon jól dobált Carson Palmer, de a védelem nagyon gyenge volt, ez pedig a Cincy győzelmébe került. Az idény talán legnagyobb meglepetése a Bengals visszaesése.
19. (22.) Tampa Bay Buccaneers (4–2)
Az utolsó másodpercekbe tudta megszerezni 4. győzelmét a Bucs, így Josh Freemanék egyelőre a szezon egyik legnagyobb pozitív meglepetését szolgáltatják, s ha így folytatják, egy wild card helyet is elcsíphetnek.
20. (19.) San Diego Chargers (2–5)
Úgy tűnik, a Chargers az idén Mikulás-szerepet játszik, kis túlzással eddig minden meccsét odaajándékozta az ellenfélnek. Most sem volt ez másképp, ennek ellenére Rivers majdnem visszahozta a sírból a mérkőzést, de Kris Brown, az új rúgó 50-ről hibázott, így az előzetesen az AFC egyik legjobbjának vélt Chargers a szezonban már az 5. vereségét szenvedte el.
21. (20.) Minnesota Vikings (2–4)
Favre lassan tényleg tolószékbe kerül, ha így folytatja. Eddig a könyökével voltak állandó problémái, a Packers elleni meccsen a bokája is eltört két helyen, így a Patriots ellen már az is kérdéses, hogy tud-e játszani.
22. (24.) St. Louis Rams (3–4)
Szinte végig irányította a Rams a meccset, utolsó pillanatokban aztán mégis kikaptak Bradfordék. Talán ha a második félidőben is odateszik kicsit magukat és nem eresztenek le ennyire, meglehetett volna a mérkőzés, de nagyon kár ezért a vereségért.
23. (27.) Oakland Raiders (3–4)
Jó kis meccsen van túl a Raiders. A csapat történelme során a legtöbb pontot (59) szerezte a hétvégén, bucira verve a Broncost. Jason Campbell nagyon jó volt, Darren McFadden már-már hozza az egyetemen megszokott teljesítményét, a védelemnek szintén minden sikerült. Kérdés, hogy a Raiders át tudja-e menteni ezt a formáját a Seattle elleni, nyerhető mérkőzésre, mert mint tudjuk, nem szokása egymás után két meccset nyerni az oaklandi csapatnak.
24. (30.) Cleveland Browns (2–5)
A hét legnagyobb meglepetése a Browns sikere, ezek után fel is jöttek jó néhány helyet. Jó is ez a csapat, már csak egy igazi első számú elkapó hiányzik, mert Hillisszel futójáték van, nem is gyenge, valamint Colt McCoy személyében is jó irányítóra leltek a drafton. A védelem kezd összeállni, pokolian jók lesznek. Ezen a héten David Bowenset lehet kiemelni, aki Drew Brees két passzát is megszerezte, majd touchdownra hordta vissza, 14 pontot szerezve ezzel a Brownsnak.
25. (23.) Dallas Cowboys (1–5)
Azt hiszem, itt ment el a Dallas szezonja. A fal egyszer hibázott igazán, azt Tony Romo kulcscsontja bánta, az irányítónak a hírek szerint akár 8-10 hetet is ki kell hagynia, Kitna pedig kevés lesz ahhoz, hogy az így is romokban heverő Cowboyst kihúzza a gödörből. Már csak az kérdés, vajon maradhat-e Wade Phillips vezetőedző a szezon végéig?!
26. (18.) Denver Broncos (2–5)
No komment. 59 pontot kapni egy Raiderstől kritikán aluli, ettől a Raiderstől legalábbis az. Nagyon nagy bajok vannak Denverben, kissé edzőbuktatásszaga van ennek a vereségnek, de úgy tűnik, Josh McDaniels helye egyelőre nincs veszélyben.
27. (25.) Jacksonville Jaguars (3–4)
Todd Bouman az első játékrészben nem kis meglepetést szerzett, ugyanis remekül játszott. A második félidőben aztán rendre odaértek a kansasi védők, ekkorra bizonytalanabbá, pontatlanabbá vált, de összességében jól teljesített. Futás elleni védelem viszont most sem volt a pályán, ez pedig a ligaelső futójátékáról ismert Kansas ellen öngyilkosságnak bizonyult.
28. (28.) Detroit Lions (1–5)
Pihent a Lions, s ami lényeges, Matt Stafford, a kezdő irányító visszatérhet a Redskins elleni hétvégi meccsre.