A 2.30-AS MÉRKŐZÉS
Peyton Manning három hatpontos passzolt Julius Thomasnak, a Denver Broncos pedig legyőzte az Indianapolis Coltsot, így Peyton Manning (22/36, 269 yard, 3 TD) csatlakozott Brett Favre-hoz, mint az egyedüli két irányító, akik pályafutások során mind a 32 jelenlegi NFL-csapatot legyőzték legalább egyszer.
Andrew Luck (35/53, 370 yard, 2 TD, 2 interception) és a Colts tavaly kifogott Manningen és a Denveren, a Colts korábbi legendás irányítója azonban idén revánsot vett, s a másdoik negyedben három TD-passzt dobott a tight end Julius Thomasnak. Luck futott hatpontosával 24–7-tel fordultak a felek.
A Denver győzelme nem nagyon forgott veszélyben (főként a védelemnek köszönhetően), bár Luck a negyedik negyedben két passzolt TD-vel izgalmassá tette a végét, de a Colts utolsó drive-jában negyedik és hatnál az újonc Bradley Roby elütötte Luck Reggie Wayne felé dobott labdáját.
A Denver tavalyhoz hasonlóan ezúttal is erősnek tűnt – főleg annak tudatában, hogy Wes Welker négymeccses eltiltása miatt nem állhatott Manning rendelkezésére.
22.25-ÖS MÉRKŐZÉSEK
A San Francisco dallasi fellépése előtt arról láttak napvilágot hírek, hogy Jim Harbaugh vezetőedző elveszítette az irányítást az öltözőben, a védelem pedig teljesen szétesett néhány kulcsjátékos sérülése és eltiltása miatt – utóbbi kitétel viszont fokozottan igaz volt a Cowboysra is. Éppen a tartalékos védelmek miatt arra lehetett számítani, hogy megszórja egymást a két csapat, de a 49ers szurkolóinak nem sokáig kellett izgulniuk.
Vernon Davis két TD-t szerzett Dallasban |
A meccs első támadását a Dallas vezette, de DeMarco Murrray elejtett labdájával Chris Culliver a San Franciscónak szerzett vezetést. Ezt követően Tony Romo háromszor eladta a labdát még a nagyszünet előtt, míg a túloldalon Colin Kaepernick két touchdownpasszt adott az örökifjú Vernon Davisnek, Carlos Hyde pedig futott TD-vel zárta le az első 30 percet.
A folytatásban a veterán futó, Frank Gore elérte karrierje tízezredik futott yardját, míg a túloldalon, miközben Dez Bryantet Antoine Bethea kegyetlen ütközése miatt ápolni kellett, Murray megszerezte a Cowboys első idei touchdownját.A második Terrance Williamsé volt, de a vége így is 28–17 lett a San Franciscónak, amely bajnokesélyeshez méltóan kezdett.
A másik esti meccsen a Tampa Bay a bordatörésből lábadozó Cam Newton nélkül kiálló Carolinát fogadta azzal a tervvel, hogy meglepi irányítóját nélkülöző vendégét (amelynél Newton nem bírt magával, az egyik akció előtt civilben berohant a pályára, és úgy osztogatta a tanácsokat a társainak). Nos, ez nem sikerült, az első három negyedben még csak pontot sem szerzett a Buccaneers, míg a túloldalon Derek Anderson kiválóan irányította az előző szezonban a playoffba jutó gárdát. A tartalék QB Greg Olsennek adott TD-passzával vezetéshez jutottak a vendégek, majd jött egy mezőnygól Graham Ganótól, és egy TD-elkapás az újonc Kelvin Benjamintól.
A Tampa Bayből sérülés miatt kidőlt a New Englandtől a napokban megszerzett Logan Mankins, s rövid ideig Doug Martin futóért is aggódhattak a floridai szurkolók. A Bucs-híveknek a hajrában Chris Owusu, majd Bobby Rainey TD-je reményt adott, de hárompontnyi előny megmaradt a Carolina 17-jéből – alighanem többet vártak a Lovie Smith-éra első meccsétől, amely 20–14-es vereséggel zárul.
19 ÓRAI MÉRKŐZÉSEK
Az NFC Déli csoportjának rangadóján a New Orleans 13–0-ra is vezetett az Atlanta ellen, de a Falcons a harmadik negyedben 24–20-ra fordított. Matt Ryan irányító Roddy White-nak, Levine Toilolónak és Antone Smith-nek is touchdownpasszt adott. A fordulatos végjátékban Mark Ingram kétszer is egy futott TD-vel visszavette a vezetést a Saintsnek – ezután azonban Matt Bryant pillanatai következtek. A Falcons rúgójátékosa előbb egy 51 yardos mezőnygóllal kiharcolta a hosszabbítást, majd a ráadásban egy yarddal távolabbról a győzelmet érő három pontot is megszerezte csapatának.
Ryan franchise-recordot jelentő 448 yardot passzolt a mérkőzésen, 43 átadásából 31 volt sikeres. A Falcons mindössze negyedszer nyert a két csapat legutóbbi 17 meccsén.
Az előző szezonban a Kansas City és a Tennessee is a második helyen végzett a csoportjában. A Chiefs azonban 11 győzelemmel bejutott a playoffba, míg a Titans hét győzelemmel természetesen nem. Ehhez képest Jamaal Charlesék ezúttal semmit sem tudtak kezdeni a Tennessee-védelemmel. A KC sztárfutója mindössze 19 yardig jutott, elkapásból is csak 15 yardot tudott hozzátenni az összterméshez. A másik oldalon Jake Locker sallangmentesen irányított: 266 yardot és két TD-t passzolt, a végül touchdownelkapással záró Kendall Wrightot hatszor találta meg. A Titánok simán győztek 26–10-re. Ráadásul úgy tűnik, Derrick Johnsont sérülés miatt az egész idényre elveszíti a Kansas City.
Csoportrangadót játszottak az AFC keleti négyesében is. Az előző alapszakaszban 12 győzelemig, majd a főcsoportdöntőig is jutó New England azonban nem bírt a második félidőt 23–0-ra megnyerő Miamival. A holtszezonban Denverből Miamiba igazoló Knowshon Moreno 134 yardig és egy touchdownig jutott. Mike Wallace pedig 81 elkapott yarddal és egy TD-vel járult hozzá a sikerhez.
Elsősorban a nagyszünet utáni visszaesésnek köszönhetően Tom Brady 56 kísérletéből mindössze 29 volt jó. A Patriots 2003 óta most először kezdte vereséggel a szezont.
Némi meglepetésre nem Johnny Manziel kezdett a Cleveland Brownsban, bár korábban már közölte a csapat, a szezon elején Brian Hoyer irányító kapja meg a bizalmat. A celvelandi QB pedig Pittsburghben igyekezett is élni vele.
A Ben Roethlisberger (23/34, 365 yard, 1 TD, 1 interception) irányította Steelers a szünetben már 27–3-ra vezetett a Browns ellen – többek között Le'Veon Bell 38 yardos futott TD-jének köszönhetően.
Fordulás után azonban Hoyer (19/31, 230 yard, 1 TD) és a Browns óriási bravúrral visszajött a meccsbe! A harmadik negyedben a 21 éves újonc Isaiah Crowell kétszer is befutott a labdával a célterületre, az utolsó játékrészben pedig Billy Cundiff mezőnygólja és Travis Benjamin elkapott hatpontosa után már 27–27 volt az állás! Ki kell emelni még a szintén rookie futót, az összecsapáson 100 yardot jegyző Terrance Westet is, nélküle nem tudott volna feltámadni a Browns.
Már-már úgy tűnt, hosszabbításra sikerül mentenie a találkozót a Brownsnak, ám az utolsó pillanatokban a hazaiak rúgója, Shaun Suisham 41 yardról betalált a póznák közé, így a Steelers győzelemmel kezdte az idényt, míg a Browns 1999 óta még mindig csak egy alkalommal tudta megnyerni szezonbeli első meccsét.
Nagyon úgy nézett ki, hogy Philadelphiában születik meg a forduló meglepetése, az Eagles ugyanis pocsékul kezdett a papíron gyengébb Jaguars ellen. Az előző idényben berobbanó Nick Foles (27/45, 322 yard, 2 TD, 1 interception, 2 fumble) rögtön két fumble-lel kezdte a találkozót, csapata pedig a szünetben már 17–0-ra égett.
A vendégeknél Chad Henne (24/43, 266 yard, 2 TD), 1 fumble) két TD-passzt adott az újonc Allen Hurnsnek, aki 110 yarddal zárta első NFL-meccsét.
Aztán a szünetben Chip Kelly valamit mondhatott. Bármi is volt az, nagyon bejött. Nagyon. Az Eagles a második játékrészben egészen más arcát mutatta, s kétszer annyi pontot szerzett, mint a Jacksonville az első félidőben.
Fordulás után az Eagles első két támadása egyaránt TD-vel végződött, majd a negyedik negyedben Cody Parkey rúgó élete első NFL-es rúgásából 51 yardos mezőnygólt szerzett, ezzel 17–17-re módosítva az állást. Ezután Foles megdobta karrierja leghosszabb TD-passzát (68 yard), amit Jeremy Maclin kapott el, s ezzel már a hazaiak voltak előnyben (24–17).
A 34–17-es végeredményt egy újabb Parkey-mezőnygól és Fletcher Cox fumble return TD-je állította be.
Az AFC Észak másik csoportrangadóján a Baltimore Ravensnek nem sikerült véghezvinni a bravúrt a Cincinnati Bengals otthonában. Andy Daltonék (25/38), 301 yard, 1 TD) már 15–0-ra vezettek, ám mielőtt azt gondolnák, hogy A.J. Green vagy Giovani Bernard brillírozott volna, jegyezzük meg: Mike Nugent rúgó öt (!) mezőnygólt értékesített két negyed alatt.
Joe Flacco (35/62, 345 yard, 1 TD, 1 interception) a szünet után összekapta övéit, s a negyedik negyedben Steve Smith 80 yardos elkapott TD-jével már 16–15-re a Ravens vezetett.
Alig öt perccel a vége előtt Andy Dalton villantott valamit: 77 yardos passzával A.J. Green szerzett TD-t, amivel a Bengals 23–16-ra megnyerte a mérkőzést egy sikeres kétpontos kísérlettel. Pedig nem sok kellett ahhoz, hogy Green ne kapja el a labdát. A Lardarius Webb sérülése miatt bekerült Chykie Brown ugyanis majdnem meg tudta fogni Dalton átadását, de kicsusszant a labda kezéből.
A végén Flacco még elvezette övéit a Bengals 16 yardos vonaláig, ám 55 másodperccel a találkozó vége előtt negyedik próbálkozásánál sackelték, így oda lett az egyenlítés esélye.
TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
St. Louisban a minnesotai elkapó, Cordarrelle Patterson egy 67 yardos futott touchdownnal (összesen 102 yardot futott) mindenki elől ellopta a show-t. A Vikings simán nyert 34–6-ra.
Chicagóban a hosszabbítás nyert a Buffalo. Matt Forte 169 összyardja nem ért győzelmet a Bearsnek. A ráadásban Dan Carpenter 27 yardos mezőnygólja döntött a Bills javára.
Gyakorlatilag (az összesen 102 yardig jutó) Chris Ivory negyedik negyed beli 71 yardos TD-futásának köszönhetően nyert a Jets az Oakland ellen. A New York-iak másik running backje, egy bizonyos Chris Johnson 68 yarddal járult hozzá a 19–14-es sikerhez.
Miután aláírta hat évre 100 millió dollárral kecsegtető szerződését, J.J. Watt egy sackkel, egy blokkolt extrapont-kísérlettel és egy összeszedett labdával segítette a Houstont győzelemhez az enervált Washington ellen.
1. FORDULÓ | |||
2014. 09. 05. | 2.30 | Seattle Seahawks–Green Bay Packers | 36–16 |
2014. 09. 07. | 19.00 | Atlanta Falcons–New Orleans Saints | 37–34 – h. u. |
2014. 09. 07. | 19.00 | Chicago Bears–Buffalo Bills | 20–23 – h. u. |
2014. 09. 07. | 19.00 | Kansas City Chiefs–Tennessee Titans | 10–26 |
2014. 09. 07. | 19.00 | St. Louis Rams–Minnesota Vikings | 6–34 |
2014. 09. 07. | 19.00 | Miami Dolphins–New England Patriots | 33–20 |
2014. 09. 07. | 19.00 | New York Jets–Oakland Raiders | 19–14 |
2014. 09. 07. | 19.00 | Philadelphia Eagles–Jacksonville Jaguars | 34–17 |
2014. 09. 07. | 19.00 | Pittsburgh Steelers–Cleveland Browns | 30–27 |
2014. 09. 07. | 19.00 | Baltimore Ravens–Cincinnati Bengals | 16–23 |
2014. 09. 07. | 19.00 | Houston Texans–Washington Redskins | 17–6 |
2014. 09. 07. | 22.25 | Dallas Cowboys–San Francisco 49ers | 17–28 |
2014. 09. 07. | 22.25 | Tampa Bay Buccaneers–Carolina Panthers | 14–20 |
2014. 09. 08. | 2.30 | Denver Broncos–Indianapolis Colts (Tv: Sport2) | 31–24 |
2014. 09. 09. | 1.10 | Detroit Lions–New York Giants (Tv: Sport2) | |
2014. 09. 09. | 4.20 | Arizona Cardinals–San Diego Chargers (Tv: Sport2) |