Primera División: nem bírt egymással az Almería és az Atlético

2011.03.12. 20:00
Az „európai” helyezésekért küzdő Atlético Madridot fogadta a kiesés elől menekülő Almería a spanyol pontvadászat 28. fordulójának első mérkőzésén, és 2–2-re végzett vele.

A hazaiak léptek fel támadólag a mérkőzés elején, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést: Tiago passzát Sergio Agüero váltotta gólra a 39. percben. A fordulás után gyorsan kiegyenlített az Almería: az aprócska spanyol, Albert Crusat lőtt a jobb felsőbe a 16-os bal sarkáról, de Agüero bal lába újra villant (ezúttal José Antonio Reyes volt az előkészítő). Pár perccel a madridiak vezető gólja után Crusat egyenlített újra kis híján.

A hazai rohamok a 77. percben végül eredményre vezettek: Henok Goitom fejelt David de Gea hálójába. Több gól már nem esett, így a madridiak nem kerültek az Európa-ligát érő 5. pozícióba, az Almería pedig maradt az utolsó előtti helyen.

PRIMERA DIVISIÓN
28. FORDULÓ
Almería–Atlético Madrid 2–2 (Crusat 49., Henok Goitom 77., ill. Agüero 39., 61.)