Férfi kosár NB I: Nyíregyházán győzött négy ponttal a Szeged

2011.12.18. 20:18
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 11. fordulójában a Szeged Nyíregyházán nyert négy ponttal. A mérkőzés végig kiegyenlített volt, a záró felvonást a házigazdák nyerték, de a siker a vendégeké lett.

A Szeged negyedszer nyert, hatodik idegenbeli bajnokiján először. A Nyíregyháza nyolcadszor kapott ki, ötödik hazai mérkőzésén harmadszor.

FÉRFI KOSÁRLABDA, NB I ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ
MARSO-VAGÉP NYKK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 76–80 (20–21, 21–23, 18–21, 17–15)
Nyíregyháza, 600 néző. V: Cziffra, Kiss L., Vétek
NYÍREGYHÁZA: Fekete 14, László R. 15, MOHÁCSI 18/3, Djogo 5, Miskovics 2. Cs: Polyák 1, SITKU 21/15, Nagy K., Papp I. Edző: Ferenczi Tamás
SZEGED: DRAHOS 17/9, LEVY 17, Kiss Zs. 1, IVOSEV 21/12, Djukics 15. Cs: Tanács 2, Molnár M. 3/3, Vida M. 4. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása 3. p.: 1–6. 4. p.: 6–6. 8. p.: 16–18. 13. p.: 24–23. 23. p.: 46–58. 27. p.: 54–61. 33. p.: 59–70. 35. p.: 71–70. 38. p.: 74–77
Kipontozódott: Djukics (37. p.)
Ferenczi Tamás: – Az első félidőben nagyon görcsösen játszottunk, majd amikor a negyedik negyedben átvettük a vezetést, többször is eldönthettük volna a meccset, de megint kimaradtak a helyzeteink, és ez a teljesítmény csak a szoros végjátékhoz volt elegendő.
Fodor Péter: – A második negyedtől végig egyenletes teljesítményt nyújtottunk, a harmadik játékrészben pedig jelentős előnyhöz jutottunk, amely a centerposzton meglévő faultproblémáink ellenére is kitartott a végéig.