Férfi kosárlabda NB I: a címvédő Szolnok parádés belépője

2011.10.18. 21:15
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának első fordulójából mára halasztott egyetlen találkozón a címvédő Szolnok hazai pályán esélyt sem adott ellenfelének, az újonc Jászberénynek.

A vendégek az első negyedben mindössze négy dobott pontig jutottak, így máris tizenöt pontos hátránnyal várták a folytatást. A második játékrész kiegyenlített játékot hozott, de a szolnokiak a második félidőben nagyszerű és eredményes támadójátékkal szétzilálták a vendégek állásait.

Az EuroChallenge-ben csoportkörös Szolnok ezzel a mérkőzéssel mutatkozott be a bajnokságban, a jászberényiek győzelmük után ezúttal vereséget szenvedtek.

FÉRFI KOSÁRLABDA, NB I,
ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)
SZOLNOKI OLAJ KK–JÁSZBERÉNYI KSE 91–48 (19–4, 15–12, 29–13, 28–19)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1195 néző. Vezette: Valovics, Kiss L. Frányó
SZOLNOK: TROTTER 9/3, Horváth Á. 13/9, Soós 5/3, NIKOLOV 15/3, Báder 8. Csere: Tuljkovic 16/6, FODOR M. 6/6, Trepák 5, Grebenár 3, Gaál 6, Nagy B. 5/3, Szögi. Szakmai igazgató: Pór Péter
JÁSZBERÉNY: Dawson 9, Hodges 5/3, Medve 4, Horti 1, Jones 11. Csere: Borszéki, Helmeczi 1, Wehner 4, Fülöp, Sormaz 11/3, Antal Sz. 2. Edző: Horváth Balázs
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–2. 8. p.: 17–2. 15. p.: 25–10. 24. p.: 45–24. 28. p.: 58–28. 35. p.: 77–42. 38. p.: 88–44
Kipontozódott: Jones (35. p.)
Pór Péter: – Nagyon jól kezdtünk, és az első negyedben el is döntöttük a mérkőzés sorsát. Mi jó napot, a berényiek pedig rosszat fogtak ki, akiknek köszönjük, hogy hozzájárultak a mérkőzés elhalasztásához.
Horváth Balázs: – A papírformának és az erőviszonyoknak megfelelő eredmény született. Mi sajnos alulmúltuk magunkat.
1. Szolnoki Olaj 1 1 91– 48 1.000
2. Albacomp 2 2 181–127 1.000
3. Kecskeméti KSE 2 2 160–116 1.000
4. MJUS-Fortress Körmend 2 2 189–144 1.000
5. Falco-Szova KC Szombathely 2 2 149–128 1.000
6. Atomerőmű SE 2 2 187–168 1.000
7. Soproni KC 2 1 1 164–159 0.750
8. Jászberényi KSE 2 1 1 139–163 0.750