Férfi kosárlabda NB I: szoros meccsen maradt alul a ZTE, hatból hat zakó

2011.11.13. 20:47
Hat forduló után is nyeretlen a ZTE férfi kosárlabdacsapata az NB I-ben: a zalaiak szoros mérkőzést játszottak a Kaposvárral, de 77–74-re alulmaradtak hazai pályán. A ZTE-ben a Withworth, Hines, Pernie légióstrió összesen 58 pontja kevésnek bizonyult, a vendégektől a Raivio, Wilson, Lekli hármas összesen 62 pontot tett a közösbe, Raivio 29 pontjával és 11 lepattanójával a mezőny legjobbjának bizonyult.

A találkozón somogyiak két amerikai hátvédje, Josh Wilson és Nik Raivio az első pillanattól kezdve kedve szerint dobta a kosarakat, így a vendégek a szünetre megnyugtató előnyt szereztek. A hazaiaknál a legújabb légiós, Tim Whitworth aztán eksztázisban játszva, remek távoli dobásokkal az utolsó percre nyitottá tette a találkozót, de érdekes módon a mindent eldöntő dobást Bryquis Perine vállalta magára, aki ugyanúgy hibázott, mint az első félidőben sokszor.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
6. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA-ZTE KKKAPOSVÁRI KK 74–77 (12–23, 20–19, 16–14, 26–21)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Kapitány, Márton, Gelencsér
ZALAEGERSZEG: Perine 18, Gáspár 4, WHITWORTH 22/6, Tóth G. 7/3, HINES 18/3. Cs: Vertetics, Kinter 2, Bödör, Kertész 3/3. Edző: Kis Attila
KAPOSVÁR: WILSON J. 20, RAIVIO 29/3, Szőke 9/6, LEKLI 13, Fey 6. Cs: Koma, Kovács S., Kutasi, Kiss K. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 8. p.: 10–20. 14. p.: 22–25. 24. p.: 36–48. 35. p.: 53–64. 39. p.: 65–68
Kipontozódott: Tóth G. (37. p.), Gáspár (40. p.)
Kis Attila: – Nagyon tompán, lassan játszottunk, ami a Kaposvárnak kedvezett. Nagyon nehéz alkalmazkodni ahhoz, hogy minden mérkőzésen másfajta stílusban vezetnek a sporik.
Fekete Ádám: – Harmincöt percig az történt a pályán, amit szerettünk volna – agresszív védekezésünkkel előnyt szereztünk, az utolsó öt percben pedig bedobtunk annyi büntetőt, ami ellensúlyozta a ZTE akkor extrém dobóteljesítményét.
1. MJUS-Fortress Körmend 6 5 1 532–406 0.917
2. Szolnoki Olaj 6 5 1 513–393 0.917
3. Albacomp 6 5 1 511–405 0.917
4. Kecskeméti KSE 6 5 1 474–380 0.917
5. Falco-Szova KC Szombathely 6 5 1 527–457 0.917
6. Atomerőmű SE 6 4 2 484–462 0.833
7. Soproni KC 6 3 3 459–480 0.750
8. Pécsi VSK-PANNONPOWER 6 2 4 462–471 0.667