NB II: a Mezőkövesd Debrecenben nyert, az FTC II négyet vágott

2011.03.06. 17:18
A labdarúgó NB II Keleti csoportjában egy, a Nyugati csoportban két mérkőzést rendeztek vasárnap délután. A Mezőkövesd a DVSC-DEAC otthonában aratott 1–0-s győzelmet, ezzel újra a második a tabellán. A vendégek gólját a februárban szerződtetett Jeremiás Gergő szerezte.

A Nyugati csoportban a Lipcsei Péter által irányított Ferencváros II hazai pályán 4–1-re legyőzte a Baját. A forduló másik mai összecsapásán a Videoton II otthon 2–1-es vereséget szenvedett az Ajkától, a vendégek vezető találatát szerző Mihalecz Péter megerősítette helyét a góllövőlista élén. A Nyugati csoportban a Lipcsei Péter által irányított Ferencváros II hazai pályán 4–1-re legyőzte a Baját. A forduló másik mai összecsapásán a Videoton II otthon 2–1-es vereséget szenvedett az Ajkától, a vendégek vezető találatát szerző Mihalecz Péter megerősítette helyét a góllövőlista élén.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 16. FORDULÓ
DVSC-DEAC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 0–1 (0–1)
Debrecen, 400 néző. Vezette: Mészáros I. (Kelemen, Bozó)
DVSC-DEAC: Erdélyi – Bényei (Vinicius 79.), Ludánszki, Szilágyi G., Ferenczi J. – Spitzmüller, Bódi, Lucas, Tóth L. (Sigér, 61.) Mokánszki – Etogo. Vezetődző: Kondás Elemér
MEZŐKÖVESD: Szántai – Lakatos, Vámosi, Elek N. (Kaszás 19.), Éles – Bogdány (Robson, 76.) Hegedűs T., Bagi, Sivák, Jeremiás (Bene, 62.) – Szabó V. Vezetődző: Huszák Géza
Gólszerző: Jeremiás (0–1) a 17. percben
Kondás Elemér: – Egy rossz szavam sem lehet fiatal játékosaimra, hiszen jól játszottak. Végigtámadtuk a meccset, de egy peches góllal mégis kikaptunk.
Huszák Géza: – Nehéz mérkőzést játszottunk a kulturáltan futballozó DVSC-DEAC ellen. Szerencsére azt az egy gólt mi szereztük.
NYUGATI CSOPORT, 16. FORDULÓ
FERENCVÁROS II–BAJAI LSE KALO MÉH4–1 (2–1)
Budapest, Albert Stadion, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Péter, Hofbauer R.)
FERENCVÁROS II: Mester – Fülöp, Vattai, Rodenbücher, Sváb – Peszmeg, Vass M. – Tóth A. (Szabó R., 90.), Varga B. (Nyilasi B., 60.), Papp M. – Kovács I. (Nathan, 82.). Edző: Lipcsei Péter
BAJA: Herbert – Villám, Burucz (Csordás Sz., 52.), Forgács A., Rozsi (Császár, a szünetben) – Szőllősi, Szauter – Frőhlich, Micskó, Varga Z. (Balázs R., a szünetben) – Kormos. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Papp M. (1–0) a 4., Peszmeg (11-esből, 2–0) a 22., Forgács A. (2–1) a 33., Papp M. (3–1) a 70., Szabó R. (4–1) a 92. percben
Lipcsei Péter: – Nagyon jó Baját sikerült legyőznünk. Még az út elején járunk, s az elkövetkezendőkben szeretnénk jobban játszani.
Bognár György: – A Fradi jól futballozott, ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. A játékosaimon érződött, hogy ekkora stadiont csak a televízióban láttak...
VIDEOTON-PFLA–FC AJKA1–2 (1–0)
Felcsút, 300 néző. Vezette: Barna G. (Kepe, Kulman)
VIDEOTON-PFLA: Somodi – Margitics, Vaszicsku G., Papucsek, Hidvégi – Gyurcsó, Rása (Nyilas, 86.), Soós, Kis R. (Szolnoki, a szünetben) – Móri, Babos (Máté J., 71.). Edző: Hartyáni Gábor
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Pothárn (Horváth Á., 70.) – Szabó L., Kottán K., Hegyi, Rácz F. (Major, 65.) – Gaál B. (Péter, 63.), Mihalecz P. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Gyurcsó (1–0) a 25., Mihalecz P. (11-esből, 1–1) a 66., Major (1–2) a 85. percben
Hartyáni Gábor: – Bár elkerülhető gólok miatt kaptunk ki, jelen helyzetünkben a csapat mindent megtett, a játékosok hozzáállásával elégedett vagyok.
Artner Tamás: – A második félidei teljesítményünk alapján megérdemelten nyertünk.