NB II: Mészáros a Fradi elleni győzelemmel debütált a pécsieknél

2011.03.20. 17:17
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjában két mérkőzést rendeztek ma délután. A héten vezetőedzőt váltó Pécsi MFC 2–0-ra legyőzte idegenben a Lipcsei Péter által irányított Ferencváros II-t, ezzel a forduló előtt is első helyen álló pécsiek visszavették a vezetést a tabellán. A másik találkozón a BKV Előre hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Ajkát.

Az NB II Keleti csoportjában három összecsapást rendeztek. A DVSC-DEAC hazai pályán 5–1-re kiütötte az Orosházát, míg a Mezőkövesd 1–0-ra győzött a Makó otthonában, ezzel feljött a harmadik helyre a táblázaton. Az MTK II hazai pályán 2–1-re megverte a Kazincbarcikát.

NB II, NYUGATI CSOPORT
18. FORDULÓ
BKV ELŐRE SC–FC AJKA 1–0 (1–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Berke B. (Péter T., Horváth Z.)
BKV ELŐRE: Vezér – Baranyai N., Miklósvári, Makrai, Sebők I. – Csikós, Varga E. (Merczel Zs., 80.) – Fazakas, Cseri T. (Horváth A., 66.), Selei (Farkas K., 56.) – Csopaki. Vezetőedző: Soós Imre
AJKA: Jánosa – Pothárn, Subicz, Pákai, Gunther – Szabó L. (Horváth Á., 80.), Kottán, Hegyi – Gaál B. (Sallér M., a szünetben), Mihalecz P., Rácz F. (Major, a szünetben). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Csopaki (1–0) a 41. percben
Soós Imre: – Nagy taktikai csatában megérdemelt győzelmet arattunk.
Artner Tamás: – Sajnos a játékvezető engedte az ellenfél durva játékát, és a végén nem adott meg nekünk egy tizenegyest, ezzel eldöntötte a mérkőzést.
FERENCVÁROS II–PÉCSI MFC 0–2 (0–1)
Albert-stadion, 200 néző. V: Bognár T. (Pápai, Galán)
FERENCVÁROS II: Mester – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Sváb – Antal (Varga B., a szünetben), Peszmeg, Junior – Miljkovic (Papp M., 58.), Abdi (Nyilasi B., 66.) – Pölöskey. Edző: Lipcsei Péter
PÉCS: Dibusz – Nagy J., Stark, Todorovics, Fodor F. – Pintér A. – Horváth Zs. (Schultz, a szünetben), Godslove, Scsapanovics, Wittrédi (Eszlátyi, 60.) – Gyánó (Sz. Pavicsevics, 79.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Gólszerző: Gyánó (0–1) a 27., Eszlátyi (0–2) a 70. percben
Lipcsei Péter: – Le a kalappal a srácok előtt, hiszen még akkor sem adták fel egy pillanatra sem, amikor körülbelül húsz percig tízen voltunk Sváb Dániel sérülése miatt. A védőnek kiugrott a könyöke, és mentővel kellett elszállítani.
Mészáros Ferenc: – Nagyon nehéz mérkőzés volt. Rendkívül fontos három pontot szereztünk.

MAKÓ FC–MEZŐKÖVESDI SE 0–1 (0–1)
Makó, 200 néző. Vezette: Kassai (Erős G., Szalai D.)
MAKÓ: Halász – Podonyi, Béres, Kónya, Krucsó – Csamangó (Bakos, 62.), Nagy A. (Faragó B., 62.), Fülöp, Puskás – Magyar – Varga R. (Kószó, 73.). Vezetőedző: Kolozsvári János
MEZŐKÖVESD: Szántai – Lakatos, Vámosi, Elek, Éles – Hegedűs, Bagi, Sivák (Robson, 85.), Jeremiás (Török, 68.) – Bogdány (Haburcsák, 68.), Szabó V. Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Hegedűs (0–1) a 35. percben
Kolozsvári János: – Nekünk sok még az egy hét alatt lejátszott három mérkőzés.
Huszák Géza: – Már az első félidőben eldönthettük volna a találkozót, három ziccerünk is volt, a vége viszont igencsak izgalmasra sikerült.
DVSC-DEAC–OROSHÁZA FC 5–1 (1–0)
Debrecen, Egyetemi-sporttelep, 300 néző. V: Sándor Cs. (L. Tóth L., Kulcsár J.)
DVSC-DEAC: Verpecz – Nagy Z. , Ludánszki B., Szilágyi G., Ferenczi J. – Kulcsár T. (Csorba, 62.), Spitzmüller, Bódi, Farkas II B. – Etogo (Mokánszki, 29.), Salami (Tóth L., 77.). Edző: Kondás Elemér
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Balogh M., Futaki, Szabó N. (Juhász N., 40.) – Bartyik (Mike, 78.), Kerekes, Randelovics, Kerepeczki – Baranyai Szabó T. (Buza, 61.). Edző: Kvasznovszky József
Gólszerző: Etogo (1–0) a 23., Mokánszki (2–0) a 49., Mokánszki (3–0) a 61., Randelovics (3–1) a 81., Tóth L. (4–1) a 85., Mokánszki (5–1) a 90. percben
Kondás Elemér: – A jó játék ezúttal eredményességgel is párosult, így minden szempontból megérdemelten szereztük meg a három pontot.
Kvasznovszky József: – A nyolc első osztályú játékossal felálló Debrecen túl nagy falatnak bizonyult számunkra, ráadásul a külső körülményekkel is meg kellett küzdenünk.

MTK II–Kazincbarcika 2–1
1. Nyíregyháza Spartacus 18 12 5 1 42–9 +33 41
2. DVTK 18 12 2 4 39–17 +22 38
3. Mezőkövesd-Zsóry 18 11 4 3 27–11 +16 37
4. Dunakanyar-Vác 18 11 3 4 31–18 +13 36
5. MTK Budapest II 18 9 5 4 29–20 +9 32
6. Vecsési FC 18 7 5 6 23–15 +8 26
7. Makó FC 18 7 3 8 23–25 –2 24