Súlyemelés: Nagy Péter hivatalosan is Universiade-győztes

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.11.30. 09:41
Címkék
A súlyemelő Nagy Péter hivatalosan is Universiade-győztessé lépett elő, miután a FISU, az egyetemi és főiskolás sportolók világszervezete tudatta a budapesti székhelyű Nemzetközi Súlyemelő Szövetséggel (IWF), hogy a kínai Sencsenben  eredetileg első, de doppingolás miatt utólag kizárt egyiptomi versenyzőnek vissza kell szolgáltatnia az aranyérmet, amely a magyar ólomsúlyút illeti meg.

Az IWF szerdai közlése szerint a szegediek versenyzője azt követően kapja meg a medált, hogy azt az arab ország szakszövetsége visszajuttatja a FISU-nak.

Nagy Péter – aki a november első felében rendezett franciaországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon a plusz 105 kilósok között összetettben a nyolcadik lett 415 kilogrammos egyéni csúccsal – az Universiade augusztus 18-i versenynapján 412 kg-ig jutott, akárcsak egyiptomi vetélytársa, Mohamed Masoud, ám riválisa kisebb testsúllyal mérlegelt, ami akkor és ott első helyet ért számára.

„Természetesen nagyon boldog vagyok, mert bár már szeptemberben kiderült riválisom doppingügye, azt hittem, jóval tovább húzódik majd a dolog. Örülök, hogy már most lezárták, én fél évre számítottam, úgyhogy most várom az aranyérmet" – nyilatkozta a magyar óriás, aki nem állt le az edzésekkel, mert az idén még két fontos fellépése is lesz: előbb a december 10-11-i, londoni olimpiai tesztversenyen, majd egy héttel később az oroszországi Bjelgorodban, az Elnök Kupáért kiírt Grand Prix-viadalon indul.

Nagy Péter előbbre rukkolása nyomán az egyetemi és főiskolás sportolók világjátékán szerzett magyar aranyak száma hatra nőtt: az úszó Cseh László három számban, Deák Nagy Marcell a 400 méteres síkfutásban, Szényi Péter pedig párbajtőrben végzett az élen.

Legfrissebb hírek

A City kabalafigurája szerint Erling Haaland bántalmazta őt, ezért a rendőrségen tett panaszt

Angol labdarúgás
5 perce

Vívás: Szűcs Luca a nyolcaddöntőig jutott a kairó vk-versenyen

Egyéb egyéni
20 perce

„Nem kell félni semmitől” – torinói interjú Egri Zsuzsanna táncművésszel

Képes Sport
27 perce

Vívás: nem jutott magyar a 16 közé a férfi kardozók budapesti világkupaversenyén

Egyéb egyéni
30 perce

Beke Péter: Megverhetjük a listavezető Puskás Akadémiát!

Labdarúgó NB I
43 perce

Prandelli lehet az Olasz Labdarúgó-szövetség új technikai igazgatója

Olasz labdarúgás
47 perce

Debreceni győzelemmel zárta az alapszakaszt az OSC a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
54 perce

Cunoda be fogja fejezni az idényt a Red Bullban – Marko

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik