A Milannak egy pont kell a bajnoki címhez

2011.05.01. 17:22
Flamini (jobbra) korai találata végül három pontot ért a Milannak (Fotó: Action Images)
A Milan hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bolognát a Serie A 35. fordulójában, így ha a hátralévő három fordulóban szerez legalább egy pontot, már matematikailag is bajnoknak tekinthető. A Vass Ádámot csereként bevető Brescia háromszor is megszerezte a vezetést a Sampdoria otthonában, ám így is csak egy pontot szerzett. A genovai csapatban Laczkó Zsolt kezdőként 60 percet játszott, Koman Vladimirt nem cserélték be.

Az Inter szombati, Cesenában aratott sikere miatt a Milan most vasárnap matematikailag még nem tehette biztossá bajnoki címét, ám a Bologna legyőzésével gyakorlatilag a piros-feketék nyakába került az aranyérem. Sokáig nem kellett várni az éllovas vezető – és mint később kiderült, győztes – góljára, a 8. percben a Robinho passzával kilépő Mathieu Flamini a labdaátvétellel becsapta védőjét, és bár Emiliano Viviano elsőre még nagyot védett, a kipattanóra Flamini ért oda elsőként, és az üres kapuba talált.

KÖZELEBB A SCUDETTÓHOZ
„A mai győzelem közelebb vitt minket a Scudettóhoz. Még egy pontra van szükségünk, és azt olyan gyorsan be akarjuk gyűjteni, ahogyan csak lehet. Tegnap egyik pillanatról a másikra elszomorodtunk, ahogy az Inter megfordította a meccsét a végén. De tudtuk, hogy nyernünk kell a Bologna ellen, ami nem volt a könnyű, mert az ellenfél nagy nyomás alá helyezett minket" – mondta Allegri.

Az első félidőben több nagy lehetőség is adódott a hazaiak előtt előnyük növelésére, de Antonio Cassano, Kevin-Prince Boateng, Robinho és végül Flamini sem járt szerencsével. A 61. percben Robinho újabb nagy helyzetet hagyott ki, ami később sokba kerülhetett volna csapata számára, hiszen az utolsó húsz percben a Bologna is veszélyeztetett néhányszor. Ezek a helyzetek azonban kimaradtak, Francesco Della Rocca kiállítása pedig végleg megpecsételte a vendégek sorsát. A Milan 1–0-ra nyert, nyolcpontos előnnyel vezet tehát az Inter előtt, így most már csak abban az esetben csúszhat le az aranyról, ha a hátralévő három fordulóban egy pontot sem szerez, a városi riválisa pedig háromszor diadalmaskodik.

MILAN–BOLOGNA 1–0

A Sampdoria–Brescia találkozón Laczkó Zsolt személyében egy magyar kezdett, csapattársa, Koman Vladimir és a vendégeket erősítő Vass Ádám a cserepadon kapott helyet. A kiesés réme által fenyegetett csapatok a szünet után pörögtek fel, kevesebb mint negyedóra alatt a Brescia kétszer is megszerezte a vezetést, de a Samp mindkétszer hamar válaszolt. A Brescia a duplázó Andrea Caracciolo révén harmadszor is előnyhöz jutott, de egy 91. percben kapott gól miatt csak egy ponttal gazdagodott, így helyzete nem javult. Laczkót a 60. percben le-, Vasst a 64. percben becserélték, Koman nem kapott lehetőséget.

A BL-selejtezőt érő negyedik helyre hajtó Udinesével többek között korábbi játékosa, Gaetano D’Agostino babrált ki, aki a Fiorentina színeiben két gólt szerzett az udineiek ellen, a lilák végül 5–2-re győztek.

A Parma két korai góllal legyőzte a Palermót, ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé, csakúgy, mint a Catania, amely a Cagliarit verte meg két kései találattal. A Lecce kikapott Veronában a Chievótól, így továbbra is kieső helyen tanyázik.

SERIE A
35. FORDULÓ
Milan–Bologna 1–0 (Flamini 8.)
Catania–Cagliari 2–0 (Silvestre 78., Bergessio 82.)
Chievo–Lecce 1–0 (Rigoni 58.)
Fiorentina–Udinese 5–2 (Vargas 9., D'Agostino 22., 51., Cerci 71., 86., ill. Pinzi 29., Asamoah 57.)
Parma–Palermo 3–1 (Dzemaili 2., Modesto 19., Candreva 89. ill. Pastore 56.)
Sampdoria–Brescia 3–3 (Pozzi 55., Tissone 63., Mannini 91., ill. Éder 50., Caracciolo 58., 84.)