A Roma használta ki jobban a helyzeteit

2010.11.20. 20:03
Borriello is gólnak örülhetett az Udinese ellen (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában a Roma hazai pályán Jérémy Menez és Marco Borriello góljával 2–0-ra nyert az Udinese ellen. A hazaiaktól Nicolás Burdissót a játékvezető a 81. percben kiállította.

A mérkőzést megelőzően a két csapatot mindössze két pont választotta el a tabellán, a Roma a hatodik, az Udinese pedig a nyolcadik helyről várta a találkozót. Mindkét csapat jó formában érkezett a meccsre, a Roma hat tétmérkőzés óta volt veretlen, míg az Udinese legutóbbi kilenc találkozójából csupán egyet vesztett el. Ezek alapján igazi ki-ki meccsre lehetett számítani.

A találkozót az Udinese kezdte jobban, rögtön gólt szerezhetett volna, ám Maurizio Domizzi csak a kapufát találta el. Nem sokkal később Antonio Floro Flores próbálkozott kapura lövéssel, azonban a Roma kapusa, Júlio Sérgio bravúrral védett.

A kezdeti Udinese-rohamok után magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a hazaiak, Jérémy Menez, Francesco Totti és Juan révén több helyzetet is feljegyezhettünk a Roma neve mellett. A 24. percben meg is lett az eredménye a sok helyzetnek, Menez révén megszerezte a vezetést a Roma. A futballista két védőt gyönyörűen cselezett ki a tizenhatoson belül, majd Samir Handanovic mellett a kapuba lőtt. 1–0

A vezetés megszerzése után is többet támadtak a fővárosiak, a gólhoz a legközelebb a csapatkapitány, Totti járt, aki távolról megpróbálta átemelni Handanovicot, ám a szlovén kapus bravúrral lehúzta a labdát.

Az Udinese becsülettel küzdött az egyenlítő gól megszerzéséért, de a Roma fegyelmezett és szervezett védekezése ellen nem tudtak kialakítani nagy helyzetet.

A második játékrész 10. percében tovább növelte előnyét a Roma. Marco Borriello fordult le gyönyörűen védőjéről a tizenhatoson belül, majd ballal a kapuba bombázott. 2–0

A második bekapott gól után néhány perccel szépíthetett volna az Udinese, de Floro Flores helyzeténél Júlio Sérgio remekül jött ki, és menteni tudott a támadó elől. Tíz perccel később ismét az olasz támadó szerezhetett volna gólt, egy szép csel után ballal lőhetett az ötösön belülről, de lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.

A 81. percben megfogyatkoztak a hazaiak. Nicolás Burdisso kapott piros lapot, mert ellökte Domezzit. A kiállításhoz hozzátartozik, hogy az Udinese védője kisebb pofont osztott ki az argentin védőnek, de ezt a játékvezető nem vette észre.

Egy perccel a kiállítás után a csereként beálló Alexis Sánchez lőtt kapura távolról, ám a chilei középpályás bombája a kapufán csattant. Sánchez lövése után néhány perccel a szintén csereként beálló Germán Denis került helyzetbe, ám nagyon csúnyán rontott az argentin támadó.

A mérkőzés hajrájában Denis fejjel betalált a Roma kapujába, ám a játékvezető – valószínűleg tévesen – les miatt érvénytelenítette a találatot, így a végeredmény 2–0 maradt.

1. Milan 12 8 2 2 21–11 10 26
2. Lazio 12 8 1 3 15–9 6 25
3. Roma 13 6 4 3 17–15 2 22
4. Napoli 12 6 3 3 18–13 5 21
5. Juventus 12 5 5 2 23–13 10 20
6. Internazionale 12 5 5 2 13–7 6 20
7. Palermo 12 5 2 5 20–17 3 17
8. Udinese 13 5 2 6 13–14 –1  17