Az Inter a Milant és a Juvét legyőzve nyerte meg a TIM-kupát

2011.08.19. 12:29
Milito (középen) góljával győzte le az Inter a Milant (Fotó: gazzetta.it)
Az Internazionale labdarúgócsapata nyerte meg Olaszországban a hagyományos TIM-kupát. Az Inter, a Juventus és a Milan részvételével megrendezett tornán a csapatok 45 perces, egy félidős meccseket játszottak egymással. A fekete-kékek mindkét ellenfelüket legyőzve végeztek az élen.

A három olasz élcsapat Bariban találkozott egymással, az első meccset az Inter és a Juventus játszotta. A Juve Andrea Pirlo kiugratása után Mirko Vucsinics találatával szerzett vezetést, majd a milánóiak elveszítették Christian Chivut. Az Inter egy szöglet utáni Ranocchia-fejessel egyenlített, és mivel 45 perc után is maradt az 1–1, jöttek a tizenegyesek, ebben 7–6-ra voltak jobbak a fekete-kékek.

A vesztes Juventus ezután az AC Milannal játszott, és sikerült javítania, ugyanis 2–1-re legyőzte a bajnokot. Bár labdaszerzés után még Antonio Cassano révén a Milan került előnybe, utána a nyáron érkezett Arturo Vidal távoli lövésével, valamint Alessandro Matri pontos fejesével fordítottak a „zebrák".

Az utolsó meccsen játszott egymással a két milánói rivális, a mérkőzést Diego Milito 28. percben szerzett találata döntötte el. Két győzelmével az Inter nyerte meg a kupát, a Juve lett a második, a Milan pedig a harmadik. (A győzelem három pontot ért. Döntetlen esetén tizenegyesek következtek, amelynek győztese 2, vesztese 1 pontot kapott.)