Cassano tanári átadásai, Robinho trükkjei - a Milan sikere

2011.01.23. 22:50
Pellegrino (jobbról az első) szerelte Ibrát, de a labda a Cesena kapujában kötött ki (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén az AC Milan a nehéz kezdés után helyzetek sokaságát dolgozta ki, és hagyta ki a Cesena ellen. A milánóiak az első félidő végén aztán egy öngóllal szereztek vezetést, a 93. percben pedig Zlatan Ibrahimovic állította be a 2–0-s végeredményt.

A listavezető AC Milan számára nem kezdődött jól a bennmaradásért küzdő, szerdán a másik milánói csapatot, az Intert is megszorongató Cesena elleni hazai bajnoki. A találkozó első helyzeteit ugyanis a vendégek alakították ki – előbb Marco Parolónak volt két veszélyes próbálkozása, majd Matías Schelotto éles szögből leadott lövését védte Christian Abbiati –, majd kézsérülés miatt le kellett cserélni Alessandro Nestát, akit Szókratisz Papasztathopulosz váltott.

Nesta mellett Gattuso is megsérült a Milanban, ő már a bemelegítésnél kivált, így nem is lépett pályára, Thiago Silva pedig kényszerből a középpályán futballozott. Ezek után alighanem nagyon jól jön majd Massimiliano Allegri vezetőedzőnek, hogy megszerezték az Ajax védőjét Urby Emanuelsont – az ő szerződtetést a meccs előtt jelentették be a klubvezetők.

A nehéz kezdés után viszont nagy mezőnyfölénybe kerültek a milánóiak a Cesena ellen, egymás után dolgozták ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket.

Elsősorban a Robinho, Zlatan Ibrahimovic és Antonio Cassano trió volt elemében. A brazil több jó passz mellett két veszélyes lövést és néhány látványos technikai trükköt (egy sarkazást és egy labdafelpörgetést) is bemutatott. Ibrahimovic egy csukafejessel és egy tiszta ziccerrel (nem tudta ellőni a labdát a kifutó kapus mellett), míg Cassano kiváló átadásokkal vétette észre magát.

A 45. percben is Cassano lehelet finom emelésével léphetett volna ki Ibrahimovic, ám Maximilano Pellegrino utolérte a svéd csatárt, csakhogy szerelését követően a Cesena kapujában kötött ki a labda, vagyis egy öngóllal szerzett vezetést a Milan. 0–1

A második félidőben előbb Massimo Ambrosini távoli lövés suhant el nem sokkal a léc fölött, majd Ibrahimovic szabadrúgását tolta fölé Francesco Antonioli kapus.

A folyatásban Ibrahimovic az előkészítésben jeleskedett, előbb Ambrosininek adott egy jó labdát (a középpályást tizenegyesgyanús szituációban szerelték), majd Robinhót ugratta ki, de lövése elakadt a kapusban. Nem sokkal később ismét a brazil lőtt kapura egy biciklicsel után, de ezúttal sem tudott túljárni Antonioli eszén.

A hosszabbítás perceiben azonban mégis növelni tudta előnyét a Milan – Ibrahimovic éles szögből, a jobbszélről lőtt a kapu hosszú oldalába, beállítva ezzel a 2–0-s végeredményt.

AC MILAN–CESENA 2–0

A 21. forduló délutáni mérkőzéseiről itt olvashat bővebben!