Csak a szokásos: Palermo-siker Torinóban

2010.09.23. 22:53
A Juventus ismét elbukott hazai pályán a Palermóval szemben (Fotó: Action Images)
A Palermo idegenben 3–1-re győzött a Juventus ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának záró mérkőzésén.

A Palermo nyeretlenként érkezett Torinóba, ám a vendégek joggal bizakodhattak, mivel az előző két szezonban győztesen távoztak a Juventus otthonából.

Jobban nem is kezdhetett volna a rózsaszín mezes gárda, Javier Pastore ugyanis az idény eddigi leggyorsabb góljával megszerezte a vezetést a vendégcsapatnak. Mauricio Pinilla lövését még védeni tudta Marco Storari, a kipattanót azonban Pastore már a hálóba vágta.

Az első nagy hazai helyzetre a 15. percig kellett várni, ekkor Pepe lövése ment el keresztbe a vendégek kapuja előtt.

Pastore a 41. percben ismét betalálhatott volna, de nagy helyzetben a kapufa tövét találta el.

Alessandro Del Piero nagy kedvvel futballozott, az első félidőben egyértelműen ő volt a legveszélyesebb hazai, de egyszer sem járt szerencsével. A szünet előtt előbb a lécen csattant távoli lövése – Salvatore Sirigu beleért a labdába –, majd buktatása után a játékvezető elfelejtett megadni egy jogosnak tűnő büntetőt a Juventusnak.

A második félidőben is hasonló volt a dolgok menete, a Juve több nagy helyzetet is kidolgozott, de az egyenlítő gólt csak nem tudta megszerezni. A másik oldalon viszont Storari másodszor is kapitulált, és megint csak úgy, hogy egy védése után került vendégjátékoshoz (Josip Ilicic) a labda, aki aztán bevette a kapuját.

A szünetben csereként beállt Vincenzo Iaquinta nem sokkal később kilőtte a jobb alsó sarkot, ám les miatt maradt a 0–2.

A 85. percben eldőlt a mérkőzés, Cesare Bovo szabadrúgásánál hiába repült Storari, nem tudta kiütni a bal felső sarokba vágódó labdát.

Iaquinta szinte rögtön ezután fejjel szerzett egy szabályos gólt is, ám sokra már nem ment vele csapata, amely így a 15. helyről várhatja az 5. fordulót, a Palermo viszont már nem nyeretlen.

JUVENTUS–PALERMO 1–3

1. Internazionale 4 3 1 8–2 +6  10
2. Chievo 4 3 1 8–4 +4  9
3. Brescia 4 3 1 6–5 +1  9
4. Catania 4 2 1 1 6–4 +2  7
5. Lazio 4 2 1 1 6–5 +1  7
6. Cesena 4 2 1 1 3–2 +1  7
7. Cagliari 4 1 3 5–1 +4  6