Fordulatok és négy gól: a Sampdoria pontot rabolt Firenzéből

2012.12.02. 22:53
Szavics két gólt lőtt ugyan, csapata, a Fiorentina azonban csak egy pontot szerzett otthon (Fotó: gazzetta.it)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában a Fiorentina hazai környezetben négy gólt hozó meccsen játszott döntetlen a Sampdoriával. Ötödször játszott döntetlent a Fiorentina, nyolcadik hazai mérkőzésén másodszor – így továbbra is veretlen –, a Sampdoria harmadszor ikszelt, nyolcadik idegenbeli fellépésén másodszor.

A Fiorentina rögtön a kezdés után magához ragadta a kezdeményezést, és helyzetekig is eljutott a védekezni kényszerülő Sampdoria ellen. A házigazdák a félidő közepén megérdemelten jutottak vezetéshez: Borja Valero jobb oldali beadásra középen a montenegrói Stefan Szavics érkezett legjobb ütemben (1–0). A folytatásban a Samp kijött a szorításból, átvette a játék irányítását, de hiába próbált meg akciókat kezdeményezni, legkésőbb a félpályánál, de akár az ellenfél térfelén is letámadó firenzeiek ellen nem tudott kibontakozni, így komoly helyzetig eljutni.

Ami nem sikerült a szünet előtt, gyorsan összejött a fordulást követően. Kellett hozzá egy tértölelő indítás, egy okosan visszafejelt labda, így szép testcsel után Nenad Krszticsics már tisztára játszotta magát, és 15 méterről kilőtte a bal felső, rövid sarkot (1–1). Azonnal sürgős lett az addig ráérős Fiorentinának, de a nagyobb helyzet a vendégek előtt adódott. Ez annyira megijesztette a firenzeieket, hogy hatalmas offenzívába kezdtek, meg is zörgették a hálót, de csak annak külső oldalát.

Viszont állandóra berendezkedtek a vendégek tizenhatosának előterében, közvetlen gólveszélyt jelentve a Sampdoriára. A hazai gól azonban késett, ezt pedig megbüntették a vendégek, igazm, némi segítséggel. Egy bal oldali beadást a menteni igyekvő Gonzalo Rodríguez saját kapujába pörgetett, öngól (1–2). Nem sokáig örülhettek a vezetésnek a vendégek, egy bal oldali szabadrúgásnál középen Szavics emelkedett a legjobb ütemben, és ismét gólt szerzett (2–2).

A végjáték parázsra sikerült, volt pici lökdösődés – szóra sem érdemes –, Shkodran Mustafi piros lapot kapott egy abszolút fölösleges becsúszásért, de az eredmény a négyperces hosszabbításban sem változott, igaz, Angelo Da Costa óriási mentéssel hárította Alberto Aquilani pörgetését.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA
SERIE A
15. FORDULÓ
Fiorentina–Sampdoria 2–2 (Szavics 22., 75., ill. Krszticsics 48., Rodríguez 72. – öngól)
KORÁBBAN
Bologna–Atalanta 2–1 (Diamanti 16., Gabbiadini 70., ill. Denis 51.)
Genoa–Chievo 2–4 (Said 39., Jankovics 56., ill. Paloschi 14., 22. , 45+1. – az elsőt 11-esből, Stoian 89.)
Internazionale–Palermo 1–0 (S. García 74. – öngól)
Lazio–Parma 2–1 (Biava 25., Klose 34., ill. Belfodil 66.)
Siena–Roma 1–3 (Neto 25., ill. Destro 63., 92., Perrotta 86.)
Udinese–Cagliari 4–1 (Pereyra 33., Angella 39., Danilo 48., Pasquale 66., ill. Dessena 80.)
Napoli–Pescara 5–1 (Gökhan Inler 9., 78., Hamsík 15., Cavani 58., 63. – az elsőt 11-esből, ill. Bjarnason 18.)
1. Juventus 15 11 2 2 32–10 +22 35
2. Napoli 15 10 3 2 28–12 +16 33
3. Internazionale 15 10 1 4 27–16 +11 31
4. Fiorentina 15 8 5 2 27–14 +13 29
5. Lazio 15 9 2 4 24–18 +6 29
6. Roma 15 8 2 5 34–24 +10 26
7. Milan 15 6 3 6 24–19 +5 21
8. Parma 15 5 5 5 18–20 –2 20