Hét év után ismét Szuperkupa-győztes a Milan

2011.08.06. 13:52
Az AC Milan labdarúgócsapata remek második félidei játékával fordított, és 2–1-re nyert az Inter ellen az Olasz Szuperkupa pekingi mérkőzésén. Wesley Sneijder pazar szabadrúgásgóljával ugyan vezettek a kék-feketék, ám Zlatan Ibrahimovic és Kevin-Prince Boateng közeli találatával a városi rivális fordított, és 2004 után ismét megszerezte a trófeát. Íme, a meccs góljai!
Hátrányból fordított a Milan az Inter ellen (Fotó: Action Images)

Parázs jelenettel kezdődött a mérkőzés, ám nem lövés, hanem egy kemény belépő formájában. Mark van Bommel Thiago Motta elleni szabálytalansága azonban még nem ért lapot Nicola Rizzoli játékvezetőnél.

Wesley Sneijder az 5. percben jelentkezett az első lövéssel, de gólt a Milan szerezhetett volna, ha Robinho pontosabban találja el a kapu Zlatan Ibrahimovic fantasztikus passza után. Közel negyedóra telt el említésre méltó esemény nélkül, amikor Gennaro Gattuso akasztotta Álvarezt a tizenhatos jobb sarkánál.

A labda mögé Sneijder állt, és 20 méterről, jobbal a kapura tekert. A labdát Christian Abbiati a kapufára tolta, ám az onnan a hálóba pattant (0–1). Ezután hosszú percekig a mezőnyben pattogott a labda, próbálkoztak ugyan a bajnoki címvédő piros-feketék, de nem tudták feltörni az Inter védelmét.

A 37. percben Samuel Eto'o közeli lövését védte Abbiati, a kihagyott helyzet pedig majdnem megbosszulta magát, de jobb oldali beadás után Ibrahimovic a kapufára csúsztatott.

A második játékrészben magára talált a Milan. Clarence Seedorf lövése még alig ment kapu fölé, de a 60. percben már megszületett az egyenlítés. Robinho remek labdáját Seedorf adta középre, ahol az üresen érkező Ibrahimovic közelről a kapuba fejelt (1–1).

Nem sokkal később pályára lépett Alexandre Pato is, akinek nagy szerepe volt csapata fordításában. A brazil támadó egy felívelés után átvette a labdát, majd kapra lőtt, a labda a jobb kapufáról kipattant. Pontosan Kevin-Prince Boateng elé, aki az üres kapuba passzolt a 69. percben (2–1).

A Milan megérdemelten fordított, a második félidő nagyobb részében jobban futballozott városi riválisánál, és bár a hátralévő időben halovány próbálkozások voltak az egyenlítésre – Eto'o a 94. percben betalált, de lesről –, a gól elmaradt, így 1988, 1992, 1993, 1994, 2004 után a piros-feketék hatodik alkalommal szerezték meg a trófeát.

Köszöntjük Kedves Olvasóinkat az AC Milan–Internazionale Olasz Szuperkupa-mérkőzés alkalmából!
Telt ház, csaknem 80 ezer szurkoló fogadta a csapatokat a pekingi Madárfészek Stadionban.
1. perc: Az Inter kezdte a mérkőzést.
3. perc: Van Bommel rúgott oda Mottának, nem kapott érte sárga lapot.
4. perc: Sneijder bal oldali szöglete után szállt el mindenki feje fölött a labda, dobhatott a Milan.
5. perc: Itt az első lövés! Sneijder lőtt 20 méterről jócskán a kapu fölé.
6. perc: Robinho játszott össze fantasztikusan Ibrahimoviccsal, aki 14 méterről lőtt alig kapu mellé.
Legutóbbi összecsapásuk alkalmával a bajnokságban a Milan volt a pályaválasztó, és Pato duplájával, illetve Antonio Cassano büntetőből szerzett góljával 3–0-ra nyert.
18. perc: Sztankovics a rosszabbik lábával is megpróbálta, de 17 méterről, ballal kap fölé lőtt.
A mérkőzés előtt arról lehetett hallani, hogy a szerb játékos sérülése nem gyógyul gyorsan, így kihagyja a mérkőzést, ám Gian Piero Gasperini mégis a kezdőbe jelölte.
19. perc: Gattuso akasztotta Álvarezt, ezért megkapta a mérkőzés első sárga lapját.
21. perc: Gattuso ismét szabálytalankodott, az Inter játékosai piros lapot reklamálnak Rizzoli játékvezetőnél, de a mai meccsen szamurájfrizurában játszó középpályás megúszta lap nélkül.

22. perc: Vezet az Inter! Sneijder 20 méteres szabadrúgását Abbiati a kapufára ütötte, a labda azonban a kapuba pattant 0–1!

Az Inter a tavalyi döntőben 3–1-re verte a Romát. John Arne Riise vezető gólját Goran Pandev egyenlítette ki, majd Samuel Eto'o duplája döntötte el a trófea sorsát.
Az elmúlt percekben a Milan próbálkozott támadásokkal, de játékosai egyelőre nem találják a megoldást az Inter védelme ellen.
36. perc: Sneijder passzolt a tizenhatos előterében Álvarezhez, aki 18 méterről lőtt méterekkel kapu fölé.
37. perc: Eto'o lőtt 12 méterről, kissé kiszorított szögből kapura, de Abbiati résen volt a rövid saroknál.
40. perc: Jobb oldali beadás után Ibrahimovic csúsztatta meg a labdát, amely a jobb kapufáról pattant ki.
45. perc: Egy perc lesz a hosszabbítás.
45+1: Véget ért az első félidő.
46. perc: Megkezdődött a második játékrész.
52. perc: Seedorf lőtt 19 méterről kapu fölé, bár egy védőn megpattant a labda, elmaradt a szöglet.
53. perc: Újabb Sneijder-löket, ez is fölé ment.
60. perc:Egyenlített a Milan! Robinho remek labdát Seedorfnak adott, aki azonnal középre továbbított, ahol az érkező Ibrahimovic bevetődve az üres kapuba fejelt. 1–1
61. perc: Robinhót Pato váltotta.
63. perc: Álvarez helyett Faraoni érkezett az Internél.
65. perc: Zambrotta felvágta Faraonit, sárga lett a „jutalma”.
69. perc:Már vezet a Milan! Pato találta el a bal kapufát egy kiugratás után, a kipattanót pedig Boateng közelről az üres kapuba passzolta. 2–1!
73. perc: Pato 18 méteres szabadrúgása jócskán elkerülte a kaput.
74. perc: Sztankovics helyére Pazzinit küldte be Gasperini.
75. perc: Gattuso is elhagyta a pályát, Ambrosini váltotta.
82. perc: Emanuelson érkezett Boateng helyére.
82. perc: Obi le, Castaignos be.
Az elmúlt percekben mezőnyjáték zajlott, egyik csapat sem volt veszélyes a másik kapujára.
90. perc: Öt perc lesz a ráadás.
94. perc: Eto'o talált a kapuba – lesről...
95. perc: Véget ért a mérkőzés, második félidei játéka alapján a Milan megérdemelt győzelmet aratott.
AC MILAN–INTER 2–1