Ibra akrobatikus góljával nyert a Milan

2010.11.20. 22:59
Ezúttal is Ibra döntött a Milan javára (Fotó: Action Images)
A svéd Zlatan Ibrahimovic zseniális megmozdulása döntötte el az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombat esti mérkőzését. A Milan Ibra hanyatt vetődős, akrobatikus góljával győzte le 1–0-ra a Fiorentinát, amely így 2001 májusa óta nem tud nyerni ellenfele otthonában.

A Milan otthonába látogatott a Fiorentina, és a két orvosi stábnak volt dolga bőven: mindkét csapatban rengeteg volt a hiányzó. A Milanból Pato, Inzaghi, Oddo és az eltiltását töltő Abate hiányzott, de Pirlo sem tudta vállalni a játékot, ott volt viszont a fáradtságra panaszkodó Ibrahimovic, aminek később igencsak örülhettek a hazai szurkolók. A firenzeiek sérültlistája még a milánóiakénál is hosszabb volt, és a Fiorentina egyébként sem szerepelt eddig jól a bajnokságban.

Ronaldinho csak a végén kapott szerepet

Az első félidőben a Milan irányította a játékot, de Christian Abbiatinak is be kellett mutatnia egy-két bravúrt, az elsőt mindjárt a találkozó elején Per Kröldrup közeli fejesénél. Ezt leszámítva nem volt igazán momentumuk a firenzeieknek, de a Milan mezőnyfölénye is inkább meddőnek volt nevezhető.

A szünet előtt felpörögtek az események, előbb Robinho szerzett les miatt (helyesen meg nem adott) gólt, majd Ibrahimovic már egy érvényeset. Zseniális megmozdulás volt, előbb saját magának felpörgette a labdát Gianluca Comottóval a nyakában, majd akrobatikus mozdulattal a hosszú sarokba húzta. 1–0

A második játékrészt Daniele Bonera lövése vezette fel, de Artur Boruc bravúrral hárított, majd tíz perccel később Alessandro Nesta fejelt a lengyel kapus kezébe. A Fiorentina nem adta fel, és rákapcsolt az utolsó fél órára, Ljajics révén könnyedén egyenlíthetett volna, de Abbiati megmentette a Milan kapuját az egyenlítő góltól.

A hajrára beállt Ronaldinho is a Milanba, de nem változott az állás, így a milánói derbi után ismét Ibra gólja hozta meg a három pontot Massimiliano Allegri együttesének. A vereség azt jelenti, hogy a Fiorentina 2001 májusa óta nem tud nyerni a Milan otthonában.

A mai korábbi meccsen a Roma hazai pályán Jérémy Menez és Marco Borriello góljával 2–0-ra nyert az Udinese ellen.

MILAN–FIORENTINA 1–0

1. Milan 13 9 2 2 22–11 +11  29
2. Lazio 12 8 1 3 15–9 +6  25
3. Roma 13 6 4 3 17–15 +2  22
4. Napoli 12 6 3 3 18–13 +5  21
5. Juventus 12 5 5 2 23–13 +10  20
6. Internazionale 12 5 5 2 13–7 +6  20
7. Palermo 12 5 2 5 20–17 +3  17