Ibrahimovic gólja döntött a milánói derbin

2010.11.14. 20:44
A TUDÓSÍTÁS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Zlatan Ibrahimovic gólja döntötte el a milánói derbit. Ennek a mondatnak két éve még örültek volna az Inter-szurkolók, most viszont már a Milant erősíti a svéd csatár, ami azt jelenti, hogy a piros-feketék nyerték meg a Serie A 12. fordulójának rangadóját 1–0-ra. A találkozó egyetlen gólját az 5. percben lőtte Ibrahimovic tizenegyesből. Ignazio Abatét a 60. percben kiállították, ám az Inter emberelőnyben sem tudott a kapuba találni.

IBRA 3. GÓLJA AZ INTER ELLEN
Ibrahimovic harmadik bajnoki gólját lőtte az Inter ellen. A Juventus és az Inter színeiben a Milannak kétszer köszönt be.

Patóval és Filippo Inzaghival ellentétben Ronaldinho egészséges, mégsem került be a Milan kezdőcsapatába. A másik oldalon Esteban Cambiasso és Júlio César elvileg már bevethető volt, de Rafa Benítez csak a kispadra jelölte őket, visszatért viszont a kezdőbe Wesley Sneijder.

Zlatan Ibrahimovic először lépett pályára Milan-játékosként milánói derbin, és elég hamar a figyelem középpontjába került. A negyedik percben a jobb oldalon tört be a tizenhatosra, visszahúzta a labdát, az őt üldöző Marco Materazzi pedig buta módon kirúgta a lábait. A jogosan megítélt tizenegyest a sértett – akit lézerrel próbáltak megzavarni, sikertelenül – magabiztos mozdulattal értékesítette. Ha eddig nem utálták volna őt eléggé az Inter-drukkerek... 0–1

IBRAHIMOVIC KORAI GÓLJA

A 14. percben gólpasszt is adhatott volna a svéd csatár, aki szabadon vezethette fel a labdát a jobb szélen, ám átadása kissé Mathieu Flamini mögé érkezett, így a visszafutó védők menteni tudtak.

VERESÉG 46 MÉRKŐZÉS UTÁN
Az Inter 46 mérkőzés után kapott ki ismét hazai pályán a Serie A-ban. 2008. március 22-én a Juventus diadalmaskodott 2–1-re a fekete-kékek otthonában.

Az Inter védelme igencsak szellősnek bizonyult, ezt Ibrahimovic használta ki sokadszor is, midőn kapásból, kissé kiszorított helyzetből nem sokkal bombázott a léc fölé.

Az első félórában Samuel Eto'ónak volt egy leblokkolt lövése, ezt leszámítva az Inter abszolút veszélytelennek bizonyult Abbiati kapujára.

Rafa Benítez a 36. percben sérülés miatt cserélni kényszerült, a nem sokat mutató Obi helyére Coutinhót küldte be. A 18 éves brazil két perce volt még csak a pályán, amikor egy szépen felépített támadás végén jó helyzetből lőhetett, ám a visszazáró Flamini szorításában nagyon eltörte a labdát.

Nem sokkal ezután megfagyhatott a vér a vendégszurkolók ereiben, mivel a már sárga lappal rendelkező Gennaro Gattuso úgy rúgta fel Sneijdert, hogy a labda már a közelében sem volt, ám a harcias középpályás megúszta újabb lap nélkül az esetet, a Milan pedig az ezt követő szabadrúgást, amelyből Sneijder az oldalhálót találta el.

Allegri a szünetben jobbnak látta, ha „veszélyeztetett" játékosát már nem engedi vissza, Gattuso helyére Andrea Pirlót küldte be, míg a másik oldalon a szinte teljesen észrevétlen Diego Militót Goran Pandev váltotta.

Az Inter aktívabban kezdte a második negyvenöt percet, ám enyhe mezőnyfölényével nem sokra ment, Sneijder távoli lövései eredménytelenek voltak. Nem úgy Pandev akciója, a macedón ugyanis kakaskodni kezdett Ignazio Abatéval, amiért mindketten sárga lapot kaptak. A Milan-játékosnak – akit épp lecserélt volna Allegri – már volt egy ilyen színű figyelmeztetése, így tíz főre fogyatkozott a piros-fekete gárda. Az utóbbi három milánói derbin Abate a negyedik kiállított játékos.

ABATE ÉS PANDEV KAKASKODÁSA

Nem sokkal Abatét követően az Ibrahimovic által letaglózott Materazzi is elhagyta a játékteret, azzal a különbséggel, hogy ő nem a saját lábán. A védőt Jonathan Biabiany váltotta.

Seedorf közben kis híján kétgólosra növelte csapata előnyét, ám lökete kevéssel célt tévesztett. Csakúgy, mint az interesek lövései, a hazaiak nem nagyon tudtak mit kezdeni az emberelőnnyel.

Ez a hátralévő időben sem változott, így Ibrahimovic gólja döntőnek bizonyult, a Milan megnyerte a derbit, visszavette a vezetést a kora délután az élre ugró Laziótól, városi riválisától pedig hat ponttal meglépett.

SERIE A
12. FORDULÓ
INTERNAZIONALE–MILAN 0–1 (0–1)
INTER: Castellazzi – Córdoba, Materazzi (Biabiany, 68.), Lúcio, Chivu – J. Zanetti, Sztankovics, Sneijder, Obi (Coutinho, 36.)– D. Milito (Pandev, a szünetben), Eto'o. Edző: Rafa Benítez
MILAN: Abbiati – Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta – Gattuso (Pirlo, a szünetben), Ambrosini, Seedorf (K. Boateng, 73.), Flamini – Robinho (Antonini, 62.), Ibrahimovic. Edző: Massimiliano Allegri
Gólszerző: Ibrahimovic (5. – tizenegyesből)
Kiállítva: Abate (60.)

1. Milan 12 8 2 2 21–11 +10  26
2. Lazio 12 8 1 3 15–9 +6  25
3. Napoli 12 6 3 3 18–13 +5  21
4. Juventus 12 5 5 2 23–13 +10  20
5. Internazionale 12 5 5 2 13–7 +6  20
6. Roma 12 5 4 3 15–15 0 19