A Napoli ellen lett meg a „Raniéra” első veresége

2011.10.01. 21:44
Nagy volt a küzdelem az első félidőben. Balra a peches Obi (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában a tavalyi idény ezüst- és bronzérmese találkozott az Inter–Napoli rangadón. A három pontot némi meglepetésre a nápolyiak gyűjtötték be, mégpedig három gólt szerezve.

„A Napoli nagyszerű dolgokat visz véghez a Bajnokok Ligájában. Láttam a manchesteri meccset, amelyen a nápolyiak védekeztek, majd jól kontráztak. A Villarreal ellen remekül kezdtek, megmutatták, hogy győztes mentalitásuk van. Az Inter versenyben van a scudettóért, még ha a tabella nem is ezt mutatja jelenleg, s a nápolyi együttes az egyik legfőbb riválisunk" – fogalmazott Claudio Ranieri a találkozó előtt.

ÖRÖKMÉRLEG
Örökmérleg, interes szempontból – a meccs előtt: 133 mérkőzés, 63 győzelem, 32 döntetlen, 38 vereség. Gólkülönbség: 200–142.

„A Juventus, a Milan, a Napoli és az Inter a legerősebb az olasz bajnokságban, azonban nem tudom, mi lesz a végső sorrend. A Napoli a bajnoki címért folyó küzdelemben az egyik legfőbb rivális, értékes játékosokat vásárolt a közelmúltban. Edinson Cavani fontos része a csapatnak, hiszen rengeteg gólt szerez" – utalt honfitársára az Inter támadója, Diego Forlán, aki bokasérülése miatt kis híján nem lépett pályára a mérkőzésen. Rajta kívül az Internél Wesley Sneijder, Thiago Motta, Ivan Córdoba, Emiliano Viviano is sérült, Andrea Poli erőnléte még nem megfelelő, Andrea Ranocchia eltiltását töltötte, felépült viszont a Dejan Sztankovics, Maicon, Giampaolo Pazzini trió.

A másik oldalon a „rettegett" Cavani is maródi lett, mellette a Miguel Britos, Blerim Dzemaili kettős is a lelátón rekedt.

„Ugyan, Cavani nélkül is megverjük az Intert" – öntött lelket játékosaiba a Napoli-mester, Walter Mazzarri, és osztotta véleményét az a Luigi Simoni is, aki mindkét gárda élén állt már korábban.

A találkozó előtt is elszántabb Inter kezdte jobban a találkozót, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani: Forlán előbb bődületes lyukat rúgott egy elé hulló ajándéklabdánál, majd javított némileg egy centikkel mellé szálló 19 méteres lövéssel. Mivel elmaradtak a további Inter-rohamok, feljebb tolta harcállásait a Napoli, de az utolsó (ún. „gyilkos") vagy azelőtti passzok rendre rosszul sültek el.

A félidő közepére a langymeleg gurigázást elharapózó füttykoncerttel jutalmazta az „ezerfejű", ennek hatására fel is éledt az Inter, de csak egy lesgólig (Giampaolo Pazzini) jutott. A vendégek a bal szélen, a sokat támadó védő, Maicon helyén próbáltak meg kontrázni, de az interes védők ráéreztek, hogy a kék mezesek közül Juan Zúnigát nyugodtan hagyhatják lőni-fejelni. A félidő vége újfent unalmasra sikeredett, csak a bosszantó technikai bakik hoztak víg pillanatokat a játékba.

A 41. percben aztán felbolydult a méhkas: Joel Obi fellökte még a 16-os jobb oldala előtt Christian Maggiót, amiért megkapta második sárgáját, a Napoli pedig egy büntetőt. A 11-es Marek Hamsík a bal sarok felé lőtte, Júlio César azonban ráérzett erre, és kiütötte a labdát, de a leghamarabb eszmélő és szerencsésen helyezkedő védő, Hugo Campagnaro a hálóba küldte azt. 0–1

1968, Harald Nielsen

A félidő végére kezdtek elszabadulni az indulatok, majd némi játékot és lökdösődést követően – mielőtt még komolyabban inzultálták volna – Gianluca Rocchi lefújta az első játékrészt, aztán felküldte a lelátóra Ranierit.

A második játékrész elején még nehezebb helyzetbe került az Inter, amikor a csereként beálló Giuseppe Mascara indítását lefülelte ugyan Nagamoto Juto, de addig várt kifutó kapusára, hogy Christian Maggio megelőzte őt, és a 16-osról Júlio César fölött a hálóba ívelt. 0–2

Jó tíz minutummal később, a 66. percben Hamsík előkészített egy mérkőzéslabdát az elképesztően sokat futó Zúnigának, ám a kolumbiai öt méterről a milánói éjszakába bombázott a háló helyett.

A Napoli végül elbánt az Interrel

A 75. percben Marek Hamsík már nem bízta másra: az Ezequiel Lavezzitől kapott forintos labdát 13 méterről a kifutó Júlio César mellett higgadtan a kapu közepébe helyezte. 3–0

Bevált a mérkőzés előtti Mazzari-jóslat. A hátralévő időt ügyesen kivédekezte a Napoly a padlót fogó, de szédülten is támadgató Inter ellen: három gól, három pont volt a nápolyiak zsákmánya ma este.

A hazaiak első vereségüket szenvedték el a „Raniérában", azaz amióta Ranieri leült a kispadra.

INTER-NAPOLI 0-3

90+2. Zanetti lő 20-ről mellé, majd véget ér a találkozó.
90+1. perc Pazzini fejel mellé tíz méterről.
Két perc a hosszabbítás. Minek?
90. perc Zárate megy el a jobb szélen, két cvsel után bead, de ez a kapusé.
87. perc Aronicát Frederico Fernández váltja.
83. perc Élénk alibizés a pályán. Felrémlik a tavaszi bajnokságvég...
79. perc Lavezzit Cristian Chávez váltja.
Lavezzi bele is sérült ebbe a tökéletes felé tendáló passzba.
75. perc Hamsík csak eldönti: Lavezzi tett a szlovák fiú elé egy gyönyörű labdát középről négy védő között, a keresztbefutó játékos pedig a kifutó Júlio César mellett higgadtan a kapu közepébe helyezett 13 méterről. 3-0.
73. perc Sztankovics tesz egy milliméter pontos labdát Pazzini elé, de les. Giuseppe Mascara olyan jól elvan a szabadrúgással, hogy kap egy sárgát érte. Pedagógiailag.
70. perc Lúcio kerül egy az egybe Lavezzivel, de meglepő módon megoldja. Szigorúan.
68. perc Maicon rúg fölé 18 méterrel egy bal oldali szögletet, háttal, közben Forlánt váltja Mauro Zárate.
67. perc Pazzini vesz át egy hosszú labdát könnyfakasztóan gyönyörű mozdulattal, majd addig totyog mellette, mint tojógalamb a fészkén, amíg a kapus leguggol és kényelmesen felszedi a játékszert...
66. perc Meccslabda: Hamsík ment el a bal szélen, középre adott, ahonnan Zúniga öt méterről a magos égbe lőtt.
65. perc Zúnigát ütközi le vállal Samuel. Na, ez fájt!
64. perc Maicon előreívelése után Pazzini belefut De Sanctisba, aki egy perc hosszat játssza el, hogy fáj neki.
61. perc Az elfáradó Álvarezt Dejan Sztankovics váltja.
59. perc Lúcio ment zseniálisan szögletre a felfutó Zúniga elől. Bátor, férfias becsúszás, szabályos is.
Hidegzuhany az Internek. Eldőlt?
57. perc Mascara tette a középpályáról Christian Magggio elé a labdát. Nagatomo elélépett, ám addig-addig várt a kifutó kapusra, hogy a türelmetlen nápolyi megelőzte őt és a 16-osról Júlio César fölött a hálóba ívelt. 0-2
Obi van, Inter? - kérdezik a nápolyiak.
51. perc Giuseppe Mascara váltja a súlytalan Pandevet a Nápolynál.
50. perc Pazzini kezel le kissé hosszan egy labdát a 16-oson, így odaér a gólszerző.
50. perc Pandev került helyzetbe az ötösön, de lökött.
46. perc Elkezdődött a második játékrész.
A hazai keret összértéke 314.4 millió euró, a vendégeké 190.65.
A legértékesebb hazai játékos a 40 millióra taksált Sneijder, a vendégeké a 24.5-re becsült Cavani
.
45. perc Mielőtt nagyon megvernék, Rocchi lefújja a félidőt.
45. perc Júlio César lökdösi a sporit. Sárga a fizikai kontaktos reklamálásért.
45. perc Lúcio ment becsúszva szépen Lavezzi passza után Hamsík elől.
45. perc J. Zanetti kap sárgát, rejtélyes okokból. Talán reklamált.
A labda elrúgásának pillanatában alig hatan tartózkodtak a büntetőterületen kívül.
43. perc A Hamsík-féle büntetőt elcsípi a bal oldalon Júlio César, azonban a kipattanót a Samuelt megelőző Hugo Campagnaro a kapu bal oldalába vágja a kapus mellett. 0-1
Közben Chivut Nagamoto Juto váltja.
Gianluca Rocchi a jogtalan sárga után jogtalan büntetőt adott, mert a lökés még a 16-oson kívül történt.
41. perc Obi fellöki Maggiót a 16-os jobb oldalán betörő Maggiót, és megkapja második sárgáját, a Napoli pedig első büntetőjét.
40. perc Forlán ível be balról, De Sanctis szépen húzza le a labdát az ötös bal sarkán.
A közönség felszabadultan röhög. Mondjuk éppen saját játékosán, aki kölcsönben a Nápolyt erősíti. Már értjük, miért szinte ingyen.
38. perc Lavezzi gyorsan elvégez egy szabadot, Pandev a jobb oldali ötös vonalánál csel címén kirúgja egyik lábával a másikat, azzal a labdát.
37. perc Maicon bepasszát kihúzza Campagnaro, majd Maggio tisztáz, a kilépő lavezzin törleszt Cristian Chivu. Sárga.
Lavezzi egyelőre nem az istrángot, hanem mérgében a haját tépi.
36. perc Gargano lő távolról. Az eredmény gúnyos lelátói fütty.
34. perc Pandev rúg nagyot Chivuba a régi szép közös idők emlékére.
32. perc Az igen aktív Zúniga beadása elszáll centikkel Lavezzi feje fölött. Az argentint a gravitáció mellett a honfitárs Samuel is húzta.
29. perc Forlán ad be balról, az ötösön Pazzini eltűnik a kis Canna alatt. Amott Inler ívelését rúgja az égbe Zúniga az ötös bal sarkáról, hátradőlve.
28. perc Zúniga átöleli és lerántja J. Zanettit, sárga lap.
26. perc Obi bal oldali beadása elszáll Chivu és Lúcio előtt is.
25. perc J. Zanetti lő kapura 23 méterről, a bal sarok előtt ment De Sanctis, de a labda Pazzini elé pattan, aki a hálóba lő négy méterről - ám lesen volt a lövés pillanatában, így nincs középkezdés.
24. perc Arónica ed el egy labdát, majd Forlán beadását menti Zúniga az ötös sarkán Maicon elől.
A Napoli két meccsen is góltalan maradt idén.
22. perc Zúnigát buktatja Álvarez kapujától 26 méterre. A szabadrúgást Inler jó öt méterrel fölé rúgja.
Az Inter utolsó 14 hazai találkozóján veretlen.
19. perc Campagnaro bal oldali beívelését Zúniga kisodródva a túlsó ötös-sarokról fölé-mellé fejeli.
Sok újdonságot nem mondunk vele, hogy P. Cannavaro mindkét gárdában megfordult, testvére jelenleg is nápolyi.
16. perc Ennek örömére Maicon ad be balról, Pazzini hét méterről azonban fölé pörget, védője igen szoros ölelésében.
Feltűnik a lelátón Sneijder mellett Fabio Cannavaro is. Jelentjük, még mindig jóképű és sármos.
13. perc Forlán viszi befelé a 16-os jobb sarka táján, majd 19 méterről centikkel a bal alsó mellé lőtt laposan.
9. perc Forlán rúg bődületes lyukat a kaputól 14 méterre balról egy elé hulló ajándéklabdánál, majd Joel Obi kap sárgát, mert szabályosan szerelte Lavezzit...
"Ranieri a jó gombot nyomta meg az Interen, de csodát nem tett. Annak nagyon örülök, hogy kiegyensúlyozottabb a bajnokság, de korai még aranycsatáról beszélni" - mondta Marcello Lippi, az olasz futball élő kisistene.
6. perc Lúcio tűnik fel irányítóként, jobbra passzol, Pazzini azonban 16-osról Aronicába lő.
4. perc Álvarez lő a 16-os jobb sarkáról 2-3 méterrel a rövid sarok mellé.
2. perc Forlán teszi ki gyönyörűen Maicon elé a jobb szélre, a brazil beviszi a labdát a 16-oson belülre, nekifut a védőnek majd 11-est reklamál.
1. perc Pazzini teszi balról középre sarokkal a labdát, Campagnaro tisztáz.
1. perc Az Inter kezdi a mérkőzést.
„Biztos vagyok abban, hogy minden rendben lesz Milánóban, de ne feledjük, egy kiváló csapattal játszunk ma – vélekedett Walter Mazzarri, a Napoli edzője. – Az Inter újjászületett Claudio Ranieri alatt, újra megtalálták korábbi önmagukat és egymás után nyertek két bajnokit. Cavani? Maximálisan bízom helyettesében.”
„A lábam már sokkal jobb, mint a hétközi találkozón a BL-meccsen – vélekedett a találkozó előtt az interes Giampaolo Pazzini is. – Mindent beleadok majd a Napoli ellen. Cavani kiesése nagy érvégés nekik, de egészen biztos vagyok benne, hogy Mazzarri megfelelő módon pótolja majd őt."
„Az Inter egy ciklus végére ért, rengeteg problémával néznek szembe most – vélekedett az a Gigi Simoni, aki mindkét gárdát edzette már. – Játékosaik ennek ellenére több alázattal, tisztelettel futballozhatnának."

„Ha nyer a Nápoly, akkor bebizonyítják ma, hogy ők lettek a Serie A új szimbólumai" – vélte Kris Voakes, angol szakíró.

1. Napoli 5 3 1 1 9–3 +6 10
2. Juventus 4 2 2 7–3 +4 8
3. Udinese 4 2 2 5–1 +4 8
4. Roma 5 2 2 1 6–4 +2 8
5. Genoa 4 2 1 1 8–5 +3 7
6. Fiorentina 4 2 1 1 5–2 +3 7
7. Palermo 4 2 1 1 7–6 +1 7
8. Cagliari 4 2 1 1 6–5 +1 7