Kikapott a Juventus és a Napoli, ikszelt otthon a Roma

2011.02.02. 22:54
Migliaccio túlugrotta Chiellinit, s mint utóbb kiderült, ez lett a Juventus veszte (Fotó: Reuters)
A Palermo a Juventus ellen nem követte el ugyanazt a hibát, mint a hét végén az Internazionale ellen, és kétgólos előnyét győzelemre váltotta. A Napoli nem tudta kihasználni a Milan és a Lazio keddi egymás elleni pontvesztését, Veronában 2–0-s vereséget szenvedett a Chievótól. A Roma hazai pályán döntetlent játszott a Vass Ádámot a 83. perctől a soraiban tudó Bresciával, így a Lazio mögött maradt. A Sampdoria kikapott hazai pályán a Cagliaritól, Koman Valdimir az utolsó hat percre állt be.

PALERMO–JUVENTUS

A Juventusban első mérkőzését játszotta Alessandro Matri, akit hétfőn szerződtetett a Gagliaritól a hónapok óta sérüléshullám által sújtott torinói klub.

A 7. percben Javier Pastore elképesztő keresztlabdával ugratta ki a balösszekötő helyén meglóduló Fabrizio Miccolit, aki ugyan hosszan tette maga elé a labdát, előbb érte utol, mint a bizonytalanul kimozduló Gianluigi Buffon, és éles szögből elrúgta a kapus alatt. 1–0

Szűk negyedórával később a Palermo második nagy lehetőségéből is gól született, jobb oldali szöglet után a hátragurított labdát Mattia Cassani ívelte a kapu elé az oldalvonaltól, középen Giulio Migliaccio ugrott fel a legjobb ütemben, és az öt és felesről a kapu közepébe fejelt. 2–0

Amíg a szicíliaiak második kapura tartó labdájukból is gólt szereztek, a Juventusnak a túloldalon semmi sem jött össze, hiába birtokolta többet a labdát, nagy helyzetig nem jutott el. A Palermo számára az egyetlen rossz hírt az jelentette az első fél órában, hogy Federico Balzarettit sérülés miatt le kellett cserélni.

A Juve aztán 30 perc elteltével kezdett magához térni: előbb Matri hagyott ki egy ziccert – 14 méterről belelőtte a labdát Salvatore Siriguba –, majd Cesare Bovo kezére pattant a labda a hazaiak büntetőterületén. Tizenegyest nem adott a játékvezető, csak sárgát a túl hevesen reklamáló Claudio Marchisiónak.

Az olasz középpályás két perccel később már gólszerzőként is bekerült Morganti sporttárs jegyzőkönyvébe, szöglet után 7 méterről laposan kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. 2–1

A vendégek a 42. percben Milos Kraszics esése után is tizenegyest reklamáltak, újfent sikertelenül, sőt a túloldalon Pastore majdnem visszaállította a kétgólos előnyt, Antonio Nocerino átadása után alig lőtt mellé.

A második félidőben a Juventus próbált egyenlíteni, de semmi sem jött össze Alessandro Del Pieróéknak. Matrit le is cserélte Luigi Delneri, aki kínjában már Hasan Salihamidzichez fordult.

Óriási fordulatok jellemezték a hajrát, az utolsó tíz percben az egyik pillanatban a Juventus kapuja előtt Miccoli szórakozott el tiszta helyzetet, majd a túloldalon Chiellini próbálkozását hárította bravúrral Sirigu.

Gól nem esett, a Palermo megelőzte a Juventust a tabellán.

PALERMO–JUVENTUS 2–1

A második helyezett Napoli nem tudta kihasználni a kedden egymással ikszelő Milan és Lazio pontvesztését. Veronában hiába birtokolta 63 százalékban a labdát, feleannyi helyzetet sem tudott kidolgozni, mint vendéglátója.

A sárga-kékek pontosabbak is voltak, Davide Moscardelli és Gennaro Sardo góljaival magabiztos győzelmet arattak.

A Roma majdnem egy órán át nem bírt a Vass Ádámot a kispadra ültető, bátran játszó Bresciával, de Marco Borriello az 58. percben közelről megtörte a gólcsendet. A 64. percben Francesco Totti 26 méteres szabadrúgásból a keresztlécet találta telibe (a gól előtt Mirko Vucsinics is eltalálta már a lécet éles szögből).

A kihagyott helyzet után a Brescia egyenlített, a finn Përparim Hetemaj beadása után a brazil Éder fejelt az öt és felesről Júlio Sérgio kapujának bal felső sarkába. A Roma ezután hiába dolgozott ki rengeteg helyzetet, nem tudott vezetést szerezni.

Sőt a végén még szerencséje is volt, a Vasst a 83. percben becserélő Bresciából Davide Lanzafame a tizenhatos vonaláról (Vass passza után) a keresztlécet találta telibe.

ROMA–BRESCIA 1–1

Rossz estéjük volt a genovaiaknak. A Genoa hiába játszott mezőnyfölényben Firenzében, gólt a hazaiak szereztek Mario Santana révén. A Sampdoria hazai pályán hátrányba került az első félidőben, a Cagliari a belga Radja Nainggolan 16-oson kívülről eleresztett lövésével jutott előnyhöz. A Sampnál Koman Vladimir és Laczkó Zsolt is a kispadon kezdett, a középpályást a 84. percben becserélték, de az állás nem változott.