Pazzini remekül pótolta Balotellit

2013.03.02. 20:40
Gaimpaolo Pazzini egészen ügyesen pótolta Mario Balotellit (Fotó: Action Images)
Ha (futball)hétvége, akkor bajnoki küzdelmek – az egész hétvége egyik legnagyobb slágere volt a szombati Milan–Lazio rangadó. Nos, a rómaiak az első negyedóra után hátrányba kerültek, ez pedig megpecsételte sorsukat.

A tét nem kicsi, hiszen a Serie A negyedik és harmadik helyezettje feszül egymásnak, és még mindkét gárdának van esélye a bajnoki címre, bár az inkább csak matematikai, szóval leginkább a Bajnokok Ligája következő kiírásába igyekeznek bekerülni – vezettük fel az AC Milan és a Lazio mérkőzését. Amely előtt az volt a legfontosabb kérdés, hogy mihez kezd a milánói csapat Mario Balotelli és Stephan El Shaarawy nélkül? Nos, El Shaarawy végül felépült, a kispadra szorítva a beugrani kész, szebb napokat is látott Robinhót. Egyébként „Fáraó” olyannyira meggyógyult, hogy az első három percben a Lazio kapusa, a mostanában világklasszisként védő Federico Marchetti kétszer is ziccerben mentett előle, a második után pedig Kevin-Prince Boateng közeli „kipattanózását” a gólvonalon mentette az öreg harcos, Giuseppe Biava.

Az ellencsapást a Serie A nagy vándora, Antonio Candreva kézbesítette, de éppen a kapus kezéhez lőtt jó helyzetből. El Shaarawy nem sokra rá még jobb helyzetből fejelt a léc fölé (ha akkorát lenne képes emelkedni, mint elődjei közül Ruud Gullit vagy Oliver Bierhoff, bement volna), majd ők ketten lettek főszereplők: El Shaarawy húzott kapura egy cselsorozat közben, Antonio Candreva pedig buktatta, egy kicsit már a 16-oson belül: a Milan csak szabadrúgást kapott a büntető helyett, a tettes viszont büntetésként piros lapot!

Ezt követően beálltak védekezni a kék mezes vendégek, de olyan szinten, hogy a 16-os előtt felsorakozó védők és az előttük álló középpályások összekeveredtek, és szó szerint kék sorfalat húztak Marchetti kapuja elé, aki úgy érezhette magát, mint Törpapa, amikor kis kékségeinek A jóság legyőzi a rosszat c. örökzöldet vezényli.

Már úgy tűnt, kihúzza a szünetig a Lazio, de két védelmi hiba megpecsételte a rómaiak sorsát: előbb szabadon hagyták az agilis Giampaolo Pazzinit, akit egy ajándéklabdával is elláttak a kapu torkában (1–0), majd egy szöglet után fejelhetett a gólszerző, és Marchetti hiába védett bravúrral, a kipattanóra Kevin-Prince Boateng egyedül érkezett, és nem kegyelmezett, máris 2–0!

Ahogyan azt vártuk, a második félidőben a jövő héten Barcelonába látogató Milan a szünet után visszavett a tempóból, de a mérkőzés hangulata így is feszült maradt. A 60. percben Giampaolo Pazzini tett arról, hogy lecsillapodjanak a felek: Stefan Radu rossz felszabadítása után 22-ről kilőtte a bal alsót. 3–0

Ezt követően előbb Pazzini, majd El Shaarawy hagyott ki helyzetet, és a hajrára beállt Robinho is. A hazaiak ekkor már tartalékoltak, a vendégek pedig örültek, hogy megúszták újabb gól nélkül. Győzelmével a Milan megelőzte, letaszította a dobogó aljáról a Laziót.

Összefoglaló

OLASZORSZÁG, SERIE A, 27. FORDULÓ
Milan–Lazio 3–0
Milánó, San Siro. V: Rizzoli
Milan: Abbiati – Abate, Zapata (Zaccardo, a szünetben), Yepes, De Sciglio – Flamini, Ambrosini, Montolivo – K.-P. Boateng (Robinho, 76.), Pazzini (M. Niang, 68.), El Shaarawy. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
A kispadon: Amelia (k.), Gabriel (k.), Muntari, Nocerino, Bak. Traoré, Salamon
Lazio: Marchetti – Pereirinha (Cana, a szünetben), Biava, Dias, Radu – Ledesma - Candreva, A. González, Hernanes (Ederson, 70.), Lulics – Floccari (Saha, 78). Vezetőedző: Vladimir Petkovics
A kispadon: Bizzarri (k.), Strakosha (k.), Ciani, Onazi, Kozák
Kiállítva:
Candreva (16.)
Gólszerző:
Pazzini (40., 60.), K.-P. Boateng (44.)

Immáron 23 mérkőzés óta veretlen a Milan odahaza a Lazio ellen.

90. PERC VÉGE, NYERT A MILAN ÉS HELYET CSERÉLT A LAZIÓVAL!

90. perc Mario Yepes „feltúrja” Edersont a 16-os előtt, sárga. A szabadrúgást Saha feladja Abbiatinak.

89. perc
Abarte lesérül, de a fagyasztó csodát tesz.

86. perc El Sha passzol Nianghoz, aki 16-ról jobbal éppen csak a léc fölé lő.

78. perc Louis Saha váltja Sergio Floccarit.

76. perc Boateng is mehet pihenni, Robinho jön be helyette:

75. perc El Sha tör kapura, a 16-osnál Biava szereli keményen, szabályosan.

70. perc Ederson váltja Hernanest.

70. perc
HŰHA! El Sha vezeti kapura a labdát, majd 13 méterről, kissé balról hét méterrel a bal alsó mellé gurít.

68. perc Pazzini elhagyja a pályát, M’Baye Niang váltja.

66. perc
HŰHA! El Sha ível Pazzini elé, aki az ötös jobb sarkánál lyukat rúg…

64. perc Szép támadás végén Boateng töri a kapu mellé a labdát 15-ről.

Radu adta a gólpasszt, egy kacska felszabadítással…

60. perc ÚJABB MILAN-GÓL! Giampaolo Pazzini gondol egyet, és 22-ről jobbal a bal alsóba bombáz. 3–0!

58. perc Kevin-Prince Boateng
letépi Stefan Radu sortját (jelentjük, a román fekete alsónadrágot hord ma), majd dulakodnak egyet, kapnak is egy sárgát, egyet-egyet.

57. perc
Álvaro González ment nagyot az ötösön Flamini beadása után a gólra éhes El Sha elől.

55. perc
Hernanest löki Ambrosini a 16-os bal oldalánál, szabadrúgás. A sértett jobbal a rövid felső felé teker, Abbiati azonban kiüti a labdát, még vetődnie sem kell. A szögletet Biava nyolc méterről jócskán a bal sarok mellé fejeli.

54. perc
Zaccardo kaparja a jobb sarok mellé 11 méterről Montolivo keresztlabdáját.

51. perc Massimo Ambrosini jelentkezik egy borzalmas lövéssel, amelyet Boateng szed össze a balon, a beadást azonban kivágja Radu.

47. perc Giuseppe Biava ellöki El Shát, sárga.

46. PERC FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

46. perc Cristian Zaccardo áll be a Milanba, Cristian Zapata helyére. A másik oldalon Pereirinhát Lorik Cana váltja.

45. PERC VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

44. perc Már 2–0! Montolivo jobb oldali szögletét (Abate harcolta ki a kornert) Pazzini fejeli kapura nyolc méterről, Marchetti véd egy hihetetlen reflexmozdulattal a bal alsó előtt, de érkezik Kevin-Prince Boateng, és egy lépésről az üres kapuba rúgja a labdát. 2–0!

40. perc VEZET A MILAN, Giampaolo Pazzini a gólszerző! Egy bal oldali beadást Radu rossz helyre rúg, Ignazio Abate a 16-os jobb sarkától azonnal kapura küldi a labdát, amely kipattan a jobb sarok felé vetődő Marchettiről, a Pereirinhával birkózó El Shaarawyról az ötösről a kapu felé pattan, éppen Pazzini elé, aki két lépésről az üres kapuba passzol. 1–0!

38. perc
De Sciglio bal oldali beadását lekezeli az ötösnél Biava szorításában Pazzini, remek mozdulattal, a labdát azonban a kapu fölé kanalazza.

36. perc
Az évi 5.6 millió eurót kereső Mathieu Flamini lő távolról a kapu mellé.

Az esetnél Montolivo tette be jól a labdát balról, az olasz csatár talán túl könnyen adta meg magát, ezt nem respektálta Rizzoli.

31. perc Stefan Radu bal kézzel lerántja az ötös előtt Giampaolo Pazzinit, de nincs 11-es, csak egy sárga a reklamáló éknek…

25. perc
Mattia De Sciglio bal oldali beadását nem éri el Boateng (elsüllyed az ötösön, érdekes módon), de a labda majdnem betekeredik a bal sarokba, majd André Dias fejeli ki az ötösről El Sha bal oldali beadását.

Borzalmasan nyom a Milan.

18. perc
Boateng legurítását Riccardo Montolivo lővi 18-ról jobbal a jobb alsó mellé jó egy méterrel.

15. perc El Sha lendül meg, kicselez két védőt, Candreva löki őt a 16-os vonalán éppen csak belül, de csak szabadrúgás. Nicoli Rizzoli sporttárs kárpótolja a Milant: kiállítja Antonio Candrevát.

11. perc
Boateng bal oldali beívelésénél megelőzi Pereirinhát az ötös előtt El Sha, de magasan a léc fölé fejel. HELYZET VOLT EZ IS!

4. perc
Antonio Candreva lő 15-ről a kapus keze közé. Nem gond ez Christian Abbiatinak.

3. perc MICSODA KEZDÉS! Cristian Zapata felívelése után Stephan El Shaarawy játszik össze gyönyörűen Giampaolo Pazzinivel, majd az ötös bal sarka elől lő, de Federico Marchetti véd, élményszámba menő módon kimozdulva. Nem sokkal később ismét El Sha tör kapura, a 11-es pontnál Marchetti kivetődik elé, a labdát balra üti, de éppen Kevin-Prince Boateng elé. A ghánai azonnal lő is, már az ötös jobb sarkától, de a visszafutó Giuseppe Biava ment a gólvonalon!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A vendégeknél Miroslav Klose, Stefano Mauri, Cristian Brocchi, Abdoulay Konko és Marius Stankevicius maródi.

A hazaiaknál Mario Balotelli, Bojan Krkic, Dídac Vila, Kevin Constant, Daniele Bonera, Luca Antonini és Nigel De Jong sérült, Philippe Mexes pedig eltiltását tölti.

„Természetesen nagyon fontos mérkőzésről van szó, mégsem gondolom, hogy ez a meccs lenne a legfontosabb az idény hátralévő részében, hiszen jó néhány forduló van még a bajnokságból. Ellenfelünk remek formában van, az egyik legerősebb társulat jelenleg Olaszországban. Én azonban bízom a saját csapatomban" – így kollégája,Vladimir Petkovics.

„Tudom, hogy nehéz meccs vár ránk, csapataimnak nemigen megy ellenük. Ettől függetlenül muszáj begyűjtenünk a három pontot, mert ha most győzünk, ellenfelünkkel helyet cserélünk a tabellán” – mondta Allegri.

A Milan 2008 óta nem múlta felül hazai pályán a fehér-kékeket, a hazaiak edzője, Massimiliano Allegri pedig 2010 óta nyeretlen a Lazio ellen, vagyis még sohasem győzött a fővárosiak ellen a piros-feketék trénereként. Számára igazi átok a Lazio – az az egyetlen klub, amely ellen a Milan trénereként még sosem sikerült nyernie a Serie A-ban!

A tét nem kicsi, hiszen a Serie A negyedik és harmadik helyezettje feszül egymásnak, és még mindkét gárdának van esélye a bajnoki címre – bár az inkább csak matematikai, szóval leginkább a Bajnokok Ligája következő kiírásába igyekeznek bekerülni.

Egy hét után ismét rangadó lesz a milánói San Siróban, ezúttal a Milan és a Lazio tusakodik egymással, történetük folyamán 144. alkalommal.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ AC MILANLAZIO OLASZ LABDARÚGÓ-BAJNOKI ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!