Cavani és a Napoli három góllal küldte haza az Intert

2013.05.05. 20:40
Edinson Cavanit nem zavarta meg <a href="http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/cavani-elarulta-istent-es-a-csaladjat-is-2241433">magánéletbeli botránya</a> (Fotó: Action Images, archív)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában a második helyért harcoló Napoli a szép lassan elfogyó Intert fogadta. A vendégek Edinson Cavani első találatát még ki tudták egyenlíteni, de a hazaiak csillaga meg sem állt a mesterhármasig, és erre már nem volt válasza a milánóiaknak.
„Tökéletes teljesítmény kell a győzelemhez" – vezette fel a Napoli Internazionale elleni mérkőzését a hazaiak többek által csábított mestere, Walter Mazzarri, de tekintve, hogy az Európa-ligáért hajtó vendégektől Javier Zanetti, Antonio Cassano, Luca Castellazzi, Matías Silvestre, Wálter Samuel, Dejan Sztankovics, Diego Milito, Gaby Mundingayi, Rodrigo Palacio, Walter Gargano, Nagatomo Juto, Joel Obi és Ibrahima Mbaye sérülés miatt hiányzott, Fredy Guarín éppen csak felépült, úgy kapott helyet a kezdőben, a védelem feje, Andrea Ranocchia pedig nem teljesen egészségesen vállalta a játékot, igencsak udvariasan fogalmazott a szakember.

Olyan kezdésről azonban még a legpesszimistább Inter-hívek sem álmodtak, mint amit láthattunk, mert Goran Pandev remek passza után Edinson Cavani már a harmadik percben betalált. Rosszat sejtettek a vendégek, de a nápolyi henger elmaradt, veszélyes beadásoknál nem jutottak messzebb a világoskékek, ellenben Guarínék egyre aktívabban támadtak. Egyáltalán nem okozott meglepetést a játék képe alapján, hogy a 23. percben sikerült egyenlítenie az Internek: Ricardo Álvarez harcolt ki, majd értékesített egy 11-est.

Az egalizálás után visszább állt az Inter, és agresszívebben támadt a Nápoly, de az újabb hazai gólhoz kellett az interes Jonathan is, aki teljesen fölöslegesen lökte a 16-oson belül az első 11-est összehozó Juan Zúnigát, a büntetőt pedig Edinson Cavani lőtte (ki más?), és nem is hibázott. Ez volt 100. találata klubja színeiben. 135. fellépésén...

A második félidőt is a Napoli kezdte jobban, de az újabb hazai gól helyett Ranocchia és Álverez hagyott ki egy-egy helyzetet, Mazzarri erre Pablo Armero és Rolando bevetésével próbálta meg stabilizálni középpályáját.

A hajrá felé közeledve a mérkőzés egyre csendesebb iramban csordogált, a hazai támadások voltak veszélyesebbek, de rendre hiba csúszott az utolsó passzokba – mígnem a 78. percben az addig remeklő Samir Handanovic el nem engedett egy Pandev-beadást, Edinson Cavani pedig egy lépésről az üres kapuba lőtt.

Ezzel el is dőlt a mérkőzés, ebből a gödörből már nem mászott ki az Inter.

Győzelmével megerősítette második helyét a táblázaton a Napoli, az Internek kisebb csoda kell, ha oda akar érni a talán El-t érő 6. helyre.

SERIE A
35. FORDULÓ
NAPOLI–INTERNAZIONALE 3
–1 (Cavani 3., 33 – 11-esből, 78. ill. R. Álvarez 23. – 11-esből)

20. Pescara35642526–74–4822

A Sampdoriától és a Torinótól 1-1, az Atalantától 2, a Sienától 6 pont levonva.

Cavani hetedik Serie A-s tiplája volt ez.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Valon Behrami is kap még egy sárgát a végére.

Három perc a ráadás.

85. perc Pandev le, Lorenzo Insigne váltja.

83. perc Ranocchia le, Ezequiel Schelotto váltja, Kuzmanovicsot pedig a debütáns Simone Pasa.

82. perc
Cavani lő a bal felső mellé 16-ról.

78. PERC CAVANI 101!
Pandev teszi a kapu elé a labdát ballal a 16-os bal sarka elől, Hamsíknak hosszú, Handanovic érthetetlen okból elengedi, EDINSON CAVANI egy lépésről az üres kapuba lő. 3–1!

76. perc Andrea Ranocchia kap sárgát Armero felrúgásáért.

Egyre jobban nyom a Napoli, de az utolsó passzok rendre rosszak.

67. perc
Pandev ad be balról, az ötös rövid sarka előtt Cavani megelőzi Chivut, és a rövid sarok mellé pörget jobbal, nem sokkal.

66. perc Pablo Armero be, Dzemaili váltja.

62. perc A megsérült Gamberini le, Rolando váltja.

62. perc Juan Jesus kap sárgát, lökte Pandevet.

58. perc
Álvarez megy el a jobbon Paolo Cannavaro mellett, 7-ről lő, ám De Sanctis véd a bal sarok előtt!

55. perc
Cavani lőhet Juan Jesus passza után 18-ról, de Chivu blokkolja ezt is.

52. perc
Ranocchia lő jobbal a bal felső mellé 22-ről, egy védő beleér. A szöglet után éppen Ranocchia fejel Alessandro Gamberini mellett, hat méterről, de nem sokkal a jobb sarok mellé.

Az Inter utoljára 1997-ben nyert Nápolyban.

50. perc
Zúniga passzol, Hamsík lő az ötös elől, de Ranocchia blokkol.

49. perc
Hamsík passzol, Pandev lő ballal 16-ról, Handa véd a jobb alsó előtt.

46. PERC FOLYTATJUK!

Cavani 20. büntetőgólja volt ez 2006 óta a Serie A-ban, csak Antonio Di Natale (27) és Francesco Totti (26) lőtt többet azóta.

46. perc Esteban Cambiasso váltja Marco Benassit.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Jonathan szabadít fel Hamsíkhoz, aki jobbal lő 12-ről, jobbról, de bele a kapusba.

43. perc
Maggio ad be jobbról, Hamsík 20 méterről lő nem sokkal a jobb sarok mellé, például azért, mert Chivu egy remek becsúszással blokkolta.

40. perc
Dzemaili bal oldali kornerét paskolja le Britos fejéről Handanovic.

37. perc
Miguel Britos odalép Zdravko Kuzamovicnak, aki elterül. Aztán folytatni tudja a szűrő.

Ez volt Cavani 100. Napoli-gólja!

33. PERC EDINSON CAVANI JOBBAL A JOBB ALSÓBA LŐ, Handanovicnak esélyes nincs, pedig érzi az irányt. 21!

A legfurább az, hogy Pandev vezette a labdát a 16-os bal oldalán kívül (!), amikor a lökés történt.

32. perc ÚJABB 11-ES, és sárga Jonathannak. Egy 16-os bal oldalánál vezetett nápolyi támadás során Zúnigát löki hátulról Jonathan.

Chivu fejvédője lerepül, Pandev visszaadja.

30. perc
Pandev futja le a jobbon Chivut, majd az ötös sarka elől lő, Handanovic véd a rövid sarok előtt.

Ünnep: a mérkőzés ötödik büntetlen könyöklése.

29. perc
Hamsík lekészítése után Dzemaili bombáz a 16-os előteréből, Handanovic kiüti a sistergős lövést a jobb sarok elől, majd Chivu takarít, de már sokan lesen állnak.

23. perc RICARDO ÁLVAREZ BALLAL A BAL SAROKBA LŐ, a vetődő De Sanctis még beleér, de bal kezéről a labda a felső sarokba pattan. 1–1!

22. perc BÜNTETŐ!
Pereira passza után Juan Zúniga löki Ricardo "Ricky" Álvarezt.

20. perc
Cavani bal oldali beadása suhan el centiméterekkel Hamsík előtt az ötösön.

19. perc
Pereira ível, Guarín 12 méterről ívesen fejel, kapuscsemege. Nem sokkal később ismét ők ketten akcióznak, Guarín egy csel után ballal éles szögből lő, a rövid sarok előtt De Sanctis ezt a lövést is fogja.

17. perc
Cavani lő jobbal Hamsík passzából 18-ról a jobb felső mellé, jó egy öllel.

16. perc
Dzemaili veszélyes jobb oldali beadását fejeli ki Ranocchia.

14. perc MICSODA VÉDÉS!
Cristian Chivu indítja Pereirát, aki 16-ról jobbal lő a jobb alsó felé, ám De Sanctis egy villámgyors vetődéssel véd.

12. perc
Marek Hamsík balról be, 13-ról Christian Maggio fejjel rá, Samir Handanovic ölbe be.

11. perc
Guarín emel az üresen maradt kapu mellé a félpályától, jócskán.

6. perc
Blerim Dzemaili lő jobbal a jobb alsó mellé 15 méterről, kissé jobbról.

5. perc
Ferdy Guarín bombáz a kapu közepe felé egy 28 méteres szabadrúgást, Morgan De Sanctis csak öklözni tudja a labdát, a kipattanót Álvaro Pereira hat méterről a kapu fölé vágja, szorongatott helyzetből.

3. PERC CAVANI MÁRIS BETALÁL, 1
0! Goran Pandev ugratja ki a 16-os elől tökéletes ütemben Edinson Cavanit, aki kilép a két középső védő közül, és jobbal a kapu jobb oldalába emel a kivetődő kapus fölött, mintegy hét méterről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az idő remek, a stadion háromnegyedig tele. A hazaiak világoskék-fehérben, a vendégek kék-feketében.

Kezdők, kispadok itt!

"Elfogynak lassan játékosaink"
foglalta össze tökéletesen Andrea Stramaccioni, Inter-mester csapata helyzetét.

„Bármi is legyen ma az eredmény, van esélyünk a BL-be jutni. De nem ezen kell még agyalnunk, más is oda vágyik. Csapatom most vissza szeretne vágni a decemberi milánói vereségért, és mint mindig, most is a tökéletes teljesítmény kell a győzelemhez. Beszéltem már a sportigazgató Riccardo Bigonnal, és ha visszaérkezik, az elnökkel, Aurelio De Laurentiisszel is leülök majd, és meglátjuk, mi lesz velem az idény végén” – így a mérkőzés előtt Walter Mazzarri, a hazaiak többek között a Roma által csábított mestere.

Ősszel az Inter nyerte a két csapat csatáját.

A 23 gólos Edinson Cavani még küzd az aranycipőért.

Walter Mazzarri emberei megnyerték legutóbbi öt mérkőzésük négyötödét. Csak a Milannal döntetleneztek.

Az Inter legutóbbi öt mérkőzéséből ellenben csak egyet nyert meg.

Egy kis örökmérleg: 137 találkozó, 41 nápolyi és 63 milánói siker, 145 rúgott gól itt, 197 ott.