Nápolyra nem vetett árnyékot a hihetetlen gólzápor

2011.04.03. 14:50
A Napoli labdarúgócsapata fordulatos mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a Laziót az olasz bajnokság 31. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A rómaiak már két góllal is vezettek (0–2), ám az Edinson Cavani vezette nápolyiak kétszer is egyenlítettek, sőt a hajrában a győztes találatot is megszerezték. A hazaiak mezőnyfölényben játszottak az egész mérkőzésen, de hozzá tartozik a meccs krónikájához, hogy Cristian Brocchi bombájánál a játékvezető és segítője nem látta, hogy a labda a gólvonal mögé vágódott, és nem adta meg a találatot.

Cavani (balra) újabb mesterhármassal járult hozzá a három pont  megszerzéséhez (Fotó: Action Images)
Cavani (balra) újabb mesterhármassal járult hozzá a három pont megszerzéséhez (Fotó: Action Images)

Az első félidő után még úgy tűnt, hogy a Lazio a vendégként elszenvedett két, szerzett gól nélküli vereség után (Cagliari 0–1, Roma 0–2) javíthat gyenge idegenbeli teljesítményén, ez azonban végül annak ellenére sem történt meg, hogy a rómaiak négyszer juttatták a gólvonalon túlra a labdát.

MEGLEPETÉS: KIKAPOTT AZ UDINESE

Az Udinese 2–0-s vereséget szenvedett a Lecce otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. Az udinei csapat ezzel hatalmas lehetőséget szalasztott el, hisz a Napolitól vereséget szenvedő Lazióval szemben megszilárdíthatta volna még Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyét a tabellán.

A Bariban Rudolf Gergely a kezdőcsapat tagjaként 72 percet töltött a pályán. A magyar támadó lecserélésének pillanatában csapata 1–0-ra vezetett, végül 2–1-re nyert.

A Sampdoriában Laczkó Zsolt a 71. percben lépett pályára a Chievo elleni mérkőzésen. Koman Vladimir nem kapott lehetőséget. A genovai csapat gól nélküli döntetlent játszott Veronában.

A Cataniában megrendezett szicíliai derbire a 2007-es (rendőrgyilkossággal végződött) helyi rangadó óta először látogathattak el a Palermo drukkerei, de a vendégszurkolóknak pocsék napjuk volt. A Catania a 48. percben Federici Balzaretti góljával került előnybe, és ettől lendületet kapva átgázolt a Palermón: az „elefántok" 4–0-ra győztek, ezzel a legutóbbi hat derbiből négyet zártak diadallal.

A Napoli egy fölé szálló Edinson Cavani és Andrea Dossena-fejes mellett egy életerős – és Fernando Muslera védte – Marek Hamsík-lövést tudott felmutatni. A Lazio csak egy Stefano Mauri-gurítást, de az többet ért. A középpályás megindulását talán nem vették elég komolyan a hazaiak, mindenesetre négy védő között tudott elszlalomozni, majd egy ütemtelen lövéssel a jobb alsó sarokba pöckölte a labdát. 0–1

A második játékrész is az első képének megfelelően hozta a hazaiak meddő fölényét, majd az 57. percben egy szabadrúgás után a berobbanó André Dias helyezett a tehetetlen Morgan De Sanctis fölött a hálóba. 0–2

Ettől a góltól nagyon felpörögtek az események, és az utolsó harminc percre hihetetlen mérkőzés kerekedett az első félidő lapos játékából. Andrea Dossena szintén egy pontrúgás után fejjel vette be a vendégek kapuját, majd Cavani is a kobakját használta, hogy kiegyenlítsen, ráadásul Cristian Maggiótól szintén fejjel jött a nagyszerű gólpassz. 2–2

A Lazióban azonban volt tartás, Cristian Brocchi hatalmas gólt lőtt 19 méterről, ám a bíró és az asszisztens nem látta bent a labdát, egy perccel később azonban Ezequiel Lavezzi beadása után már rezgett a háló, Salvatore Aronica felszabadítás helyett közelről saját kapujába helyezett. 2–3!

A fordulatoknak azonban ezzel még nem volt vége, a 82. percben Giuseppe Biava szabálytalankodott piros lapot és 11-est érően,Cavani pedig kíméletlenül válogatottbeli csapattársa kapujába zúdította a labdát. 3–3

És nem ez volt az utolsó alkalom, hogy az uruguayi betalált! A 88. percben egy indítás után csodásan emelt a kapuba, így 4–3-ra győzött a Napoli, és újra második a táblázaton!

A krónikához tartozik, hogy a hazaiak győztes találata után a vendégek mesterét, Edoardo Reját a játékvezető az öltözőbe küldte.

NAPOLI–LAZIO 4–3