Pazzini csodát tett, kétgólos hátrányt dolgozott le az Inter

2011.01.30. 17:12
Giampaolo Pazzini (balra) két góllal és egy büntető kiharcolásával segítette új csapatát (Fotó: Action Images)
Az Internazionale kétgólos hátrányból fordítva 3–2-re legyőzte a Palermót az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. A Roma meccse a bolognai hóhelyzet miatt félbemaradt, míg a Napoli simán megverte a magyarok nélkül kiálló Sampdoriát. Rudolf Gergely a kezdő tizenegy tagjaként tizenegyest hibázott, csapata, a Bari pedig kikapott.

INTERNAZIONALE–PALERMO 3–2

Előző heti udinei kisiklása feledtetésének szándékával esett ellenfelének az Inter, ám korán hátrányba került. Egy jobb oldali palermói akciónál Santon kétszer is hibázott, Cassani remekül adott középre, és Miccoli közelről a léc alá lőtt. 0–1

Az Inter növelte a tempót, egymás után gördültek a támadásai, ám az egyenlítés helyett újabb szicíliai gól következett: megint jobbról jött Cassani beadása, Júlio César rossz helyre ütötte ki a labdát, Maicon is határozatlannak bizonyult, és Nocerino laposan a hálóba lőtt. 0–2

Az első játékrész hajrájában Pastore bevághatta volna a harmadik vendégtalálatot is, ám a jobbösszekötő helyéről – ahová lesről érkezett meg – a bal kapufát találta telibe.

Eto'o jobb alsó sarokra tartó szabadrúgása nyitotta a második félidőt, de Sirigu ekkor nagy vetődéssel még menteni tudott. Kisvártatva azonban mégis szépített az Inter: a napokban igazolt Giampaolo Pazzini amúgy vízilabdás center módjára beforgatta emberét, majd annak lába között fordulásból a jobb alsóba lőtt. 1–2

Mielőtt igazán vérszemet kaptak volna a milánóiak, újabb nagyszerű lehetőséghez jutott a Palermo. Thiago Motta nemcsak elügyetlenkedte a labdát a saját 16-osa előtt, hanem buktatta is a mellette ellépni készülő Kasamit. Tizenegyes! Pastore a bal alsóra célzott, Júlio César azonban remek vetődéssel védett!

Innentől a futball íratlan szabályai szerint nem nyerhetett más, mint az Inter. És lőn:  a 73. percben Maicon remek beívelése után Pazzini befejelte a második gólját (2–2), és hogy igazán hollywoodi legyen a történet, ő volt az is, aki kiharcolta a Samuel Eto'o győztes találatát eredményező büntetőt. 3–2

Korántsem dőlt el ezzel a meccs, a vendégeknek akadt még egyenlítési lehetőségük, ám Balzaretti kapáslövésénél a labda Maiconról Júlio Césarra, róla pedig a mezőnybe vágódott.

A Palermo 2005 szeptemberében verte meg utoljára az Intert, az azóta lejátszott tizenegy mérkőzésen pedig ez volt a hetedik veresége; négy meccs döntetlent hozott.

NAPOLI–SAMPDORIA 4–0

A győzelem ténye nem, legfeljebb a különbsége meglepetés. A két csapat megelőző három nápolyi mérkőzését kapott gól nélkül nyerték meg a hazaiak, ráadásul az ősszel Genovában is nyerni tudtak az utolsó tíz percben elért két góllal. Az akkor betalálók ezúttal is elemükben voltak: Cavani háromszor köszönt be, Hamsík pedig egyszer. A Samp két magyarja, Koman Vladimir és Laczkó Zsolt végig a kispadon ült.

CAGLIARI–BARI 2–1

Rudolf Gergely kezdőként lépett pályára a vendégcsapatban, és könnyen nyerőemberré is előléphetett volna, de a 42. percben elhibázott egy óriási lehetőséget – tizenegyesét Agazzi kivédte. A Bari amúgy nem játszott rosszul, ám Matri két korai gólja után csak kozmetikázni tudott az eredményen. A Bari tíz éve képtelen legyőzni szardíniai ellenfelét. Rudolf az 58. percig volt a pályán, edzője akkor lecserélte.

BOLOGNA–ROMA félbeszakadt

Hatalmas hóesésre ébredtek a bolognaiak vasárnap reggel, és bár a házigazdák ígéretükhöz híven igyekeztek játékra alkalmassá tenni a pályát, a meccset végül csak elkezdeni lehetett, befejezni nem.

GENOA–PARMA 3–1

Megszakította rossz sorozatát a Genoa: a december eleje – vagyis öt forduló – óta nyeretlen piros-kékek gyorsan tekintélyes előnyre tettek szert a Parmával szemben, és végül simán győztek is. Ez volt sorozatban a negyedik alkalom, hogy a genovai együttes pontot szerzett mostani riválisa ellen. A tavaly a Milanból szerződtetett Kaha Kaladze először talált a kapuba a Genoa színeiben.

LECCE–CESENA 1–1

A Lecce ugyan négy forduló óta veretlen, azaz szépen menekül a kiesőzónából, ám játékosai fájlalhatják az utolsó pillanatokban történteket. Erjon Bogdani, a szintén meleg helyzetben lévő – a megelőző négy játéknapon veszítő – Cesena albán légiósa ugyanis akkor húzott ki a zsebükből két pontot. A győzelem presztízsszempontból sem jött volna rosszul, hiszen a két csapat megelőző három mérkőzését a Cesena nyerte meg.

1. Milan  22 14 5 3 39–18  21 47
  2. Napoli  22 13 4 5 36–20  16 43
  3. Lazio  22 12 4 6 29–21  8 40
  4. Internazionale  21 11 5 5 36–24  12 38
  5. Roma  21 11 5 5 31–24  7 38
  6. Juventus  21 9 8 4 35–25  10 35
  7. Palermo  22 10 4 8 36–28  8 34
  8. Udinese  21 10 3 8 34–28  6 33