Pazzini duplázott, Nagatomo bombázott

2011.05.22. 20:02
Pazzini kilenc góllal zárta első interes (fél)szezonját (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában az Inter hazai pályán Giampaolo Pazzini duplájával és Nagatomo Juto bombájával 3–1-re nyert a Catania ellen.

INTER–CATANIA

Az utolsó fordulóban a milánói kék-fehérek már „ezüstéremmel a nyakukban" futhattak ki a Catania ellen, ennek tudatában felszabadult futballt remélt a Giuseppe Meazzába kilátogató szurkolósereg.

Érthetően Leonardo legényei nem is akartak szimpatizánsaiknak csalódást kelteni, az első húsz percben futószalagon jöttek az Inter-helyzetek. A kék-feketék erőfeszítései a 17. minutumban érettek góllá, ekkor Giampaolo Pazzini volt eredményes Husszin Hardzsa átadása után. 1–0

Az első félidő kifejezetten jó iramú, látványos támadójátékkal folytatódott, a Catania részéről azonban nem jegyezhettünk fel említésre méltó helyzetet, míg az Inter mutatós támadásokat vezetett.

Fordulás után három perc sem kellett Pazzininek, hogy újra betaláljon: Diego Milito passzát követően mondjuk nem is volt nehéz dolga az üres kapuba passzolni, megszerezve kilencedik bajnoki gólját az Inter mezében. 2–0

Nem sokkal később majdnem válaszolt a szicíliai vendégcsapat, ám Luca Castellazzi nem mindennapi bravúrt mutatott be Bergessio lövésénél.

A kimaradt lehetőség után a mai napon kivételesen jobbhátvédet játszó Nagatomo Juto hatalmas bombát ragasztott a Catania kapujába. Három perccel később szépített a déli csapat: Pablo Ledesma vette mellre a labdát a tizenhatoson belül, majd elegánsan átemelt a kapuson. 3–1

INTERNAZIONALE–CATANIA 3–1

A TÖBBI PÁLYÁN

Az Inter–Cataniával egy időben rendezett meccseken is potyogtak a gólok, öt meccsen 19-szer zörrentek a hálók.

A sérülését itthon kezeltető Rudolf Gergely csapata, a már kieső Bari szépen búcsúzott az élvonaltól, hiszen a Bologna otthonában fölényes 4–0-s győzelmet aratott elsősorban Francesco Grandolfo mesterhármasának köszönhetően.

Vass Ádám kénytelen volt a kispadról végignézni, ahogy a Brescia hazai pályán 2–2-es döntetlennel búcsúzott az élvonaltól. Három gólt szerezve tudott nyerni a Genoa és a Chievo is, míg a Cagliari hazai pályán ikszelt a Parmával.

1. Milan 37 24 9 4 65–24 +41 81
2. Internazionale 38 23 7 8 69–42 +27 76
3. Napoli 37 21 6 10 57–37 +20 69
4. Udinese 37 20 5 12 65–43 +22 65
5. Lazio 37 19 6 12 51–37 +14 63
6. Roma 37 17 9 11 56–51 +5 60
7. Juventus 37 15 12 10 55–45 +10 57
8. Palermo 38 17 5 16 58–63 –5 56