Nem játszott jól, mégis nyert a Juventus

2011.04.03. 20:44
Kraszics nagy gólt vágott a Roma hálójába (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a Juventus Milos Kraszics és Alessandro Matri góljával 2–0-s győzelmet aratott az AS Roma otthonában.

Nem hozott túl látványos játékot a Roma–Juventus első félideje, mintha kissé álmosan futottak volna ki a játékosok a pályára. A hazai csapat valamivel több hajlandóságot mutatott a gólszerzésre, ez főként Mirko Vucsinics és Francesco Totti teljesítményén látszott. A montenegrói csatár ballal és jobbal is nem egyszer komoly bravúrra késztette Marco Storari kapust, míg a fővárosi csapatkapitány nevéhez fűződik az első félidő legnagyobb lehetősége, amikor is Vucsinics ívelt hozzá, majd Totti kapásból lőtt kapura. Storari ugyan gyors reflexeinek köszönhetően bele tudott kapni a lövésbe, majd Leonardo Bonuccinak kellett az ezáltal a gólvonalon pattogó labdát kirúgnia a mezőnybe.

A Juventus részéről az egyetlen csatár, Alessandro Matri próbált zavart kelteni a „farkasok" védelmében, de rendre túlerőbe ütközött, valamint Milos Kraszics hatástalanítása sem okozott gondot a Roma bekkjeinek. A szünetben tehát gól nélküli döntetlen állásnál fordultak a csapatok.

Ugyan a játék képe nem sokat változott a második játékrész elején, az eredmény viszont igen. A 60. percben egy szép összjátékot követően Fabio Grosso vitte le a labdát az alapvonalig a bal oldalon, majd a középen érkező Kraszics elé emelt, aki kapásból nagy gólt akasztott Doni kapujába. 0–1

Nem sokkal a gól után Alessandro Matri keveredett helyzetbe, de Doni jó ütemben jött ki, így az olasz támadó kisodródott, majd Simone Pepéhez passzolt, aki azonban Doniba lőtte a labdát. Pár perccel később a másik kapunál Jeremy Menez találta el a lécet.

Negyedóra sem telt Kraszics gólja óta, újra zörrent a Roma hálója. Ezúttal Matri lépett ki egy labdával a leshatárról, majd Doni láb mellett a kapuba passzolt. 0–2

A hajrában már nem esett gól, így a Juve 2–0-ra nyert, a Roma pedig 2004 óta továbbra sem tudja legyőzni a „zebrákat" hazai bajnoki mérkőzésen.

AS ROMA–JUVENTUS 0–2
ROMA–JUVE PERCRŐL PERCRE
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.
Az őszi mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott egymással a két csapat, akkor Vincenzo Iaquinta góljára Francesco Totti tizenegyesből válaszolt.
5. perc: a Roma kezdett valamivel jobban, Riise beadását Barzaglinak kellett kifejelnie, majd a túloldalon Simone Pepe lőtt nem sokkal kapu mellé.
9. perc: Vucsinics lőtt középről tizenhat méterről, Storari hatalmas bravúrt mutatott be és szögletre ütötte a labdát.
11. perc: Totti próbálkozott egy átlövéssel 25 méterről, de a védők blokkolták a próbálkozását.
12. perc: David Pizzaro emelt Totti elé a tizenhatoson belül, de a római csapatkapitány nem tudta átvenni a labdát, amely így Storari zsákmánya lett.
A két csapat legutóbbi egymás elleni három tétmérkőzésén nem született Juve-győzelem, a Roma viszont kétszer is diadalmaskodott.
16. perc: Aquilani próbált túljárni Doni eszén: a tizenhatos előteréből ívelt kapura, de a labda fölé szállt.
17. perc: Vucsinics ezúttal gyengébbik lábával, jobbal lőtt kapura laposan 23 méterről, de az nem jelentett veszélyt a kapura.
20. perc: a jobbhátvéd Motta lőtt laposan a kapu mellé.
A Roma hazai pályán legutóbb 2004 februárjában tudta legyőzni a Juventust, akkor 4–0-ra győztek a "farkasok".
25. perc: Grosso kapja a mérkőzés első sárgáját, miután buktatta Menezt.
27. perc: Grosso indította volna Matrit, de Juan remek ütemben előzte meg az olasz csatárt a tizenhatoson belül, majd szögletre mentett.
30. perc: Vucsinics ívelt balról Totti elé, aki kapásból lőtt jobbal, Storari még belekapott a lövésbe, majd a gólvonalon pattogó labdát Bonucci vágta ki.
32. perc: Pizarro kap sárga lapot.
34. perc: Marchisio pörgetetett az ötös vonalára, Grosso azonban fölé fejelte a labdát.
36. perc: Matri tört kapura szép cselekkel, de nem tudott már lőni, így Donié lett a labda.
A Roma hazai pályán legutóbb 2004 februárjában tudta legyőzni a Juventust, akkor 4–0-ra nyertek a "farkasok".
41. perc: Vucsinics lőtt jobbal a tizenhatos sarkáról, lövése nem sokkal kerülte el a bal kapufát.
45. perc: Ezúttal Totti emelt Vucsinicshez, akiről Storari kezébe pattant a labda.
45+1. perc: Totti készítette le De Rossinak lövőre a labdát a tizenhatostól néhány méterre, ám Storarinak sikerült hárítania az erős lövést. Nem sokkal később a túloldalon Matri próbálkozását kellett védenie Doninak.
45+1. perc: Véget ért az első félidő, az állás 0–0.
46. perc: A Juventus kezdte a második negyvenöt percet. A szünetben cserélt Luigi Delneri, Motta helyére Grygera állt be.
48. perc: Kraszics robogott középen a kapu felé, jobbján teljesen üresen érkezett Pepe, de a szerb inkább lövéssel próbálkozott, ami azonban lepattant a blokkról.
51. perc: Csere a hazai oldalon is: Mexest Cassetti váltja.
54. perc: Vucsinics emelt lágyan Totti elé a tizenhatoson belülre, az olasz azonban nem érte el a labdát.
A Juve legutóbb 2009 augusztusában tudott itt nyerni, akkor 3–1-re.
60. perc: Vezet a Juve! Egy szép összjáték után Grosso húzott el a bal oldalon, majd egy lövőcsel után Kraszics elé emelt, aki kapásból tizenegy méterről bombázott Doni kapujába. 0–1
65. perc: Matri került nagy helyzetbe kicsalva ezzel Donit a kapujából, majd Pepéhez passzolt, akinek lövését azonban hárította a brazil kapus.
66. perc: Marchisio is besárgul lerántásért.
72. perc: Menez kapott jó labdát a jobb oldalon a tizenhatoson belül, majd lőtt jobbal, de a labda a lécről pattant vissza. A kipattanóval Vucsinics próbálkozott kapura lövéssel, de Storari könnyedén fogta a labdát. Kettős csere a hazaiaknál: Perrotta helyén Taddei és Vucsinics helyén pedig Borriello a folytatásban.
74. perc: Újabb Juve-gól! Matri lépett ki a leshatárról jó ütemben, majd Doni mellett a kapuba passzolt. 0–2
82. perc: Fabio Grossót Sörensen váltja.
86. perc: Pizarro emelt Tottihoz az ötös vonalára, aki Borriellóhoz passzolt, de hiába, mert a játékvezető les miatt már lefújta az akciót. Kraszics helyére Salihamidzic állt be a hajrára.
89. perc: Taddei lőtt jobbal laposan, de egyenesen Storari kezébe. Néhány másodperccel később Totti indult meg, majd lőtt keresztbe a kapu előtt.
93. perc: Véget ért a mérkőzés! A Juventus 2–0-ra nyert az AS Roma otthonában!
1. Milan 31 19 8 4 54–22 +32 65
2. Napoli 31 19 5 7 50–30 +20 62
3. Internazionale 31 18 6 7 56–35 +21 60
4. Udinese 31 17 5 9 56–32 +24 56
5. Lazio 31 16 6 9 39–29 +10 54
6. Roma 31 14 8 9 47–43 +4 50
7. Juventus 31 13 9 9 47–38 +9 48
8. Palermo 31 13 4 14 45–50 –5 43