Serie A: kétgólos előnyből vesztett pontokat a Roma a Chievo ellen

2010.12.04. 20:01
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában a Chievo hazai pályán kétgólos hátrányból egyenlítve 2–2-es döntetlent játszott a Romával. A fővárosiak mindkét gólját Fábio Simplício szerezte, míg a Chievo Davide Moscardelli és Pablo Granoche találatával egyenlített.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a Roma azonban többet tett a vezetést megszerzéséért. Ennek a 26. percben meglett az eredménye, a brazil Simplício a tizenhatoson átemelt egy védőt, majd a Chiveo kapusát, Stefano Sorrentinót is átemelve lőtt a hálóba. 0–1 Simplício a tizenhatoson átemelt egy védőt, majd a Chiveo kapusát, Stefano Sorrentinót is átemelve lőtt a hálóba. 0–1

Simplício az első játékrész hajrájában még egyszer megzörgette a veronaiak hálóját. Marco Cassetti jobb oldali lapos beadását passzolta be – a kapufa segítségével – a hazaiak kapujába. 0–2

A 61. részben Moscardelli szánta el magát lövésre távolról, a pattogós lövés megtréfálta Júlio Sérgiót, így a labda a Roma kapujában kötött ki. 1–2

Húsz perccel később már egyenlítő gólnak örülhetett a hazai szurkolósereg. A két csereember, Mariano Bogliacino és Granoche összjátéka után utóbbi szerzett gólt. 2–2

A 86. percben a vendégek csapatából Daniele De Rossit kiállította a játékvezető egy szabálytalan belépő után, így a Roma tíz emberrel fejezte be a találkozót.

Az emberelőnyben játszó Chievo mindent megtett a győztes gól megszerzéséért, de a Roma az egy pontot már nem engedte ki a kezéből, így a végeredmény 2–2.