Serie B: a Nocerina kiesett, a Pescara a bajnok

2012.05.27. 00:30
A Torino az utolsó fordulóban idegenben nem bírt az Albinoleffével, így a feljutást már korábban szintén kiharcoló, a Nocerinát 1–0-ra legyőző Pescara lett az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság aranyérmese.

A Nocerina egyébként a vereségével kiesett, míg a Vicenza osztályozót játszik az Empolival a benn maradásért.

A záró körben a 4–1-re kikapó Bresciában Feczesin Róbertet nem cserélték be, míg Vass Ádám nem volt nevezve. Az ugyancsak idegenben vereséget szenvedő Sampdoriában Laczkó Zsolt végig a pályán volt, a hazai pályán 2–0-ra nyerő Livornóban Filkor Attila kezdőként 78 percet játszott. Simon Ádámot nem nevezték a Bariba.

• A Pescara és a Torino feljutott a Serie A-ba
• A 2–6. helyezett csapatok rájátszás során döntenek a harmadik feljutó helyről. A rájátszás elődöntőjében a Sassuolo a Sampdoriával, a Verona a Varesével találkozik, az oda-visszavágós párharc győztesei két mérkőzéses döntőt játszanak az első osztályba jutásért.
• Az utolsó három helyezett kiesett, az Empoli és a Vicenza oda-visszavágós osztályozót játszik egymással a benn maradásért.