Tökéletes premier: Mario Balotelli duplájával nyert az AC Milan

2013.02.03. 22:50
Stílusosan mutatkozott be Balotelli az AC Milanban: két gól, közte a 93. percben büntetőből a győztes találat (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójában az AC Milan otthon a friss szerzemény, Mario Balotelli duplájával nyert az Udinese ellen. A támadó a 25. percben szerzett vezetést az Udinese ellen, majd 1–1-nél a 93. percben büntetőből döntött.

Támadólag, de nem túl szervezetten és hatékonyan kezdett a Milan, a vendégeket nem fenyegette az a veszély, hogy lemossák őket a pályáról. Az udineiek szervezett játékkal semlegesítették a milánóiakat, majd lendültek nem túl veszélyes ellentámadásokba. A 25. percben az akkor már egyszer veszélyeztető Balotelli aztán megvillant. Persze, kellett hozzá Stephan El Shaarawy lendületes betörése, majd pontos beadása a bal oldalról. Az ötösön pozíciót foglaló Balotelli aztán védhetetlenül lőtt Daniele Padelli kapujába, majd széttárt kezekkel fogadhatta a társak gratulációját, és a nézők hatalmas üdvrivalgását (1–0).

Megjött az önbizalma a Balotellinek – na nem, mintha valaha is elment volna neki, vagy éppen hiányt szenvedett volna belőle –, kisvártatva újfent veszélyeztetett, majd olyan motivált, erőszakos játékkal rukkolt elő – megkockáztatjuk, esetében akár fegyelmezettnek is minősíthettük –, hogy általában két Udinese-védőnek kellett őt semlegesítenie, de előfordult, hogy szükség volt egy harmadik társ segítségére is.

Jó volt az iram, becsülettel nyüstölték egymást a csapatok némi milánói mezőnyfölény mellett, mígnem némiképpen váratlanul az 55. percben egyenlítettek a vendégek. Milan-akcióból indult vendégek kontrája, és elég volt egy felszabadító rúgás, majd a kezdőkörből fejjel oldalra megcsúsztatott labda, máris kettő az egyes szituáció alakult ki. Luis Muriel jó ütemben tálalt Giampiero Pinzi elé, akinek a lövésébe beleért ugyan egy blokkolni szándékozó milánói láb, de a labda a kiszolgáltatott, és az esetnél picit peches Marco Amelia mellett a hálóba perdült (1–1).

A bekapott gól megfogta kicsit a Milan játékosait, a kiegyenlített mezőnybeli bruszt után időbe telt, amíg ismét befejezhették a támadásaikat, és gólveszélyes területig értek. A hajrá viszont egyértelműen az övék volt, akkor egyértelműen az ő akaratuk érvényesült. Balotelli tűnt el az ötösön egy beadásnál véleményes körülmények között, M'Baye Niang kapás lövésből pedig majdnem eltörte a lécet – vagy húsz méterre pattant vissza a 12 méterről meglőtt labda –, Padelli tolta szögletre a bal alsóból a PL-ből érkező támadó 22 méteres szabadrúgását.

A 92. percben El Shaarawy robogott egy kiugratásra, bőven a tizenhatoson belül megtolta a labdát az alapvonalnál, majd átesett a labdát elpöckölő vendégvédő lábán. A játékvezető befújta a büntetőt, hiába tiltakoztak a vendégek. A közjáték nem zökkentette ki Balotellit, aki rögtön gólra is váltotta a tizenegyes (2–1). Széttárt karok, ünneplés, a játékvezetőt pedig rendőrök kísérték le a pályáról.