A Barca hozta a kötelezőt az Espanyol ellen

2011.05.08. 20:58
Gerard Piqué harmadszor volt eredményes ebben a bajnoki idényben (Fotó: Action Images)
A Barcelona 2–0-ra nyert hazai pályán Andrés Iniesta és Gerard Piqué góljával a városi rivális Espanyol ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának 35. fordulójában. A Barcának így már csak egy pont kell a bajnoki címhez.

A Real Madrid szombati, Sevillában aratott 6–2-es győzelme miatt bajnokavatásról még nem lehetett szó, a Barcelona csak az aranykapu „küszöbére" léphetett, ezt viszont megtette.

A gránátvörös-kékek – akik a „legjobb" középpályás- és támadósorukkal álltak fel, a védelmükben viszont helyet kapott Javier Mascherano és Andreu Fontas is – aránylag csendes nyitó negyedóra után rövid időn belül kétszer is tesztelték Idriss Carlos Kamenit, és az Espanyol kapusa ekkor még állta a sarat, David Villa, majd Andrés Iniesta lövését is védte.

A 29. percben már tehetetlen volt a kameruni hálóőr, és a fél Espanyol-védelem is. Andrés Iniesta ugyanis legalább négy vendégjátékos között tört be a tizenhatoson belülre, majd lőtte ki a rövid alsót. 1–0

Az első félidőben több gól már nem esett, a másodikban viszont nem sokat kellett várni a Barca második találatára. Bal oldali szöglet után Gerard Piqué előzte meg emberét, és fejelt a kapuba (2–0). Ez volt a védő harmadik bajnoki gólja ebben a szezonban, a Barcelona pedig ötödször volt eredményes fejjel.

Ezzel lényegében már a 48. percben eldőlt a pontok sorsa, mivel az Espanyol védelme hiába állt viszonylag stabil lábakon, támadásban szinte teljesen veszélytelennek bizonyultak a vendégek. Pep Guardiola kapott az alkalmon, és a 71. percben pályára küldte a nemrég még májdaganattal operált Eric Abidalt, akinek minden ilyen lehetőség jól jön, hogy újra játékba lendüljön.

Nagy hibát sem ő, sem a pályán lévő többi játékos nem követett el, így 2–0-s hazai sikerrel ért véget a találkozó. A Barcelona nyolc ponttal vezet a Real Madrid előtt, azaz elég egy pontot szereznie a hátralévő három fordulóban bajnoki címe megvédéséhez.

Végezetül egy kis játék a számokkal: ha a Barcelona a hátralévő mindhárom bajnokiját megnyerné, 100 ponttal végezne az élen. Érdekesen alakulhat a két sztárklub gólversenye: az FC Barcelonának kilenc, a Real Madridnak 13 gólt kellene szereznie ahhoz, hogy elérje a bűvös százas határt. A góllövőlistán egyelőre Cristiano Ronaldo (Real) vezet 33 találattal, Lionel Messi (Barcelona) ebben a fordulóban nem volt eredményes, 31 góllal második a Primera División mesterlövészei között.

BARCELONA–ESPANYOL 2–0
1. Barcelona 35 29 4 2 91–19 +72 91
2. Real Madrid 35 26 5 4 87–31 +56 83
3. Valencia 35 20 6 9 60–42 +18 66
4. Villarreal 35 18 7 10 53–40 +13 61
5. Athletic Bilbao 35 17 3 15 55–51 +4 54