A Barca tíz emberrel gyűrte le a Gijónt

2012.03.03. 22:01
A Barcelona hazai pályán 3–1-re nyert a Sporting Gijón ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának 26. fordulójában. A katalánok a szünetben 1–0-ra vezettek, ám a második félidő elején emberhátrányba kerültek, amit a vendégek egyből ki is használtak. A katalánokat végül a remek gólt szerző Seydou Keita és a végeredményt beállító Xavi mentette meg.

Seydou Keita nem mindennapi gólja után az égieknek is hálát adott (Fotó: Reuters)

Carles Puyol és Alexis Sánchez csak a cserepadon kapott helyet, Lionel Messi, Sergio Busquets és Éric Abidal pedig a Barca keretében sem (Messi és Busquets eltiltás, Abidal sérülés miatt), azonban így is a katalánok voltak a mérkőzés esélyesei az utolsó előtti helyezett ellen.

A 9. percben már a hálóba is került a labda, ám les miatt nem ünnepelhettek a hazaiak. Nem sokkal később a védelem bal oldalán helyet kapó Adriano tört előre, de ígéretes szituációban mellé lőtt. Ezután csökkent a Barcelona-nyomás, nagy lehetőség legalábbis nem adódott Xaviék előtt. A vendégek talán már kezdték elhinni, hogy 0–0-val vonulhatnak szünetre, amikor egy gyönyörűen kijátszott akció végén Andrés Iniesta passzolt az üres kapuba Adriano átadását követően. 1–0

A 44. percben egy másik brazil, Dani Alves is majdnem gólpasszt adott, ám az általa megjátszott Cesc Fabregas nem tudott a kapuba találni.

KÉT ÉV UTÁN VILLANT A PIROS HAZAI JÁTÉKOSNAK

Piqué személyében két év után kapott ismét hazai játékos bajnokin piros lapot a Camp Nouban. 2010 februárjában a Getafe ellen Piquét és Rafael Márquezt állították ki, de a Barcelona 9 emberrel is nyerni tudott 2–1-re.

A gránátvörös-kékek ezzel együtt előnnyel várhatták a második félidőt, ám ahogy mondani szokás, az öltözőben maradtak, ezért pedig nagy árat fizettek. A 46. percben a középen gólhelyzetben kilépő Miguel de las Cuevast csak szabálytalanul tudta megállítani Gerard Piqué, aki piros kapott, és még örülhetett, hogy nem lett tizenegyes a dologból. A Sportingot irányító Javier Clemente egyből reagált, két cserével jóval támadóbb felfogásúvá téve csapatát. A szabadrúgást megúszta a Barca, a következő támadást viszont nem. Formose Mendy verte át Adrianót a jobb oldalon, passzára pedig remekül érkezett a frissen beálló David Barral, és szépen perdített a kapuba. 1–1

Öt perc alatt tehát rettentő nehéz helyzetbe került a címvédő, amely a kezdeti sokk után rendezte sorait, és kisvártatva emberhátrányban is visszavette a játék irányítását.

A mérkőzés vége azonban vészesen közeledett a hazaiak szempontjából, a vendégek pedig továbbra is tartották magukat. Ebben segítségükre volt a játékvezető is, aki több esetben is jogosnak tűnő tizenegyestől fosztotta meg a katalánokat.

A 79. percben már semmi sem menthette meg a Gijónt, Seydou Keita ugyanis tökéletes mozdulattal gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba. 2–1

A Barcelona győzelmét Xavi tette biztossá, Iniesta nagyszerű passza után átemelve a labdát a kapuson. 3–1

A hazaiak több kulcsjátékosukat nélkülözve, emberhátrányban is hozták a kötelezőt.

BARCELONA–SPORTING GIJÓN 3–1

PRIMERA DIVISIÓN
26. FORDULÓ
Barcelona–Sporting Gijón 3–1 (Iniesta 42., S. Keita 79., Xavi 88., ill. Barral 49.)
Rayo Vallecano–Racing Santander 4–2 (Michu 45., 64., Raúl Tamudo 67., Piti 72., ill. Torrejón 9., Colsa 28.)
Getafe–Málaga 1–3 (Castro 42., ill. Eliseu 57., Toulalan 82., Cazorla 92.)
Mallorca–Osasuna 1–1 (Nsue 73., ill. Cejudo 45+1.)
Sevilla–Atlético Madrid 1–1 (Baba Diawara 53., ill. Salvio 9.) 22.00

1. Real Madrid 24 21 1 2 80–21 +59 64
2. Barcelona 25 17 6 2 73–19 +54 57
3. Valencia 24 11 7 6 37–29 +8 40
4. Málaga 25 11 4 10 36–37 –1 37
5. Osasuna 25 8 11 6 29–39 –10 35