A Barca után a Real Madrid is megbotlott

2010.01.03. 22:59
A Real Madrid gól nélküli döntetlent játszott Pamplonában, az Osasuna otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának záró mérkőzésén. A blancók lemaradása így továbbra is két pont a Barcelonával szemben a tabella elején. A hazaiak magyar középpályása, Vadócz Krisztián nem jutott szóhoz a mérkőzésen.

Azpilicueta ugyan fél térdre ereszkedett, de a Real nem tudta térdre kényszeríteni az Osasunát (fotó: Reuters)
Azpilicueta (jobbra) ugyan féltérdre ereszkedett, de a Real nem tudta térdre kényszeríteni az Osasunát
(fotó: Reuters)
A Barcelona szombati, Villarreal elleni döntetlenjével (1–1) nagy lehetőséghez jutott a Real Madrid, hogy átvegye a vezetést a spanyol bajnokságban. A „királyi gárdának” az első helyhez „csupán” le kellett győzni Pamplonában az Osasunát.

Az első félidő után úgy tűnt, jogos az idézőjel használata, ugyanis Cristiano Ronaldóék meglehetősen „színtelen-szagtalan” játékot mutattak be. Jellemző, hogy a félidő legnagyobb helyzetét Iker Casillas kapuja előtt lehetett feljegyezni a 41. percben, amikor Javad Nekunam fejesét kellett védenie a hálóőrnek.

Ezzel szemben a madridi játékosok legfőképp bosszúságukkal hívták fel magukra a figyelmet a 45 perc végén. Nem elég ugyanis, hogy Mateu Lahoz játékvezető nem fújta be a Ronaldót ért vélt (vagy valós? – a lassításokból is nehéz volt eldönteni…) buktatást, de szöglet helyett lefújta a félidőt.

Mindenesetre a második játékrészben már többet tett a győzelemért a Real Madrid, de akkor sem eleget…

Elsősorban Marcelót kapta el a próbálkozási kedv, de a brazil játékos első lövését – egyben az este első kapura tartó madridi kísérletét – Ricardo védte. Másodjára futtában lőtt fölé a balhátvéd, míg Cristiano Ronaldo szabadrúgásból tett ugyanígy.

A „nap helyzetét” Gonzalo Higuaín értékesíthette volna, ám Ricardo bravúrral hárított, míg a csereként beálló Karim Benzema már sípszó után talált a hálóba. Manuel Pellegrini a francia támadó mellett Raúlt és Esteba Granerót is csatasorba állította, de mindez kevésnek bizonyult.

A Barcelona előnye a 16. fordulót követően is két pont a bajnokságban.

PRIMERA DIVISIÓN
16. FORDULÓ
Osasuna–Real Madrid 0–0
MÁR KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Mallorca–Athletic Bilbao 2–0 (Julio Álvarez 48., Aduriz 67.)
Sporting Gijón–Málaga 2–2 (Matabuena 33., Canella 69., ill. Duda 9., Weligton 60.)
Getafe–Valladolid 1–0 (Casquero 83.)
Racing–Tenerife 2–0 (Colsa 71., Xisco 74.)
Almería–Xerez 1–0 (Ortiz 89.)
Zaragoza–Deportivo 0–0