A Barcelona elaludt, de még időben ébredt

2012.01.15. 23:29
A Barcelona játékosai négy gólt ünnepelhettek (Fotó: Reuters)
A Barcelona kétgólos előnyt tékozolt el, ám végül 4–2-re legyőzte a Betist hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának záró mérkőzésén.

Lionel Messi a mérkőzés előtt bemutatta a múlt héten megkapott Aranylabdát a barcelonai közönségnek, a csapatfotózáskor – szép gesztust gyakorolva – a szintén jelölt Xavi elé helyezte a trófeát, amivel mintegy megmutatta a sorsnak, kinek ossza a vasárnapi főszerepet.

A sors persze önfejű, így az első barcelonai hőstett végrehajtására Víctor Valdést jelölte ki: formás Betis-támadás végén Rubén Castro ugratta ki Molinát, akinek közeli lövése a kivetődő Barca-kapusban elakadt. Valdésnek a szögletnél is volt munkája, a rövid oldalra mozduló Ramirez fejesét kellett vetődve hárítania.

Aztán következhetett végre Xavi. A 10. percben a jobb oldalon építkező Alexis Sánchez elnézett jobbra, passzolt balra, Cesc Fabregas lőtt, a labda a kapufáról az éppen érkező Xavi elé pattant, aki egyből a hálóba emelt – góllal téve emlékezetessé 400. bajnoki mérkőzését. 1–0

Mindössze két perc telt el, és újra a zöld-fehérek kapujában táncolt a labda, ezúttal az „igazi" aranylabdás jóvoltából. A középen felfutó Andrés Iniesta tolta ki a labdát balra Sáncheznek, ő centerezett, és az érkező Messi gond nélkül a kapu közepébe továbbított. 2–0

Iniesta a félpálya közeléből próbálkozott emeléssel, és bár Castro kapus könnyedén védett, a kísérlet azt üzente, hogy kezd igazán ünnepivé emelkedni a hangulat a Camp Nouban. Megérezték ezt a sevillaiak is, és hamar kiderült, lehet keresnivalójuk.

Rubén Castro lövése még szögletre pattant a belépő Busquetsről, ám a 32. percben megszületett a szépítő találat. Remek indítás után Molina kicselezte Valdés kapust, de lőni nem tudott, visszapasszolt, Salva Sevilla egyből a kapu elé játszott, és a leshatáron helyezkedő Rubén Castro közelről a hálóba terelte a labdát. 2–1

Ez volt az első gól, amit a Barca hazai pályán kapott ebben a bajnokságban, és hamarosan kiderült, hogy nem az utolsó. Az 52. percben homokszem került a barcelonai támadógépezetbe, Iniesta elrontott passzát Roque Santa Cruz megkaparintotta, indította Rubén Castrót, majd a villámgyors ellentámadás végén a visszakapott labdát a 16-os előteréből jobbal a kapu bal oldalába kanyarította. 2–2

A Barca szokatlan helyzetbe került, kétgólos előny után pörögnie kellett a győzelemért. Kihagyott helyzetek után a 69. percben Iniesta a 16-oson belül átesett védője lábán, s bár ilyesmiért ítéltek már tizenegyest, a játékvezető némileg érthetetlenül a másik megoldást választotta – sárga lapot adott a szabálytalanságra kicsit rásegítő támadónak.

A következő sárga már egy Betis-játékos orra előtt villant, és mivel Mariónak volt már egy sárgája, a Messi elleni szabálytalanságért járt a piros is – emberelőnybe került a Barcelona!

A sevillai csapat nem sokáig húzta ki tíz emberrel, öt perc múlva Xavi ugratta ki Alexis Sánchezt, aki 16 méterről kilőtte a rövid alsót. 3–2

A meccs a 85. percben dőlt el, amikor egy kapu előtti kavarodás után kezezés miatt büntetőhöz jutott a Barca, Messi pedig könyörtelennek bizonyult. 4–2

A katalánok tehát hozták a kötelezőt, még ha nehezen is, így ötpontos hátránnyal követik az éllovas Real Madridot.

BARCELONA–BETIS 4–2

A TÖBBI VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

Az ebédidőben rendezett mérkőzésen az Atlético Madrid 3–0-ra győzött a Villarreal ellen. A találkozón a hazaiak kolumbiai támadója, Falcao duplázott, majd a meccs hajrájában Diego is betalált, vagyis Diego Simeone – aki játékosként hosszú ideig erősítette a fővárosiakat – könnyed győzelemmel tért vissza a Vicente Calderón Stadionba.

A Racing Santander az első idegenbeli győzelmét elkönyvelve 2–0-ra nyert az Osasuna otthonában. A vendégek mindkét gólját az uruguayi csatár, Cristian Stuani szerezte büntetőből. Az Osasuna hat bajnoki után szenvedett ismét vereséget.

Az Athletic Bilbao ötmérkőzésesre nyújtotta veretlenségi sorozatát: a baszkok 3–0-ra legyőzték a Levantét. Az ősszel a tabella tetején is táncoló Levante rossz passzban van, egymás után a harmadik fordulóban volt képtelen győzni.

Képtelen magára találni a Málaga: a nyáron jelentősen megerősített dél-spanyolországi csapat 2–1-re kikapott a bennmaradásért harcoló Sporting Gijón vendégeként. Amikor Ruud van Nistelrooy betalált a 88. percben, úgy tűnt, a Málaga elvisz egy pontot, mégsem így történt: a leállások miatti hosszabbításban Trejo bevágta a Gijón győztes gólját.

Van Nistelrooynak ez volt a második gólja a most futó bajnokságban; korábban a Getafénak talált be – mellesleg utóbbi csapat ellen a kupában is eredményes volt. A Málaga öt forduló óta nem nyert a bajnokságban.

1. Real Madrid 18 15 1 2 63–17 +46 46
2. Barcelona 18 12 5 1 55–11 +44 41
3. Valencia 18 10 4 4 28–19 +9 34
4. Levante 18 9 3 6 25–22 +3 30
5. Athletic Bilbao 18 6 8 4 26–19 +7 26
6. Osasuna 18 6 8 4 21–30 –9 26
7. Sevilla 18 6 7 5 19–19 0 25
8. Málaga 18 7 4 7 21–24 –3 25