A Barcelona megizzadt, de nyert a Bilbao ellen

2011.02.20. 22:54
Xaviék megszenvedtek a Bilbao ellen (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Barcelona hazai pályán 2–1-re nyert az Athletic Bilbao ellen.
GUARDIOLA A LEGJOBB „SZÁZADOS”

Pep Guardiola 100 bajnokin ült eddig vezetőedzőként a Barcelona kispadján, és ezeken a mérkőzéseken 79 győzelmet könyvelhetett el. Ebben a tekintetben magasan a legjobb a katalánok eddigi szakvezetői között, a második helyen Johan Cruyff áll, aki első száz bajnokijából 64-et nyert meg.

Jól indult Pep Guardiola századik bajnoki mérkőzése a Barcelona vezetőedzőjeként, hisz már a negyedik percben 1–0 állt a Camp Nou eredményjelzőjén. Xavi adott zseniális labdát a jobbszélen beinduló Daniel Alvesnek, aki középre centerezett, majd David Villa vágta be a labdát a bal alsóba. A visszajátszások alapján erősen megkérdőjelezhető a játékvezető döntése, ugyanis a brazil védő valószínűleg lesen tartózkodott az indítás pillanatában. 1–0

Megpróbált gyorsan válaszolni a Bilbao: Fernando Llorente cselezte be magát szemet gyönyörködtetően a tizenhatoson belülre, majd Markel Susaeta elé emelte a labdát, aki az oldalhálóba fejelt.

A katalánok szinte végig nyomást gyakoroltak a baszkokra, a 26. percben David Villa majdnem megismételte a Sporting Gijón elleni találatát. Szépen indult meg a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve alányesett a labdának, próbálkozása azonban a lécet találta el.

Az első félidő legnagyobb helyzete azonban a Bilbao előtt adódott. Igor Gabilondo adta be balról a labdát, majd Llorente fejelt körülbelül öt méterről kapura, a sérült Víctor Valdést helyettesítő José Pinto azonban bravúrral hárítani tudott, így a szünetben egygólos Barca-előnnyel fordultak a csapatok.

Ami az első félidőben nem, az a másodikban már az elején összejött a Bilbaónak: egyenlíteni tudott a baszk csapat. Éric Abidal passzolt középre saját tizenhatosán belül igen rosszul, így Llorentéhez került a labda, akit azonban az ezen a mérkőzésen középhátvédet játszó Sergio Busquets csak szabálytalanul tudott megállítani, így a játékvezető tizenegyest ítélt. A vendégek piros lapot reklamáltak, de Busquets „megúszta" egy sárga lapos figyelmeztetéssel az esetet. A büntetőt Andoni Iraola vállalta magára, és higgadtan a bal alsóba gurított. 1–1

Annak érdekében, hogy a Barca előnye ne három pont legyen a Real Madrid előtt, magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a gránátvörös-kék csapat. Előbb Lionel Messi szlalomozott át a védők között, majd esett el a tizenhatoson belül, míg a 70. percben David Villa indult meg a jobb oldalon és lőtt kapura, de Gorka Iraizoz bravúrt bemutatva szögletre tudta menteni a jobb alsóba tartó lövést.

A vendégek egészen a 78. percig bírták tartani ellenfelüket, ám ekkor az első gólhoz hasonlóan Xavi indította Daniel Alvest a jobb szélen, aki ezúttal Messi elé centerezett, az argentin pedig közelről jobbal a léc alá lőtt, megszerezvén ezzel 25. bajnoki gólját a szezonban. 2–1

A kétszeres aranylabdás góljára már nem tudott válaszolni a vendégcsapat, így a végeredmény maradt 2–1, ezzel a Barcelona előnye továbbra is öt pont a rivális Real Madriddal szemben.