A Barcelona pontokat hagyott Gijónban

2011.02.12. 21:54
Küzdelmes meccsen a piros-fehér mezes Sporting rászolgált az egyik pontra a Barcelona ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Primera División) listavezető Barcelona csak egy pontot szerzett Gijónban, a 16. percben vezetéshez jutó és végig nagy odaadással játszó Sporting ellen. David Villa 80. percben jegyzett gólja a barcelonai pontmentést jelentette.

Már az első percekben érezni lehetett, ez a Barcelona ma nem az a Barcelona, amelyet a szezon nagyobb részében eddig megcsodálhattunk. Az alapcsapatán több helyen változtató Pep Guardiola mintha nem igazán találta volna meg a nyerő felállást. A sérült Puyolt a védelem közepén kényszerből pótolta Gaby Milito, de a Mascherano és Afellay által helyettesített Busquets és Pedro legalább a kispadon helyet foglalhatott. A Sporting az ősszel már Barcelonában is megnehezítette a címvédő dolgát, amely akkor David Villa góljával minimális különbséggel nyert.

SZAVAZÁS

Ön szerint a Real Madrid befoghatja még a címvédő Barcelonát?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Kemény, de férfias küzdelem folyt a pályán a mérkőzés elején, a katalánok játéka ezúttal nem volt folyamatos. A mezőnyben közel egyenrangú felekként küzdöttek a csapatok, ami már önmagában meglepő volt. Hát még az, amikor a 16. percben a házigazdák vezetést szereztek!

David Barral a tizenhatos bal oldaláról megindult keresztbe, előbb átverekedte magát Piquén, majd megtolta a labdát az egyensúlyát vesztő Milito mellett, és tíz méterrel mértani lövést küldött a bal alsóba. Védhetetlen löket volt, Víctor Valdés repült ugyan, de nem háríthatott. 1–0

Hiába rázta fel a kapott gól a vendégeket, nem igazán kerültek helyzetbe a tíz mezőnyjátékossal védekező házigazdák ellen. Addigra már a katalánok kerültek mezőnyfölénybe, de nagyobb lehetőség a Sporting előtt adódott, és komoly gondjai is lehettek volna a listavezetőnek, ha Piqué a 30. percben a saját tizenhatosánál nem szerel szögletre akkor, amikor két hazai támadóval vette fel a harcot.

A szünet után végképp a vendégek vették irányításuk alá a mérkőzést, helyzetek sorát dolgozták ki, csakhogy hiába jutottak túl a gijóni védelmen, Cuéllaron juszt sem tudtak. Az 53. percben Alves jobb oldali beadását Xavi tűzte rá kapásból, laposan, tíz méterről, de a hazai kapus védett, a kipattanót pedig Messi elől szedte össze.

Az 57. percben az argentin aranylabdás tette próbára a kapus képességeit, Cuéllar akkor szögletre hárított (majd fogadhatta csapattársai gratulációját).

A hajrához közeledve még inkább fokozta a nyomást a Barca, a fáradó hazaiak közönségük biztatásától erőt kapva kulturált futballt bemutatva állták a megpróbáltatásokat. Egészen a 80. percig. Akkor Messi két ember között „kiverekedte" magának a labdát a kezdőkörben, s lépéselőnyhöz jutott, mielőtt remek labdával kiugratta a jobbösszekötő helyére keresztbe mozgó Villát. A támadó sprint közben felnézett, majd meglátta a kapujából kimozduló Cuéllart, aztán... Megemelte a labdát, amely szép ívet leírva a hazai kapuban kötött ki. Gyönyörű megoldás volt! 1–1

A 87. percben Cuéllar és Messi párbajozott, az argentin lövését a spanyol kapus kitolta, a hosszún Pedro centikkel lemaradt a kipattanóról. A végén még Valdés gondoskodott egy izgalmas helyzetről. Önfeláldozóan mentett a kapujából kifutva lábbal, de aztán nekiállt „emberkedni" a rá támadó és ütköző Barrallal, a játékvezető pedig közvetett szabadrúgást ítélt a tizenhatosról. A házigazdák elpuskázták az ígéretes lehetőséget.

A döntetlennel véget ért a Barcelona 16 mérkőzéses, spanyol rekordot jelentő bajnoki győzelmi sorozata. A katalánok másodszor játszottak döntetlent a bajnokságban, de idegenben tíz győzelem után először nem tudtak nyerni. A Sporting nyolcadik döntetlenjét könyvelhette el az idényben, a tizenkettedik hazai fellépésén a negyediket.