A Barcelona Xavi és Messi góljával nyert Sevillában

2012.03.17. 22:03
Messi: ami ragad, az tapad (Fotók: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában a címvédő FC Barcelona kétgólos győzelmet aratott Sevillában. A katalánok Xavi, illetve Lionel Messi góljával már az első félidő közepére lezárták a nyitott kérdéseket. Onnantól kezdve egy önmagához képest picit visszafogottabb Barcelonát és a helyzeteit sorra elpuskázó Sevillát láthattunk a pályán.

A Barcelona a Víctor Valdés – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Adriano – Busquets, Iniesta, Xavi – Fabregas, Messi, Pedro összeállításban lépett pályára, a kezdéshez mindkét csapat olyan pólóban futott ki, amellyel kiáll a májátültetés előtt álló társ és kolléga, Eric Abidal gyógyulása mellett.

Támadólag lépett fel Pep Guardiola együttese, jöttek a helyzetek és a lövések is, de a gólra sem kellett sokáig várniuk a vendégeknek. A francia balhátvéd posztján szerepet kapó Adriano tört előre nagy lendülettel, majd a tizenhatoshoz érve emelt egyet a labdán, ám a keresztező Emir Spahic embereset odapakolt neki. A sevillai védő sárga lapot kapott – kis jóindulattal, mert a labdához semmi köze nem volt –, a vendégek pedig szabadrúgást ígéretes helyről. Egy méter hiányzott a büntetőhöz, de a Sevilla a szabadrúgást sem úszta meg gól nélkül. A 18. percben Xavi 19 méterről mesterien tekerte a labdát a rövid felsőbe, a vetődő Andrés Palop már csak beljebb tudta segíteni (0–1).

A ZARAGOZA PINTÉRREL A SORAIBAN IKSZELT
AZ OSASUNA ELLEN
A Pintér Ádámot kezdőként felvonultató Zaragoza hazai környezetben 1–1-es döntetlent játszott az Osasuna ellen.

A középpálya védekező részében másodmagával helyet kapó magyar légiós a 32. percben sárga lapot kapott, majd az 53. percben lecserélték; csapata a 85. percben szerzett vezetést, de a vendégek a 88. percben egyenlítettek. A Getafe és a Granada is hazai pályán gyűjtötte be a három pontot, minimális különbséggel bizonyulva jobbnak a Real Sociedadnál, valamint a Sporting Gijónnál.

A Rayo Vallecano gól nélküli első félidőt követően sima, háromgólos győzelmet aratott a Betis ellen. A győztesnek így továbbra is reális cél lehet a nemzetközi kupaszerelés elérése, míg a sevillaiak változatlanul a kiesés elől kell meneküljenek.

Picit éledni látszott a Sevilla, már Víctor Valdésnek is akadt dolga, erre a vendégek duplázták meg előnyüket a 25. percben. Andrés Iniesta balra nézett, aztán jobbra passzolt, a kiugratással Messi került helyzetbe a tizenhatos vonalánál középen. Lőhetett is volna, ki is guríthatta volna a jobb szélen ziccerben lévő Cesc Fabregas elé, de ő visszahúzta labdát köténybe a mellette záró védőnek, majd a kifutó Palop fölött a hosszú, bal felsőbe emelte a labdát (0–2). Zseniális csel, a szokott pimasz emelés, tipikus Messi-gól volt.

Picit visszavett a tempóból a vendégcsapat, így a Sevilla majdnem egyenrangú partner tudott lenni. A legnagyobb helyzet azonban a katalánok előtt adódott, Messi ezúttal önzetlen volt, a balösszekötő helyén ziccerben lévő Fabregas lövését azonban bravúrral hárította Palop.

Feltűnő volt még a Barcelona védelmében Gerad Piqué bizonytalankodása, aki korábban megbízható teljesítménnyel rukkolt ki, átjátszhatatlan volt, de szabályosan szerelt, most viszont láthatóan meccshiányban szenvedett. És mintha az önbizalma sem lett volna a régi. A 33. percben csak leste azt a jobbról kapu emelt sevillai labdát, amelyet szépen fedezett, csakhogy éppen a mögüle kibúvó Manu del Moral a gólvonalról kilépő Víctor Valdés felett a lécre fejelt.

A második félidőben a kétgólos hátrányban lévő házigazdák voltak lépéskényszerben, Míchel, a Sevilla vezetőedzője sorra küldte csatába a kispadról a friss erőket, de hiába volt kiegyenlített a mezőnyjáték, nagy helyzetig ritkán jutottak a házigazdák, és akkor is hibáztak. De legalább élénk, lüktető volt a játék, igaz, a Barcelonán még mindig érződött, hogy kétgólos előnyben játszik. Pedro továbbra is hadilábon állt a helyzetkihasználással, Iniesta pedig szépen megcsinálta a cselt védőjével szemben, Palop már feküdt, de nem tudta góllal befejezni az ígéretes akciót.

A hajrában már Víctor Valdésnek is bravúrt kellett bemutatnia: egy gyors hazai kontra után a remek bejátszást kapó Del Moral bal alsóba tartó lövését tenyerelte szögletre. A 87. percben a csereként érkező Alexis Sánchez sprintelt ziccerben, de buta megoldást választott: gyakorlatilag belevezette a labdát Palopba. A vendégek közepes játékkal is simán és megérdemelten nyertek a pontszerzésben sem nagyon bízó Sevilla ellen.

SEVILLA–BARCELONA 0–2