A korán kapott gól sem zavarta meg a Real Madridot

2012.01.22. 23:33
Az egyenlítő gól pillanata (Fotó: Reuters)
A Real Madrid egygólos hátrányból fordítva 4–1-re győzött az Athletic Bilbao ellen hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 1. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

José Mourinho a sérült Pepe helyett Raphael Varane-t állította a védelem középére Sergio Ramos mellé, és a kezdőcsapatban kapott helyet a hazaiaknál Kaká és Esteban Granero is. Ez utóbbi tény ismeretében már dörzsölhették a tenyerüket a Real Madrid-érzelmű statisztikusok, ugyanis a „királyiak" átlagban három gólt szereztek azokon a bajnokikon, amelyeken Kaká és Granero is kezdett (16 mérkőzésen 48 gól).

Nos, ez az átlag nem romlott, sőt, az első találatot azonban nem a Real lőtte, hanem a vendégek. A 13. percben Javi Martínez jobb oldali beadása találta meg Fernando Llorentét, aki kapásból lőtt Iker Casillas kapujába. 0–1

Könnyen még nagyobb döbbenetet okozhattak volna a vendégek, ugyanis nem sokkal később Iker Muniain növelhette volna az előnyüket, majd a fiatal játékos lövése utáni kipattanóra érkező De Marcos, ám ő nem találta el a kaput.

A kisebb sokkot hamar kiheverte a Madrid, és a 23. percben Karim Benzema még fölé durrantott, egy perc múlva viszont az előretörő Marcelo szép támadás végén már nem hibázott. 1–1

Az első félidőben ezután még mindkét oldalon megrezdültek a hálók, ám Kaká és Llorente is kívülről találta el azt, így döntetlennel vonultak szünetre a felek.

A baszk gárdát irányító Marcelo Bielsa biztos nem dicséri meg Ander Iturraspét a 47. percben elkövetett szabálytalanságáért, a középpályás ugyanis a nadrágjánál fogva húzta vissza Kaká, és mivel ezt a büntetőterületen belül tette, 11-eshez jutott a Real. A labda mögé természetesen Cristiano Ronaldo állt, aki könyörtelenül vágta azt a jobb felsőbe. 2–1

A bilbaóiaknak a második félidő közepéig volt reális esélyük a pontszerzésre, akkor ugyanis újabb gólt kaptak, ráadásul emberhátrányba kerültek. De Marcos szerelte a gólhelyzetben kitörő Mesut Özilt, és hiába vágta a labdát a hálóba a második hullámban érkező Benzema, a játékvezető nem ad(hat)ott előnyszabályt, újabb büntetőt ítélt. Ronaldo ezúttal laposan vette be Gorka Iraizoz kapuját. A portugál játékos az 50. bajnoki gólját szerezte a Bernabéuban a Real színeiben (a 40. meccsén!), és már sorozatban a 20. tizenegyesét értékesítette a Primera Divisiónban. 3–1

A végeredményt a csereként beállt José Callejón állította be (4–1), aki akár duplázhatott is volna.

A 4–1-es győzelemmel persze nem lehet elégedetlen José Mourinho, csapata ezzel visszaállította az ötpontos különbséget a Barcelonával szemben.

REAL MADRID–ATHLETIC BILBAO 4–1

PRIMERA DIVISIÓN
AZ 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Real Madrid–Athletic Bilbao 4–1 (Marcelo 14., C. Ronaldo 47., 67. – mindkettőt 11-esből, Callejón 86. ill. F. Llorente 13.)
1. Real Madrid 19 16 1 2 67–18 +49 49
2. Barcelona 19 13 5 1 59–12 +47 44
3. Valencia 19 10 5 4 29–20 +9 35
4. Levante 19 9 4 6 25–22 +3 31
5. Espanyol 19 8 4 7 21–21 0 28
6. Osasuna 19 6 9 4 22–31 –9 27
7. Athletic Bilbao 19 6 8 5 27–23 +4 26
8. Atlético Madrid 19 7 5 7 30–27 +3 26