A Real Madrid 0-1-ről nyert Mallorcán

2012.01.14. 21:59
A félidőben beszálló Higuaín gólveszélyes játékával feldobta övéi teljesítményét (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Real Madrid úgy jutott három ponthoz Mallorcán, hogy egy félidőt átaludt, és a szünet előtt a házigazdák szereztek vezetést. A 72. percben aztán a csereként pályára lépő Gonzalo Higuaín egyenlített, majd a fiatal José Callejón a 84. percben győztes gólt lőtt.

Óvatosan, visszafogottan kezdett a Casillas – Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo – Lassana Diarra, Xabi Alonso – Callejón, Özil, Cristiano – Benzema összeállításban pályára kifutó Real Madrid, amely aztán úgy is maradt. A fővárosiak önmagukhoz képest rettentően lassú tempóban futballoztak, támadásaikat körülményesen, kiismerhetően szőtték. Mind közül a legindiszponáltabb vendégjátékos Cristiano Ronaldo volt. A portugál támadó nemcsak kedvetlenül, hanem rosszul és rendkívül öncélúan is futballozott a Mallorca ellen.

SZAVAZÁS

Melyik együttes lesz a 2011-12-es szezonban a spanyol Primera División bajnoka?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A házigazdák nem tettek más, mint ráéreztek annak ízére, hogy különösebb trükk nélkül, szimpla lelkesedéssel is lehet keresnivalójuk. Ha nem is futószalagon gyártották a helyzeteket, de a 20. perc után már gólveszélyt is tudtak csempészni a támadásaikba. A madridi védelemnek akadt gondja a mallorcai akciók hatástalanításával. Lassana Diarra megmozdulásánál a házigazdák már büntetőt is reklamáltak – hiába, és amúgy jogtalanul –, de azért játékukban egyre inkább benne volt a gól.

Aztán a 39. percben megérdemelten jutott vezetéshez a Mallorca. A jobb oldali szöglet után élesen érkezett a madridi kapu elé a keményen belőtt labda, amelyet Tomer Hemed előrevetődve csúsztatott középről a kapu jobb oldalába, Iker Casillas hiába repült (1–0). Jellemző kép: a szöglethez a várt blokkolás reményében hátrarendelt Cristiano Ronaldo mellett-fölött simán elrepült a labda, a portugál meg sem moccant, míg a spiccel menteni igyekvő Xabi Alonso elkésett. A gólhátrányba kerülő Real a hátralévő pár percben saját térfelére szögezte a házigazdákat, akik megúszták kapott gól nélkül az első félidőt.

A második félidőben taktikai változást vitt véghez José Mourinho – Diarra helyére egy vérbeli támadó, Gonzalo Higuaín szállt be a játékba –, így csapata még nagyobb nyomást tudott kifejteni ellenfelére, mint a szünet előtti hajrában.

Az 55. percben José Callejón elesett Ivan Ramis szorításában a hazai tizenhatoson belül, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Nem úgy a mallorcai kontraakciónál, amelyet a felezőtől ziccerben kilépő Víctor hiába vitt gólig, les miatt érvénytelenítettek a találatot. Alighanem visszajátszások főszereplője lesz utóbbi eset: a hazai támadó egyértelműen a saját térfeléről indult, és még egy madridi védő is közelebb helyezkedett a vendégek kapujához, mint ő.

Mourinho azonnal lépett: lejött Marcelo és Álvaro Arbeloa is, helyükre Fábio Coentrao és Kaká érkezett. A vendégek átálltak a háromvédős taktikára, a négy középpályás előtt három támadó várta a labdát.

A 72. percig bírta ki a nyomást a Mallorca, a Real Madrid kitámadó, picit „öngyilkos" taktikája gólt eredményezett. Mesut Özil a balösszekötő helyéről vezette keresztbe a labdát az alapvonaltól 22 méterre, középen, majd bokából kiugrotta a keresztbe futó, védővonalból jó ütemben kilépő Higuaínt. Az argentin nem sokat vacakolt, 11 méterről lőtt, a labda a becsúszva menteni érkező Fernando Tissonén kapott egy olyan gellert, hogy átperdült a kivetődő Dudu Aouate kapuson (1–1).

Támadásban maradtak a vendégek. Előbb C. Ronaldo bombakapufája miatt bosszankodhattak a vendégek, majd Sergio Ramos lesről fejelt a kapuba egy szabadrúgás után, így labdája hiába zörgette meg a hálót.

A 84. percben már vezettek a fővárosiak. Dudu előbb Higuaín, majd Benzema elől mentett önfeláldozóan, de nem szabadult fel a hazaiak kapuja. A lecsorgóra ugyanis nagy lendülettel érkezett Callejón, aki a jobbösszekötő helyéről, 16 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy rosszul találta el a labdát (1–2).

A hajrában Sergio Ramos blokkolása miatt a házigazdák reklamáltak büntetőt – nem kis vehemenciával, volt lökdösődés és előkerült a sárga lap is –, a záró percek paprikás hangulatban, de már újabb gól nélkül pörögtek le.

MALLORCA–REAL MADRID 1–2

1. Real Madrid 18 15 1 2 63–17 +46 46
2. Barcelona 17 11 5 1 51–9 +42 38
3. Valencia 18 10 4 4 28–19 +9 34
4. Levante 17 9 3 5 25–19 +6 30
5. Osasuna 17 6 8 3 21–28 –7 26
6. Sevilla 18 6 7 5 19–19 0 25
7. Málaga 17 7 4 6 20–22 –2 25