A Real Madrid győzött a forduló rangadóján

2009.12.13. 00:00
3–2-re megnyerte a Valencia elleni rangadót a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában.
Higuaín két gólt szerzett a rangadón (Fotó: Reuters)

A spanyol bajnokság 14. fordulójának rangadóját rendezték szombaton este Valenciában, amelyen a tabella harmadik helyezettje fogadta a második Real Madridot, igaz, a „királyi gárda" két aranylabdás csillaga, Kaká és Cristiano Ronaldo nem léphetett pályára (előbbi sérülés, utóbbi eltiltás miatt).

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a Valencia, az első tíz percben többször is veszélyeztetett a hazai csapat – így elégedetten csettinthettek a spanyol foci szerelmesei, mondván: remek kis mérkőzés lesz ez!

Nos, nem is tévedtek, igaz, az első félidő hátralévő része gyengébbre sikerült a vártnál. Jobbára a középpályán zajlott a játék, mindkét fél részéről egyre több volt a hiba, és a játékosok is egyre gyakrabban foglalkoztak a labda helyett egymással… Röviden összefoglalva: nagyot esett a találkozó színvonala.

Az összképen némiképp változtatott, hogy a hajrában megélénkült a Real Madrid, Gonzalo Higuaín kétszer, Sergio Ramos egyszer került nagy helyzetbe, de mindannyiszor hibáztak: a legközelebb a védő járt a gólhoz, azonban a bal kapufa (tisztességes hazai kapufához illően) kisegítette César Sánchez kapust.

A fordulás után szerencsére felgyorsultak az események, és a gólok is elkezdtek potyogni. A vendégek szerezték meg a vezetést – bizonyítva, hogy sem a szünet, sem a portugál Pepe sérülése nem „fogta meg" őket. Higuaín jegyezte a találatot, de nem volt nehéz dolga: Karim Benzema nagyszerűen vitte le a labdát az alapvonalig, majd teljesen üresen hagyott argentin társa fejére ívelt, aki könnyedén fejelt a kapu közepébe.

Azonban öt perccel később a Valencia legveszélyesebb fegyvere, David Villa is megvillant: a góllövőlistát vezető spanyol klasszis nagyszerű fejessel egyenlített, szezonbeli 12. bajnoki gólját szerezve. Higuaín nem hagyta magát, és újabb öt percet követően 2–1-re alakította a találkozó (és a Villával vívott gólpárbaj) állását: az argentin szép kiugratást követően bombázott a kapuba.

Az említett különharc állása már nem változott, azonban a találkozóé még igen, ugyanis két csereember is feliratkozott a gólszerzők közé. Előbb Joaquín szerezte meg szezonbeli első gólját, majd három perccel később Garay alakította ki a 3–2-es végeredményt.

A Real Madrid győzelmével öt pontra csökkentette hátrányát az egy meccsel többet játszó Barcelonával szemben, a Valencia pedig leszakadt a két éllovastól.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI VIDEÓN

PRIMERA DIVISIÓN
14. FORDULÓ
Valencia–Real Madrid 2–3 (Villa 60., Joaquín 80., ill. Higuaín 54., 65., Garay 83.)