A Real Madrid simán megverte Pintéréket

2010.12.12. 21:03
Ronaldó 18-adszor ünnepelhették a társak a ligában (Fotó: Action Images)
A Real Madrid magabiztosan, 3–1-re megverte a Zaragozát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában. A hazaiak magyar légiósa, Pintér Ádám a hajrában állt be csereként. Cristiano Ronaldo tovább növelte góljainak számát a bajnokságban.

A Real Madrid a Pintér Ádámot is foglalkoztató Zaragozával csapott össze a La Romaredában vasárnap este. A fővárosiak kapusa, Iker Casillas négyszázadik bajnoki mérkőzésén lépett pályára a találkozón, amelyet jól kezdtek a vendégek.

Mesut Özil a 15. percben nagyszerű labdát kapott Marcelótól, aki a bal oldalról passzolt keresztbe, és a német válogatott futballista jól passzolta el a labdát a kifutó Leo Franco lába mellett. 0–1

Mourinho foghatta a fejét,
de nem az eredmény miatt
Mourinho foghatta a fejét, de nem az eredmény miatt

Néhány helyzet után a 44. percben már kétgólos volt a madridiak előnye: Cristiano Ronaldo végzett el szabadrúgást jó húsz méterről, és a hazaiak kapusa megmozdulni sem tudott a sorfal fölött a kapuba bombázott labdára. Ronaldo ezzel már 18 gólos a bajnokságban. 0–2

A szünet után folytatódott a madridi gólgyártás: a 49. percben Xabi Alonso nagyszerűen ugratta ki Ángel Di Maríát, aki a kifutó Leo Francón átemelve lőtte a kapuba a labdát. 0–3

Az 50. percben José Mourinho véletlenül lefejelte a kispadot, és a „királyi gárda" orvosának kellett megvizsgálnia a portugál szakembert, aki szerencsére „folytathatta a meccset".

Az 52. percben aztán Ricardo Carvalho szabálytalankodott Nicolás Bertolóval szemben a tizenhatoson belül, és a játékvezető tizenegyest (a portugál védőnek pedig sárga lapot) ítélt a Zaragoza javára. A büntetőt Gabi magabiztosan lőtte a kapuba. 1–3

MOURINHO FEJSÉRÜLÉSE

A folytatásban a blancók több nagy helyzetet is kialakítottak, de nem tudtak újabb gólt szerezni, így Karim Benzema a hétközi mesterhármas után nem tudott bizonyítani José Mourinhónak, aki a 79. percben lecserélte őt.

A hazaiaknál Javier Aguirre a 85. percben lehetőséget adott magyar légiósának, Pintér Ádámnak, aki Javier Paredes helyét foglalta el.

ZARAGOZA–REAL MADRID 1–3