A remekül cserélő Sevilla 2-0-ra nyert

2010.11.08. 23:35
Luís Fabiano csak kapufáig jutott a találkozón (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Sevilla Álvaro Negredo és Alejandro Alfaro góljával 2–0-ra győzött a Mehmet Topal kiállítása miatt a 25. perctől emberhátrányban játszó Valencia ellen.

A mérkőzést a Sevilla kezdte jobban, a hazaiak rögtön a találkozó elején nagy nyomást gyakoroltak ellenfelükre, és a tizedik percben ki is alakították első veszélyes helyzetüket. Ekkor Diego Perotti adta be laposan jobbról a labdát, az érkező Luís Fabiano pedig kapura is lőtte azt öt méterről, ám a Valencia kapusa, César Sánchez bravúrral védett.

Nem sokkal a hazaiak helyzete után a vendégek előtt is lehetőség adódott. Juan Manuel Matát indították a tizenhatoson belül a bal oldalon, a spanyol támadó ballábas lövését azonban Javi Varas bravúrral szögletre mentette.

A 25. percben váratlan fordulat következett be a mérkőzésen. Mehmet Topal brutálisan lépett be Martín Cáceres elé, amiért a játékvezető egyből piros lapot adott a töröknek, így a vendégek emberhátrányban folytatták a paprikás hangulatú meccset.

A kiállítás ellenére továbbra is kiegyenlített volt a találkozó, mindkét oldalon voltak helyzetek. A hazaiaktól főként a brazil Fabiano és az argentin Perotti jelentett veszélyt, míg a túloldalon Roberto Soldado és Manuel Fernandes szerezhetett volna gólt.

Az első félidő második felére leült a meccs, nem jöttek sorra helyzetek, mint korábban. A Valencia az emberhátrány ellenére is becsülettel hajtott, és ugyanolyan játékerőt képviselt, mint ellenfele.

Gólt azonban egyik félnek sem sikerült szerezni, így a félidőben 0–0-val fordultak a csapatok. A szünetben a vendégek gondjai tovább nőttek, hiszen sérülés miatt le kellett cserélni César Sánchez kapust.

A második félidő jobb iramban kezdődött, mint ahogyan az első abbamaradt, a kezdeti Sevilla-rohamok után a Valenciának is megvoltak a lehetőségei.

Az 54. percben azonban kiütközött az emberelőny, Cáceres távoli bombáját még bravúrral védte a César Sánchez helyére beállt Vicente Guaita, ám a kipattanóra azonban az egy perccel korábban becserélt Álvaro Negredo érkezett, és a kapus lábai között a kapuba lőtte a labdát. 1–0

Nem sokkal a gól után tovább növelhette volna előnyét az andalúziai csapat, ám Fabiano lövése a kapufán pattant. A brazil helyzete után ismét Negredónak volt lehetősége a gólszerzésre, ám a spanyol támadó fejese elkerülte a kaput.

A 77. percben azonban már újabb gólnak örülhettek a hazaiak, egy jobb oldali beadást követően a csereként nemrég beállt Alejandro Alfaro fejelt közelről a kapuba. 2–0

A meccs hajrájában a hazaiak nagyobbra is növelhették volna a különbséget, de Diego Capel csak kapufát találta el. A Valencia becsülettel küzdött, de a kétgólos hátrány tudatában már nem volt meg az átütőerő a csapatban, így a Sevilla jó cseréinek köszönhetően 2–0-ra nyert.