Barca: már megint – újra megsérült Ousmane Dembélé

Vágólapra másolva!
2019.08.20. 08:30
null
Kis túlzással már nem is hírértékű: Ousmane Dembélé megsérült (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő FC Barcelona támadója, Ousmane Dembélé megsérült – adta hírül a katalán klub hétfő este.

 

A klub közlése szerint Dembélének a bal combhajlítóizma húzódott meg, ami miatt várhatóan öt hetet kell kihagynia.

Dembélének sokadik izomsérülése már ez: az ESPN újságírója, Jordi Blanco Duch statisztikái szerint a franciának ez az ötödik időszaka, hogy egészségügyi problémák miatt hagy ki meccseket, amióta aláírt a Barcához. Ez 225 napnyi távollétet eredményezett, ami a lehetséges 118 mérkőzésnek nagyjából a harmada (40 meccs).

Nem sokkal a hír megjelenése után újabb hírek jelentek meg a sérülés körülményeiről: az Onda Cero El Transistor nevű rádióműsorában elhangzott, hogy Dembélé a Bilbao elleni meccs után már fájdalmat érzett, de azt gondolta, csak egy kis rúgást kapott, így nem szólt senkinek. Ezt követően Szenegálba utazott, majd amikor visszatért, a többiekkel elkezdte az edzést, ám 20 perc után jelezte, hogy baj van.

El Transistor on Twitter

@Alfremartinezz: "Dembélé no dijo nada después del partido y se fue a Senegal. Hoy empezó a entrenar y al rato sufrió un dolor y ahora tiene para 5 semanas". https://t.co/s489cWSIoc

 

Mivel Lionel Messi és Luis Suárez is sérült, Antoine Griezmannon kívül nem sok bevethető támadója maradt a katalán csapatnak: Rafinha szélsőként való szerepeltetése is elképzelhető, és az sem kizárt, hogy az ifjú titán, a hivatalosan a B-csapathoz tartozó Carles Pérez is pályára lép majd – kétszer már szerepelhetett a nagyok között a La Ligában.

FC Barcelona on Twitter

FC Barcelona player @Dembouz has been diagnosed with a strain to his left hamstring, and is set to miss the next five weeks with the injury

Jordi Blanco Duch on Twitter

Desde que fichó por el @FCBarcelona, Dembélé había sufrido 5 lesiones que le tuvieron de baja 225 días y le apartaron del campo 40 partidos, de los 118 oficiales disputados por el Barça, un tercio del total. Ahora estará unos 41 días de baja y se perderá 7 partidos @ESPNDeportes




SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ
AUGUSZTUS 25., VASÁRNAP
21.00:
FC Barcelona–Real Betis (Tv: Spíler2)

Legfrissebb hírek

„Fogalmuk sincs” – Gavi odaszúrt az őt kritizálóknak

Bajnokok Ligája
10 órája

Mbappé elárulta, miért a Real Madrid mellett döntött

Spanyol labdarúgás
11 órája

Szczesny után szabadon: veterán kapust igazolt a Barca kézilabdacsapata

Kézilabda
12 órája

Nikitscher: Nulla négy után nem szabad semmit mondani, meg egyszerűen nem is lehet

Légiósok
15 órája

A hajrában mentett pontot a Leganés az Osasuna ellen, de marad a kiesőzónában

Spanyol labdarúgás
2025.04.07. 22:58

Egymásnak ugrottak Nikitscher csapattársai a kispadon – videó

Spanyol labdarúgás
2025.04.07. 13:45

Felépült Courtois, már az Arsenal ellen is játszhat – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2025.04.07. 12:01

Nikitscher kezdő volt, a Valladolid a Getafétől is kikapott, és szinte reménytelen helyzetbe került

Spanyol labdarúgás
2025.04.06. 20:30
Ezek is érdekelhetik